Monthly Archives: Նոյեմբեր 2013
Անցնող շաբաթվա ընթացքում հայաստանյան մամուլը գրում էր հեռուստամարաթոնի և Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի մասին: Ինչը լուսաբանեց և չլուսաբանեց... -
ԵՄ-ում համակերպվել են Հայաստանի ընտրության հետ․ լեհ փորձագետ
«Եվրամիության՝ 2008 թվականին ստեղծված «Արևելյան գործընկերություն» նախագիծը կարելի է ավարտված համարել»,- հայտարարել է Պիսկորսկին՝ նշելով, որ որպես ԵՄ-ի արտաքին քաղաքականության․․․ -
Պուտինին Հայաստանում կդիմավորեն հավաքով և երթով
«Հավաքը և երթը նպատակ ունեն պահանջել ՀՀ գործող իշխանություններից. հարգել հայ ժողովրդի արժանապատվությունը, ազատություններն ու իրավունքները, գործել Հայաստանի Հանրապետության․․․ -
Վճռաբեկը կանգնեց գծատիրոջ կողքին․ երթուղայինի վարորդը դիմելու է ՄԻԵԴ
Դատարանը բեկանել է Վերաքննիչ դատարանի՝ հօգուտ Գասպարյանի որոշումը և գործը հետ ուղարկել նոր քննության: Այսպիսիով՝ երթուղին սպասարկող «էս Թի տրանս մոբիլ»․․․ -
Պուտինի այցի օրը Երևանի մի շարք փողոցներ փակելու են․ երևանցիներին խնդրում են «ըմբռնումով մոտենալ»
«Վարորդներին հորդորում ենք հստակ կատարել ճանապարհային ոստիկանների պահանջները, ձեռնպահ մնալ հատկապես կենտրոնական․․․ -
«Երևան ջուր»-ը մոտ 100 աշխատակցի է կրճատելու
«Ընկերության կողմից մատուցվող ծառայությունների որակի մշտական բարելավման նպատակով, ընկերության աշխատանքների... -
ԲՀԿ-ական և ՀՀԿ-ական պատգամավորները քվեարկել են օրենքի սևագրի համար
«Սակայն կառավարության ներկայացուցիչը վստահաբար պնդել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում նախագիծը... -
Տանից փախուստի դիմած կինը պնդում է՝ ամուսինը երեխաներին որպես զենք է օգտագործում իր դեմ
«Ուղղակի նա երեխաներին դարձրել է զենք իմ հետ: Ինձ շանտաժ անելու միջոց, սպառնալու միջոց»,- Epress.am-ին ասել է Հասմիկ Խաչատրյանը... -
Ատրճանակով տղամարդը հանդիպում է պահանջել Թուրքիայի նախագահի հետ
Նախագահի հետ հանդիպում պահանջող անձի պայուսակի խուզարկման ժամանակ անվտանգության աշխատակիցները ատրճանակ են հայտնաբերել... -
Յանուկովիչը Ասոցացման համաձայնագիրը պատրաստ է կնքել մոտ ապագայում
«Ուկրաինան ու Եվրամիությունը դուրս են եկել Համաձայնագրի կնքման եզրափակիչ փուլ։ Համոզված եմ՝ դա նոր էջ կբացի ուկրաինական...

Monthly Archives: November 2013
Activist Vardges Gaspari henceforth will regard Human Rights Defender Karen Andreasyan as a senior advisor to the police and... -
Detained Political Activist Claims He Did Not Attack Police
Shant Harutyunayn does not accept the accusation of committing violence against the police, Harutyunyan's attorney, Inessa Petrosyan... -
"The EU and Armenia acknowledge that they have completed negotiations on an Association Agreement, including a Deep and... -
‘Free From External Pressures’: UK Minister on How He’d Like to See Armenia
"Armenia has taken the decision not to join Moldova and Georgia in initialling an Association Agreement at Vilnius. This is a disappointment... -
Man Accused of Murdering Ex-Gyumri Mayor’s Son-in-Law on Being Tortured to Confess
Harutyun Sargsyan (pictured), accused of the murder of former Gyumri mayor Vardan Ghukasyan's son-in-law Karen Yesayan, announced in... -
Electric Networks of Armenia Employees Say They Will Appeal to Court if Dismissed
Today is the third day Electric Networks of Armenia LLC has been holding talks in an attempt to reach an agreement with 41 employees of its ... -
60 People from Russia Arrive in Armenia to Plan Putin’s Visit: Newspaper
A delegation of about 60 people from Russia arrived to Armenia on Tuesday to work on preparations for Russian President Vladimir Putin... -
European Parliament President ‘Deeply Disappointed’ with Armenia, Ukraine
"I am deeply disappointed, however, that Ukraine and Armenia have abandoned plans to sign the Association Agreements at the..." -
Armenian Province will be Unliveable in 30 Years Because of Mining: Environmentalist
According to official data, there are 19 tailing dumps in Armenia, though environmentalists assert that there are, in fact, 30 tailing dumps and 450 active mines... -
Resident of the village of Voskevaz, Gayane Injighulyan has issued an open letter to Armenian President Serzh Sargsyan...