Daily Archives: Հուլիս 16, 2014
Ըստ գործի նյութերի՝ նոյեմբերի 5-ի երթի ժամանակ նա ամենից շատն է տուժել։ Հենց Գեղամ Խաչատրյանն է եղել այն ոստիկանը, ով փորձել է կասեցնել Շանթ Հարությունյանի... -
16 Հուլիս
«Իրավունք» թերթը շարունակում է բռնություն քարոզել. նամակ մեդիա հեղինակություններին
11.07.2014թ «Իրավունք» թերթի «Լկտիություն առանց սահմանների» բաժնում լույս տեսավ մեկ այլ հոդված` «Կոնչիտայի վկաների հերթական եռյակը միացավ... -
ՄԻՊ-ը ամբաստանյալին փաստաբան չի տրամադրել, քանի որ դիմումը կորել է
«Հիմա ուզում եմ անդրադառնալ ՄԻՊ-ի գրավոր դիմումին, որում ասվում է, որ թղթերը կորել են: Ո՞նց կարա մարդու թուղթը կորչի, հետո էլ մի անգամ նորից կորչի: Մեկ էլ գրել են․․․ -
Շանթ Հարությունյանը Երևանի քաղաքապետին կոչ է արել չդավաճանել հորը
«Գոնե դու, ում հայրը Անդրանիկ Մարգարյանն է եղել, Տարոն ջան, դու պիտի լավ իմանաս, թե ԿԳԲ-ն որքան ստոր կառույց է, ԿԳԲ-ն մարդուն փչացնում է մինչև վերջ, ստիպում է դավաճանել․․․ -
Հայազգի խոշոր գործարարը բերման է ենթարկվել Մոսկվայում
Լևոն Հայրապետյանը հայկական սփյուռքի տասներորդ ամենահարուստ ներկայացուցիչն է։ Գործարարը Հայոց ցեղասպանության համաշխարհային ճանաչման լոբբիստ է համարվում․․․ -
Վերաքննիչը մերժեց Պուտինի այցի օրը նախագահականի մոտից հեռացված ընտանիքի բողոքը
Էմմա Սահակյանը և Հեղինե Մակարյանը, մասնավորապես, ասել են, որ 15 քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ նախագահականի դիմացի մայթից բռնություն կիրառելով․․․ -
Կայսերական մտածելակերպը կայսրությունից երկար է ապրում. Հարավային Կովկասը ԽՍՀՄ փլուզումից հետո
«Ի դեմս Էրդողանի ու Պուտինի ի հայտ են եկել առաջնորդներ, որոնց մտապատկերները մոտավորապես համապատասխանում են կորցրած կայսրություններին՝ Օսմանյան ու Ռուսական/Խորհրդային... -
Սևանում աղբահավաքները գործի դուրս չեն գալիս․ պահանջում են աշխատավարձը․ «Հրապարակ»
«Առավոտյան 5-ին, երբ շեֆերը դեռ քնած են, հելնում ենք, «ժեխերն» ենք դատարկում, որ մարդիկ մաքուր քաղաքում արթնանան, բայց մի ձեռնոցն ի՞նչ է, որ ափսոսում են տալ»․․․ -
Ռուսաստանյան ընկերությանը մենաշնորհ են տալիս Հայաստանում․ «Ժողովուրդ»
Մինչև 2014 թ. հոկտեմբեր Հայաստանը կքննարկի և կհաստատի 2015թ. ռուսական նավթամթերքի՝ առանց մաքսատուրքի մատակարարումների նոր ինդիկատիվ բալանսը․․․ -
Ղարաբաղում 17-ամյա երիտասարդի դին գտել են հրազենային վնասվածքով․ «ՀԺ»
Երեկ անտառում հայտնաբերված 17-ամյա Նոր Էրքեջ գյուղի բնակիչ Սմբատ Ցականյանը մահացել է գլխի շրջանում ստացած հրազենային վիրավորումից...

Daily Archives: 16 июля, 2014
Как может быть утеряна чья-то бумага, а потом – потеряться еще раз? Еще написали, что делами займется соответствующий сотрудник... -
Политзаключенный призвал мэра Еревана не предавать отца
«Ты-то, Тарон джан, чьим отцом был Андраник Маргарян, должен прекрасно знать о том, какая подлая структура КГБ, которая до конца... -
В Москве задержан крупный предприниматель Левон Айрапетян
Левон Айрапетян был задержан сотрудниками ФСБ РФ 15 июля 2014 года в аэропорту "Домодедово", куда он прилетел из Монако. Контрразведчики под... -
Отклонена жалоба семьи, устраненной от офиса президента Армении в день визита Путина
Апелляционный суд Армении отклонил жалобу супругов Ашота Худояна и Эгине Макарян, в которой они требуют отменить решение суда первой... -
Севанские мусорщики проводят забастовку, требуя выплаты и увеличения зарплат
«Мы получаем 70 тысяч (примерно $170), на которые невозможно содержать семью. Я говорю «увеличьте зарплату», начальник отделения показывает комбинацию из... -
Российская компания занимает монопольную позицию на армянском рынке — «Жоховурд»
Российским компаниям предоставляются льготы сверх Конституции Армении, они занимают монопольную позицию на армянском рынке... -
В Карабахе обнаружен труп пропавшего 17-летнего юноши с огнестрельным ранением — пресса
Обнаруженный 15 июля в лесу 17-летний житель села Новый Эркеч Смбат Цаканян скончался от полученного в голову огнестрельного ранения... -
Пострадавшие в московском метро армяне находятся в реанимации
Ранее МИД сообщил, что среди пострадавших есть армяне: 1. Кочарян Мери Ашотовна, 20 лет, была доставлена в московскую больницу 67 с переломом позвоночника и закрытой...