Daily Archives: Հունվար 25, 2014
Անցնող շաբաթվա ընթացքում հայաստանյան հանրության ուշադրության կենտրոնում էին սահմանում չդադարող փոխհրաձգությունը, Հայաստանի մասին... -
«Իսայի [Հիսուս] չարչարանքները» Ադրբեջանում
Այո, Աստված կարող է քեզ սիրել այնպիսին, ինչպիսին ստեղծել է քեզ։ Բայց այս ժողովուրդն ի վիճակի չէ քեզ սիրել այնպիսին, ինչպիսին Աստվածն է ստեղծել․․․ -
Ղարաբաղում նոր պատերազմ չի լինի․ կարծիք Բաքվից
«Լարվածության աճը, կարծում եմ, կապված է այն բանի հետ, որ Իլհամ Ալիևը վերջերս հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ, ու նրանց միջև տեղի են ունեցել․․․ -
Հայաստանյան իրավապաշտպանները միավորում են ջանքերը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Յուրաքանչյուր ոք, ում իրավունքները այս կամ այն ոլորտում խախտվել են, կարող է դիմել Մարդու իրավունքների տուն՝ տեղեկատվություն և իրավաբանական աջակցություն ստանալու համար... -
«Այ հիմա զգացեք մեր տարբերությունը, սիրելիներս»․ Գասպարյանը՝ Ուկրաինայի դեպքերի մասին
«Իհարկե, ամեն ինչ վատ է… քաղաքացին է ոստիկանին հարվածում, խփում, կրակում, և, իհարկե, վատ է, որ ոստիկանությունն է դա անում․․․ -
Զարուհի Փոստանջյանի հարցով դիմել են ԵԽԽՎ-ի նախագահին
«ԱԺ նախագահի վերոնշյալ կարգադրությունները հավասար հնարավորություններ չեն ապահովում ԵԽԽՎ-ում ՀՀ պատվիրակության անդամների համար և ըստ էության ընդդիմադիր կուսակցությանը․․․ -
«Հաղթանակ» զբոսայգին Ռուբեն Վարդանյանին են տալիս «օֆշորային սկանդալի» պատճառով․ թերթ
Երևանի «Հաղթանակ» զբոսայգին Ռուբեն Վարդանյանին հանձնելու մասին խոսակցությունները սկսեցին տարածվել դեռ երեք տարի առաջ... -
Դեկտեմբերին առևտրի ծավալների նվազումն աննախադեպ է․ թերթ
«Բերված ցուցանիշը նշանակում է, որ այս Ամանորին ՀՀ բնակչությունն ավելի քիչ գնումներ է արել քան նախորդ տարի։ Համեմատության համար ընդամենը... -
Սերժ Սարգսյանը տեսանելի ապագայում ռազմական գործողությունների վերսկսման վտանգ չի տեսնում
«Ձեր կարծիքով, որքա՞ն ժամանակ է, որ Ալիևն այդպես խոսում է: Եթե կարող է, ինչու՞ չի անում: Եվ եթե պիտի անի, ինչո՞ւ է դրա մասին խոսում: Գիտեք, ես չեմ կարող նույնիսկ... -
«Կուտակայինի» դեմ պայքարողներին կոչ են անում բազմապատկել ճնշումը
«Ձեռքբերումը հնարավոր դարձավ տվյալ խնդրով շահագրգիռ քաղաքացիների, քաղաքացիական նախաձեռնությունների...

Daily Archives: 25 января, 2014
- Они среди людей, в эфире, в интервью, на свадьбах говорят о национально-этических ценностях, о мугаме, таре и кяманче, о карабахских скакунах, о Низами и Физули. -
Армянские правозащитники объединят усилия в «Доме прав человека»
Члены союза намерены открыть свой офис в апреле. Каждый, чьи права были нарушены в той или иной сфере, может обратиться в Дом прав человека за получением информации... -
В этот раз перемирие нарушили армяне, считает бакинский эксперт
Армянскому руководству это не нужно, потому что они уже захватили Карабах, азербайджанское руководство удачно торгует нефтью и газом... -
«А теперь почувствуйте разницу». Главный армянский полицейский о столкновениях в Украине
«А теперь почувствуйе разницу, дорогие, теперь поймите процесс реформ в полиции. Мы тоже избивали, мы тоже калечили, унижали. Но теперь не избиваем, не калечим и не унижаем. Мы терпим... -
Ереванский парк достанется российскому бизнесмену из-за оффшорного скандала
Вскоре об этом будет объявлено официально. Слухи о передаче парка Варданяну появились 3 года назад. «Однако через какое-то время они утихли, а в прошлом году стало известно... -
Встреча в Париже: территориальные притязания к Армении vs оккупация Азербайджана
Сопредседатели (Россия, Франция, США) выразили глубокую озабоченность по поводу продолжающегося насилия в регионе... -
Организации обратились к главе ПАСЕ по вопросу армянского депутата
«Отмеченные распоряжения председателя Национального Собрания не обеспечивают равные условия для членов армянской делегации в ПАСЕ и, по сути, лишают... -
В Армении призывают умножить давление в борьбе против обязательной накопительной пенсии
«Достижение стало возможно благодаря объединения заинтересованных вопросом граждан, гражданских инициатив и четырех оппозиционных парламентских фракций. Это маленькое, но... -
Президент: Да, военный бюджет Армении не достигает миллиардов
В то же время Саргсяна напомнил об удавшейся попытке диверсии ВС Азербайджана двухгодичной давности... -
«Несвободная» Россия надавила на «частично свободную» Армению — доклад
По поводу Армении в документе говорится, что в 2013 страна подвергалась давлению со стороны России. Согласно авторам доклада, угроз со стороны России...