Daily Archives: Հունիս 11, 2014
Հունիսի 11-ին ՊԲ հյուսիսային (Գյուլիստան) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում․․․ -
«Ռուսական մշակույթը ՀՀ-ում երկրորդական է դառնում»․ Կիսելյովը նախատել է ԱԺ պատգամավորներին
Երևանում չեն մնացել ռուսական դպրոցներ, ռուսական մշակույթը երկրորդական է դառնում, դա էլ է վտանգավոր: Ես այսօր տաքսի նստեցի, 20 տարեկան տղան ռուսերեն անգամ հաշվել չկարողացավ․․․ -
Կառավարությանը հարցրել են՝ երբ է տարին սկսվում. խնդրել են գրավոր պատասխանել
Պատգամավորի խոսքով՝ հետագայում իրեն ասել են, որ առաջին եռամսյակ ասելով նկատի ունեն՝ 2013 թվականի դեկտեմբեր, 2014 թվականի հունվար, փետրվար ամիսները, սակայն նման բան չի կարող լինել՝ ոչ մի օրացույցով առաջին եռամսյակը չի հաշվվում նախորդ տարվանից: -
Ովքեր են մասնակցել հայ-ռուսական խորհրդարանական 5-րդ գիտաժողովին
Առավոտյան սկսվել է քննարկում, որի հիմնական հարցերը հետևյալն էին՝ ՀԿ-ների պետական ղեկավարումը, ԶԼՄ-ների և քաղաքացիական հասարակության փոխազդեցությունը, պետական ինֆորմացիոն քաղաքականությունը եվրասիական ինտեգրացիայի պայմաններում: -
Հայաստանը պատասխան կտա հրադադարի ռեժիմի խախտման համար, եթե նրա մեղքը ապացուցվի․ Օհանյան
Մենք հայտարարել ենք, որ պատրաստ ենք հրադարարի ռեժիմի խախտման դեպքերի ուսումնասիրության հարցում ցանկացած աջակցություն ցուցաբերել: Եվ պատասխան կտանք, եթե պարզվի, որ մեղավորը մենք ենք․․․ -
Կառավարությունը կուտակայինին միանալու հարցում ճնշումներ չի գործադրում․ փոխվարչապետ
Տարածքային կառավարման նախարար, փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանն ասել է, որ իշխանությունից որևէ մեկը ներքին հրահանգ չի տվել, որ կուտակայինները պարտադիր պահվեն․․․ -
Հայաստանում գալիք օրերին անձրև և կարկուտ է կանխատեսվում
Երևանում հունիսի 12-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում, իսկ 14-16-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է: -
Ղրիմը կա և լինելու է Ուկրաինայի կազմում․ Իվան Կուխտա
Կարծում եմ, որ նախագահն ու Ուկրաինայի ողջ հասարակությունը Ղրիմը վերադարձնելու իրենց ծրագրերն ունեն։ Գիտեք, որ միջազգային կազմակերպություններն ու հանրությունը Ղրիմի անեքսիան չեն ճանաչում, այլ ճանաչում են Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականություն․․․ -
Նոր օրինագծով նախատեսվում է ՏՏ ոլորտին արտոնություններ տրամադրել
Նրա խոսքով՝ այս արտոնություններն էապես կնպաստեն ոլորտում սկսնակ ընկերությունների ձևավորմանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը: Ինչևէ, պատգամավորներից ոմանք նախագծի մեջ կոռուպցիոն ռիսկեր են տեսնում: -
Ուկրաինան ԵՄ-ին այլընտրանք չի տեսնում․ դեսպան
Նորընտիր նախագահը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի համար զարգացման այընտրանքային ճանապարհ չկա, մեծ թվով քաղաքացիներ հատկապես քվեարկել են Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականության, եվրոպական ընտրության ու կայունացման համար

Daily Archives: 11 июня, 2014
«В Ереване не осталось русских школ, русская культура становится второстепенной, это тоже опасно. Сегодня я сел в такси, 20-летний парень не смог даже... -
В Карабахе погиб 20-летний военнослужащий
11 июня в одной из военчастей, дислоцированных в северном направлении Армии обороны Карабаха (Гюлистан), при невыясненных обстоятельствах от... -
Армения ответит за нарушение режима прекращения огня, если ее вина будет доказана — министр
Для решения вопроса, считает Оганян, необходимо сформировать атмосферу доверия, а значит, воздержаться от огня снайперов и отозвать их... -
Евразийская интеграция — выбор народа Армении, уверен министр
Евразийская интеграция сама по себе - это площадка не для ассимиляции, добавил он, не для слияния и поглощения, а для того, чтобы каждый... -
Посол в Ереване: Крым всегда будет в составе Украины
Я думаю, что у президента, правительства, всего украинского общества есть одна программа – возвращение Крыма Украине. международное сообщество признает... -
Предоставление льгот сфере ИТ Армении содержит корруцпионные риски – обсуждение в парламенте
Республиканец выразил сомнения по поводу того, по какому принципу будет происходить отбор компаний. В связи с этим Мелконян заявил о планах создать... -
Шумиха вокруг подорожания электроэнергии в Армении не идет на пользу обществу – чиновник
он прокомментировал заявления о том, что КРОУ скорее защищает интересы бизнеса, нежели потребителей, заявив, что Комиссия, напротив, не всегда довольна... -
Посол в Армении рассказал о цели Украины вступить в ЕС
«Президент четко заявил, что альтернативного пути для Украины нет. Многие граждане Украины голосовали именно за территориальную целостность Украины... -
Депутат представил лучшую десятку скандалов правительства Саркисяна
На десятом месте призыв экс-главы правительства как можно меньше говорить о кризисе или ожидаемой катастрофе, чтобы кризис не случился... -
В Ереване арестован сын советника мэра
Самвел Котанджян, сын советника мэра Еревана Араика Котанджяна, явился в отделение полиции. Он предъявил незарегистрированный пистолет...