Daily Archives: Մայիս 21, 2014
«Բանդայի գործով» մեղադրյալ Քյարամ Ամոյանը մինչև վեց ամիս բուժման կարիք ունի «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում... -
21 Մայիս
Աշոտյանը պնդում է, որ գիտի «Կրոնի պատմություն» առարկայի դեմ պայքարողներին, բայց անուններ չի տալիս
«Ցավոք, այդ միտքը զեկույցում հայտնվել է իրենց քաղաքացիական ակտիվիստներ համարող, հայկական արմատներ ունեցող, սակայն արևմտյան արժեքներ կրող, գրանտային կազմակերպություններից... -
Վարդան Պետրոսյանի ֆրանսիացի փաստաբանն ասել է՝ ինչպես է խախտվել Եվրոպայի կոնվենցիան
«Երբ առաջին անգամ եկա Երևան ու չկարողացա դատարանում հանդես գալ, նիստի դահլիճում տուժողները շարունակ դիմում էին Վարդան Պետրոսյանին, ասելով՝ «ասա, որ խմած ես եղել․․․ -
Ակտիվիստի ակցիային ի պատասխան՝ Հրայր Թովմասյանը հայհոյանք հնչեցրեց (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր «Անի» հյուրանոցում ընթացող Սահմանդրական բարեփոխումների նախագծի հանրային լսումների ժամանակ քաղաքացիական ակտիվիստ... -
Նիկոլ Փաշինյանը՝ վարչապետին․ «Ձեզ մոտ պոմիդոր աճեցնելն է ստացվում»
Մոռացաք ասել, որ երբ ես երեք տարի ընդհատակում էի, իմ ընտանիքն էր ինձ պահում: Բա ընտանիք պահողը դուք եք, իհարկե, դուք եք։ Մարդը ձեր նման պետք է ընտանիք պահի․․․ -
Վարչապետը պատրաստ չէ վերահսկող մարմինները զիջել ընդդիմությանը
Պատգամավորը հարցրել է՝ այդ դեպքում ինչպես է վարչապետը տեսնում համագործակցությունը ընդդիմության հետ: Մինասյանի խոսքով... -
Վարչապետին խնդրել են բացատրել՝ երբ է հասցրել աշխատել իր միլիոնները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Նիկոլ Փաշինյանը հակադարձելով խնդրել է սովորեցնել՝ ինչպես է, որ հողագործությամբ Հովիկ Աբրահամյանը միլիոններ է կուտակել, մինչդեռ գյուղացիները... -
Շփման գծում 20-ամյա զինվոր է զոհվել. ԼՂՀ ՊՆ
Մայիսի 20-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում հակառակորդի... -
Ինչպես արտահայտել զայրույթը․ գորիսեցիները զրկվել են քաղաքապետ ընտրելու հնարավորությունից
Ըստ գորիսեցի ակտիվիստի՝ քաղաքում մեծ մասը մտադիր էին ընտրել գործարար Տիգրան Կարապետյանին, սակայն վերջինս հանել է... -
Գավառի դատարանի մոտ տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ քրեական գործ է հարուցվել․ Հետք
«Քննիչի կանխակալ գնահատականին ի պատասխան՝ «Հետքի» լրագրողը հրաժարվել է շարունակել ցուցմունքը՝ նշելով, որ քննիչն արդեն իսկ դիրքորոշում...

«Я знаю, кто боролся против этого, сколько денег за это получил. Однако не хочу называть имен с этой высокой трибуны, так как это – высокая трибуна...
Daily Archives: Май 21, 2014
Экс-министр выругался в ответ на акцию армянского активиста
Известный в соцсетях под ником «Раскачивающий лодку» активист подошел к столу, за которым сидел экс-министр юстиции Грайр Товмасян, убрал табличку...
Депутат премьеру Армении: «У вас лучше получается выращивать помидоры»
«Бренд Армении известен. У Армении один национальный бренд – коррупция». Программа правительства напоминает ему «бизнес-программу»...
Премьер Армении рассказал, как накопил миллионы
«По поводу моего имущества. Я никогда не скрывал, что имею. Я задекларировал. Занимался земледелием, когда это позволял закон. Не нужно относиться...
Минобороны Карабаха: На линии соприкосновения убит солдат
20 мая на боевой позиции одной из военчастей, дислоцированных в южном направлении линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск...
Как выразить негодование: жители Гориса лишены возможности выбрать мэра
«Фактически, мы остались без альтернативы, нас лишили права выбирать. В настоящее время мы проводим обсуждения, чтобы решить, как выразить свое...
В Армении возбуждено уголовное дело в связи с оскорблением журналиста
«В ответ на предвзятую оценку следователя журналист «Следа» отказался продолжать дачу показаний, отметив, что следователь имеет позицию уже на...
«Газпром Армения» опровергла заявление премьер-министра
«В настоящее время потребление газа в Армении составляет 3 млн. кубометров в день. Получаемый из Ирана газ направляется в ереванскую ТЭС, в объемах...
Украинцы готовы выбрать президентом миллиардера Порошенко
Вторую позицию занимает Юлия Тимошенко - 6,5%, а третью - Сергей Тигипко с 5,8%. За Олега Ляшко и Анатолия Гриценко готовы проголосовать 4,1% и 4,0% респондентов...
Скончался возвращенный из азербайджанского плена Мамикон Ходжоян
По его словам, уже неделю, как состояние Мамикона Ходжояна резко ухудшилось, его даже невозможно было перевести в городскую больницу Берда. 77-летний...