Daily Archives: Ապրիլ 17, 2014
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ դրսում հավաքված ոստիկանները կանգնած են շենքի տարբեր կողմերում, ինչի մասին իրեն տեղեկացրել են հարևանները: Մարգարյանի հետ զրուցում է... -
«Սերժի ախպերը տներն ա մտնում»․ Ստեփանավանում խոստանում են թույլ չտալ ջրագծի քանդումը. «Ասպարեզ»
Բնակիչները նշել են, որ ջրագծի քանդմանը կողմ կլինեմ միայն այն դեպքում, եթե իրենց համար մշտական ջուր ապահովեն։ Թեև բնակիչների մեծ մասը համոզված է, որ իրենց դա կխոստանան, ինչպես յուրաքանչյուր ընտրության․․․ -
Հատուկ դպրոցները խնդիրներ չունեցող երեխաների հաշվին աշակերտների քանակ են ապահովում
Ավելի վաղ Օմբուդսմենի աշխատակազմի ներկայացուցիչները մարզերում գտնվող հատուկ դպրոցներ այցելությունների ժամանակ հայտնաբերել էին, որ այդ դպրոցներում մտավոր զարգացման․․․ -
ՀՅԴ-ն կոալիցիայի մաս չի կազմի․ հայտարարություն
«Այսօր Հայաստանի Հանրապետությունը ներքին ու արտաքին բարդագույն մարտահրավերներ է դիմագրավում: Իշխանությունների վարած սոցիալ-տնտեսական քաղաքականության հետևանքով մեր քաղաքացիների․․․ -
Ազատամարտիկը՝ բանտից․ «Վարչախումբը հալածում է ոչ միայն ինձ, այլև ընտանիքիս անդամներին»
Ես առավել քան համոզված եմ, որ այս վարչախումբը պատերազմում է մեր ժողովրդի դեմ: Նա ոչ այլ ինչ է, եթե ոչ ներքին թշնամի, որն այսօր արդեն բացահայտ կերպով․․․ -
Թուրքիան երբեք չի ճանաչի ռուսաստանյան օկուպացիան․ Գյուլ
Ջեմիլևն ու Ուկրաինայի նախագահի թեկնածու Պյոտր Պորոշենկոն, ով նույնպես այցելել է Թուրքիա, Գյուլի հետ քննարկել են Ուկրաինայում վերջին իրադարձությունները․․․ -
Բողոքողները կառավարության մոտ մուկ ու կատու էին բերել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Բակում հավաքված ցուցարարները սկսել են սուլել ու ծափահարել՝ աղմուկից վախեցած կատուն կծկվել էր, իսկ մուկը շարժվել էր դեպի մուտքի աստիճանները․․․ -
Հայաստանի տարածքում գալիք օրերին փոփոխական եղանակ է սպասվում
Երևանում ապրիլի 18-19-ին անձրևի հավանականությունը փոքր է, 20-22-ին գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ․․․ -
Բելկովսկի. Ուկրաինայից հետո Պուտինը կանցնի Ղարաբաղին ու Մերձբալթյան երկրներին
Պուտինյան սապոգի «հաղթական» շքերթը կշարունակվի այնքան ժամանակ, քանի դեռ նրան չի կանգնեցրել Ռուսաստանի տնտեսական փլուզումը կամ որևէ այլ բան․․․ -
Անապահով ընտանիքներին գազի համար տրվող մասնակի փոխհատուցման նախագիծը հաստատվել է
1000 խմ համար` 32 հազ. դրամ կազմող գների տարբերության գումարը (յուրաքանչյուր անապահով ընտանիքի հաշվարկով՝ 75 խմ գազի համար) «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ին պետք է փոխհատուցվի ՀՀ էլեկտրաէներգետիկական․․․

Daily Archives: April 17, 2014
Volodya Avetisyan claims that from the very beginning, various high-ranking officials under the direction of Armenian President Serzh Sargsyan have "seduced" and bribed him.... -
Anti-Government Demonstrators Brought Live Cat and Mouse to Protest
Karabakh War veteran Susanna Margaryan today released a cat and mouse out of a box she brought to a demonstration outside the government building... -
Armenian Government Agrees to Partially Subsidize Gas Consumed by Needy Families
The Government of the Republic of Armenia today approved a package to provide partial compensation for natural gas supplied to needy families in Armenia. -
Child of Poor Family Doesn’t Go to School, Newborn Doesn’t Have Birth Certificate: Shirak Centre NGO
The 8-year-old daughter of a family living in extreme poverty has never gone to school, and the newborn child doesn't have a birth certificate. -
Free Medical Consultations in Yerevan Ahead of World Melanoma Day
The Armenian Association of Hematology and Oncology and the Global Shapers Yerevan Hub for the second time in Armenia will be marking the day of the fight against melanoma. -
2 Village Mayors in Ararat Marz Want to Relinquish their Posts: Newspaper
The heads of the rural communities of Darbnik and Nizami in Ararat marz (province) submitted appeals to the village councils requesting to end their term in office early... -
Rule of Law Withdraws from Ruling Coalition
The Rule of Law (OEK) party is withdrawing from the ruling coalition, said the party's vice chair Heghine Bisharyan yesterday evening.