Daily Archives: Հունիս 13, 2014
Հնարավոր է, որ մեր պարը կատարյալ չէ, բայց պարը մեզ համար միջոց էր։ Մենք՝ 10 հայ և 10 թուրք մարդիկ, 30 հազար կիլոմետր ենք անցել իրար հետ: Մենք սովորել ենք միմյանց լեզուները․․․ -
13 Հունիս
Գիտաշխատողը պնդում է՝ իրեն հեռացրել են ոչ դոգմատիկ լինելու համար
Դավթյանն այս փաստը ներկայացրել է ցույց տալու համար, որ Գիտությունների ազգային ինստիտուտը բաց չէ առաջարկների համար․․․ -
«Տեսեք՝ Իսրայելն ինչ քայլերով է առաջ գնում»․ ԿԱԻ-ից արդարացնում են կրոնի դասավանդումը դպրոցներում
Ինչի՞ է վերածվել մեր հասարակությունը․ այսօր ամուսնանում են, վաղը՝ իրար դուր չեն գալիս, բաժանվում են․․․ -
«Դու ո՞ւմ փեշի տակ էիր, երբ մենք պատերազմում էինք»․ ազատամարտիկները՝ դատավորին. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Նախագահող դատավորը, ով մինչ այդ ներկաներից պահանջել էր լուռ մնալ ու չմիջամտել նիստի ընթացքին, դատախազին հուշել է՝ ինչ բառ պետք է ընթերցեր -
Դատարանի դիմաց պատնեշ է կանգնեցվել․ սկսվում է Վոլոդյա Ավետիսյանի գործով դատը
Նրանց մի մասը որոշել է բոյկոտել դատական նիստը, մյուս մասը ոստիկաններին և դատարանի կարգադրիչներին խնդրել է բացառություն անել և իրենց ներս թողնել , քանի որ այսօր նոր կարգը առաջին անգամ է գործում․․․ -
Հայկական կողմը կեղծ վերլուծաբանին թույլ տվեց թքել մեր երեսին․ Զոհրաբյան
Իսկ եթե թույլ ենք տալիս, ուրեմն կգտնվի մի անկիրթ անդաստիարակ, որն իրեն թույլ կտա մեզ դաստիարակել և սովորեցնել․․․ -
«Այսօրվանից պաշտպանեք Հայկին». Շանթ Հարությունյանը՝ դատարանի դիմաց հնչած կրակոցների մասին
Ինձ մի պաշտպանեք այլևս, այլ այսօրվանից պաշտպանեք Հայկին, ով կատարել է հերոսական քայլ և կալանավորվել է․․․ -
Քննադատել են Տիգրան Սարգսյանին, բայց ընդունել են նրա կատարողականը
Եթե Շարմազանովին հետաքրքիր է, ես կարող եմ ոչ թե 12, այլ 15 հարցեր նշել, որոնց հաշվով մենք տարակարծիք ենք: Թող չփորձեն Քառյակում տարակարծություններ փնտրել: -
Հայաստանը՝ ավտորիտար կառավարման համակարգ ունեցող երկիր․ զեկույց
Հայաստանը 6 չափորոշիչներով ստացել է բավականին բարձր՝ 5․25-ից 5․75 միավոր․ համեմատաբար լավ գնահատականի է արժանացել երկրում քաղաքացիական հասարակության վիճակը՝ ստանալով 3․75 միավոր․․․ -
«Պնակալեզ Բ.-ի տղերք». ՀՅԴ-ականի բանաստեղծությունը՝ նվիրված կիսելյովականներին
Հարյուրամյակներով մեր նախնիները չեն պայքարել մեր ինքնության ու անկախության համար, որ ինչ-որ կասկածելի կիսիլյովներ նման վերաբերմունք ցույց տան մեր ժողովրդին․․․

Daily Archives: 13 июня, 2014
«Возможно, наш танец не совершенен, но он стал для нас средством. Мы, 10 армян и 10 турок, вместе проделали путь в 30 тысяч километров... -
В Армении обосновали преподавание религии в школе на примере Израиля
«Почему та же Организация Объединенных Наций не обязывает Израиль, Францию убрать «историю религии»? Мы хотим, чтобы армянская нация... -
«За чьей юбкой был ты, когда мы воевали?». Судья по делу ветерана Карабаха покинул зал суда
«Нельзя прятаться за женской юбкой. Если вы мужчины, скажите, кто смеялся». Никто не ответил, а судья продолжал комментировать поведение ветеранов... -
Полицейские перекрыли вход металлическими прутьями: суд над ветераном Карабаха
Таким образом, боевые товарищи Аветисяна, обычно проводящие перед зданием суда акции протеста, затем присутствующие на заседании, не вошли в помещение... -
Серж Саргсян не откажется от «мертвых душ» в списках избирателей — депутат
«Пойти на такой шаг для властей значит лишиться своих денег, олигархов, тех, кто занят в парламенте нажатием кнопок. В таком случае с [правящей] Республиканской... -
«Отныне защищайте Айка». Армянский политзаключенный о стрелявшем по полицейским
«С сегодняшнего дня защищайте не меня, а Айка, который совершил героический поступок и был арестован. Ему предъявили обвинение по статье... -
Правительство Армении раскритиковали, но приняли исполнение бюджета – депутат
По его словам, представители власти не защищали прошлое правительство во время представления отчета об исполнении бюджета, однако правящая... -
Армянский депутат посвятил стихотворение защитникам российского журналиста
«Госчиновники должны извлечь из этого урок. Наши предки столетиями боролись за нашу идентичность и независимость не ради того... -
«Параджанов – армянин» напоминают организаторам мероприятия ко Дню русской культуры
Организовать отдельный показ не удалось, а получилось в рамках Дня России. Что в этом плохого? Армяне смотрели на его картины, не понимали: впоследствии... -
Армянский премьер работает очень эффективно, особенно для своей родни – газета
Оказывается, когда премьер-министр Армении Овик Абрамян говорил, что начнет с близких ему людей, речь шла не о выходе из тени и регулярной выплате...