Daily Archives: Սեպտեմբեր 11, 2013
Կարելի է մտածել, թե այդ համայնքներում անչափահասներ չկան կամ գրեթե չկան, կամ էլ 16 ամսում այդ համայնքներում գրանցվել է բնակչության 10-30 տոկոսանոց... -
11 Սեպտեմբեր
ԱԱԾ պետի «Էշ ա, արա’» և «ի՞նչ ես գոռում, ա’յ ոչխար» բառերի համար դիմել են էթիկայի հանձնաժողով
Ազգային անվտանգության ծառայության պետ Գորիկ Հակոբյանը, դրսևորելով իր պաշտոնին անհարիր վարքագիծ, ակցիա անցկացնող ցուցարարներից մեկի աղաղակներին ի պատասխան... -
ՄԱԿ-ի պաշտոնյաներին խնդրում են Հայաստան գալ. ինչու չեն հիշատակել Տիգրան Առաքելյանին
Բազմաթիվ այլ դեպքերի կողքին նամակում նշված չի եղել Տիգրան Առաքելյանի գործի մասին, որն այժմ քննվում է Վերաքննիչ դատարանում: Epress.am-ն այդ հարցը ուղղել է ԹԻՀԿ փոխտնօրեն Սոնա Այվազյանին, ով նշել է... -
Սամվել Ալեքսանյանին բացատրել են՝ ովքեր են «մասոնները» և ինչ է «գրանտ ստանալը»
Լավ գործերի համար «գրանտ» ստանալը (ինչ անում է նաև ձեր ղեկավարած պետությունը) նույնպես արատավոր երևույթ չեմ համարում։ Սակայն առայսօր «գրանտ» չեմ ստացել... -
Հայկակ Արշամյանի և Սուրեն Սաղաթելյանի ծեծի փաստով քրեական գործ չի հարուցվել
«Հինգ րոպեի գործ էր սա բացահայտելը, որովհետև իմ տան բակից երբ դուրս եք գալիս, Խորենացի փողոցի վրա կան բազմաթիվ նկարահանող սարքեր, կարող էին գնալ ուղղակի նայել... -
«Հիշեցի Քոչարյանի ժամանակները». ակտիվիստները՝ ոստիկանության մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Արվեստագետ Արա Պետրոսյանը հիշատակում է քաղբանտարկյալ Տիգրան Առաքելյանի դեպքը և այդ համատեքստում ընդգծում Սուրիկ Խաչատրյանի որդու ազատ արձակելը... -
Պուտինի այցը Հայաստան չի կայանա. աղբյուր
Պուտինը առավել զգայուն է իր դեմ դժգոհությունների նկատմամբ և չի ցանկանում ականատես լինել Հայաստանում առկա հակառուսական տրամադրությունների արտահայտություններին, որոնք նրա այցի... -
Կառավարության հերթական նիստը մեկ օրով հետաձգվել է
Նիստը տեղափոխելու պատճառների մասին Կառավարության մամուլի ծառայությունը չի նշում, սակայն, ենթադրաբար, դա կապված է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բացակայության հետ... -
Համարժեք պատասխան. Իլհամ Ալիևը նախընտրում է Սերժ Սարգսյանին
Ադրբեջանի առաջնորդը, մասնավորապես, Ղարաբաղը վերադարձնելու վերաբերյալ իր վստահությունը բացատրել է նրանով, որ «Հայաստանն արդեն խոստովանել է, որ չի կարող իր անվտանգությունն ապահովել... -
Սեֆիլյան. գաղտնազերծել Նալբանդյանի հետ հանդիպումը կամ դառնալ իշխանության մաս
«Եկել է ընտրության պահը. այսպես այլևս չի կարող շարունակվել: Ուստի առկա քաղաքական ակտիվի` դեռևս իրենց ազնվությունը պահպանող ներկայացուցիչները պետք է մեկընդմիշտ...

Daily Archives: 11 сентября, 2013
Я не масон, однако не считаю несчастьем быть масоном, несмотря на то, что знаю: неучи, получившие большевистское образование, считают опасными предстающих... -
«Вспомнились времена Кочаряна». Активисты о полиции Армении
Когда было хотя бы формальное движение в сторону Европы, это как-то сдерживало полицию. Наверно, они считают, что эти источники, гранты для модернизации полиции... -
Ветеран Карабаха требует рассекретить результаты встречи с главой МИД
«Настало время выбора, так больше продолжаться не может. Поэтому представители сохранившего честность политического актива должны определиться раз и навсегда, а наш народ... -
Мэру Еревана остается поздравить секретаршу Сергея Собянина
Поздравлением Сергея Собянина с избранием на пост мэра Москвы президент Армении Серж Саргсян последовательно опускает планку главы государства. -
Грузия бьет мировой рекорд
Перед соблазном не устоял даже глава ЦИК Грузии Зураб Харатишвили, который в ходе предвыборной кампании подал в отставку, чтобы баллотироваться в президенты. -
Группе армянских судебных приставов выдвинули обвинение
В ходе предварительного следствия в качестве подозреваемых были допрошены начальник финансово-бюджетного отдела службы судебных приставов, главный... -
День рожденья помирил главу Полиции Армении и олигарха
Издание указывает, что последний длительное время конфликтовал с главным полицейским страны и наряду с отставкой премьер-министра требовал... -
За лето в Грузии утонули 3 граждан Армении. Всего погибших — 4
Основными причинами гибели людей стали неумение плавать, состояние алкогольного опьянения, плавание поздно вечером, не соблюдение правил безопасности. -
Симметричный ответ президента Азербайджана армянскому коллеге
Ильхам Алиев заинтересован в долгом пребывании президента Армении Сержа Саргсяна на свое нынешнем посту. «Чем дольше он будет у власти... -
Встреча с Сержем Саргсяном не состоялась. Житель Эчмиадзина обещает начать голодовку
«Они провернули интересную комбинацию. Машины, которые проезжали слева, в этот раз проехали с другой стороны, то есть как можно дальше от нас. Комбинацию провернули...