Monthly Archives: Նոյեմբեր 2013
Անցնող շաբաթվա ընթացքում հայաստանյան մամուլը գրում էր հեռուստամարաթոնի և Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի մասին: Ինչը լուսաբանեց և չլուսաբանեց... -
ԵՄ-ում համակերպվել են Հայաստանի ընտրության հետ․ լեհ փորձագետ
«Եվրամիության՝ 2008 թվականին ստեղծված «Արևելյան գործընկերություն» նախագիծը կարելի է ավարտված համարել»,- հայտարարել է Պիսկորսկին՝ նշելով, որ որպես ԵՄ-ի արտաքին քաղաքականության․․․ -
Պուտինին Հայաստանում կդիմավորեն հավաքով և երթով
«Հավաքը և երթը նպատակ ունեն պահանջել ՀՀ գործող իշխանություններից. հարգել հայ ժողովրդի արժանապատվությունը, ազատություններն ու իրավունքները, գործել Հայաստանի Հանրապետության․․․ -
Վճռաբեկը կանգնեց գծատիրոջ կողքին․ երթուղայինի վարորդը դիմելու է ՄԻԵԴ
Դատարանը բեկանել է Վերաքննիչ դատարանի՝ հօգուտ Գասպարյանի որոշումը և գործը հետ ուղարկել նոր քննության: Այսպիսիով՝ երթուղին սպասարկող «էս Թի տրանս մոբիլ»․․․ -
Պուտինի այցի օրը Երևանի մի շարք փողոցներ փակելու են․ երևանցիներին խնդրում են «ըմբռնումով մոտենալ»
«Վարորդներին հորդորում ենք հստակ կատարել ճանապարհային ոստիկանների պահանջները, ձեռնպահ մնալ հատկապես կենտրոնական․․․ -
«Երևան ջուր»-ը մոտ 100 աշխատակցի է կրճատելու
«Ընկերության կողմից մատուցվող ծառայությունների որակի մշտական բարելավման նպատակով, ընկերության աշխատանքների... -
ԲՀԿ-ական և ՀՀԿ-ական պատգամավորները քվեարկել են օրենքի սևագրի համար
«Սակայն կառավարության ներկայացուցիչը վստահաբար պնդել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում նախագիծը... -
Տանից փախուստի դիմած կինը պնդում է՝ ամուսինը երեխաներին որպես զենք է օգտագործում իր դեմ
«Ուղղակի նա երեխաներին դարձրել է զենք իմ հետ: Ինձ շանտաժ անելու միջոց, սպառնալու միջոց»,- Epress.am-ին ասել է Հասմիկ Խաչատրյանը... -
Ատրճանակով տղամարդը հանդիպում է պահանջել Թուրքիայի նախագահի հետ
Նախագահի հետ հանդիպում պահանջող անձի պայուսակի խուզարկման ժամանակ անվտանգության աշխատակիցները ատրճանակ են հայտնաբերել... -
Յանուկովիչը Ասոցացման համաձայնագիրը պատրաստ է կնքել մոտ ապագայում
«Ուկրաինան ու Եվրամիությունը դուրս են եկել Համաձայնագրի կնքման եզրափակիչ փուլ։ Համոզված եմ՝ դա նոր էջ կբացի ուկրաինական...

Monthly Archives: Ноябрь 2013
- Янукович после неподписания Соглашения об ассоциации с ЕС решил, что ему разрешены любые безобразия и преступления против собственного народа. -
«Ноги Путина на армянской земле не будет». Акции в день визита президента РФ
«В результате вступления в Таможенный и Евразийский союзы наша страна вынуждена будет уступить свою функцию принимать самостоятельные решения... -
Армянские парламентарии проголосовали за черновик закона
«Однако представитель правительства с уверенностью настоял, что в период от первого до второго чтения проект был обработан и приведен в окончательный вид. В результате ему удалось убедить членов... -
Накануне визита Путина армянские полицейские призывают водителей проявлять «взаимное уважение»
«Призываем водителей четко выполнять требования дорожной полиции, воздержаться от передвижения особенно по центральным улицам, соблюдать правила дорожного движения, проявлять взаимное... -
Сбежавшая от побоев жительница армянского села утверждает, что муж шантажирует ее детьми
«Я сбежала и спряталась в траве у реки. Муж искал меня всю ночь, пошел в мой отчий дом. На следующий день отец привез меня в ереванскую Республиканскую больницу. Тогда я не слышала одним... -
Серж Саргсян обещал в Вильнюсе продолжить осуществляемые реформы
«Восточное партнерство дало возможность придать новый размах усилиям, направленным на модернизацию нашего государства и общества на основе принципов демократии, прав человека и верховенства закона... -
Армянский активист считает Омбудсмена старшим советником полиции
Как я могу доказать спустя 3 месяца, что мне не представили документы? Почему, в таком случае, я связался с Группой быстрого реагирования? Только ради того, чтобы факт... -
Арестованный армянский оппозиционер утверждает, что не бил полицейского
Арутюнян не исключает, что среди арестованных в качестве его сторонников до сих пор могут оставаться подставные лица. Оппозиционер сообщил адвокату, что наличие... -
«Избавиться от давления извне». Какую Армению хочет видеть британский чиновник
Армения приняла решение не присоединяться к предподписанию Молдовой и Грузией Соглашения об ассоциации. Это обстоятельство разочаровывает... -
Играющей в оппозицию «Процветающей Армении» напомнят о ее роли в разработке закона о накопительной пенсии
Депутаты ППА бесшумно проводили предложения своего союзника Республиканской партии Армении, которые стали их беспокоить теперь, когда пришло время играть в оппозицию...