Daily Archives: Հուլիս 22, 2014
Ղուկասյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ բողոքարկելու է դատավճիռը, քանի որ դատարանն այն կայացնելիս հաշվի չի առել բոլոր... -
22 Հուլիս
ՀՀ դեսպանությունը Վրաստանին բողոքի նոտա է հղել՝ թբիլիսյան միջադեպի կապակցությամբ
«Այս փուլում կատարվում է նախաքննություն, եթե նման մեղք բացահայտվի, գործն անշուշտ կվերաորոկավորվի։ Ներկա պահին ասում ենք, որ ազգային դրդապատճառներով... -
Սևանը դարձել է բիզնես ու կործանման եզրին է, ահազանգում են փորձագետները
«Խնդիրն առաջացել է սխալ կառավարման պատճառով՝ ԱԺ-ն օրենք է ընդունում և այդ մ մի քանի օր անց նույն օրենքում գաղտնի փոփոխություններ մտցնում՝ 240 մլն խմ ջուրը դառնում է 270․․․ -
Վրաստանն ու Եվրամիությունը 2016 թվականից կանցնեն առանց մուտքի արտոնագրի ռեժիմին
«Այժմ մենք գտնվում ենք վիզային ազատականացման գործողությունների երկփուլ ծրագրի առաջին փուլի եզրափակիչ շրջանում ու հուսով ենք, որ արդեն աշնանը․․․ -
Փարաջանովը կենդանի լինելու դեպքում Մայդան դուրս կգար, վստահ է Ուկրաինայի դեսպանը
«Նա մեծ վարպետ էր, ով կարևոր դեր է ունեցել ուկրաինական կինոյի զարգացման մեջ: Փարաջանովը հայ էր, որ ծնվել էր Վրաստանում, նստել էր ռուսական բանտում․․․ -
Գյումրեցի կինը՝ վարչապետին․ «Դու հարս, թոռներ ունի՞ս»․ Galatv.am
Վարչապետն ասել է, որ հենց բնակարային հարցերը քննարկելու համար է ժամանել Գյումրի, և այսօր կորոշվի՝ երբ են մեկնարկելու բնակարանաշինական աշխատանքները: -
Կիևն ապացույցներ ունի՝ ուժայինները կործանել են ինքնաթիռը ՌԴ-ից ստացած զենքով․ դեսպան
«Բնական է, որ Դոնեցկում անջատողականները զինված են ռուսական զենքով, նրանք չեն կարող ռագատկայով կրակել և ինքնաթիռ պայթեցնել»․․․ -
Արմավիրի քաղաքապետի «Վիլիսը» պայթել է ականապատ տարածքում․ կա մեկ զոհ․ shamshyan.com
Արմավիրի քաղաքապետ Ռուբեն Խլղաթյանը վիրավորվել է Լեռնային Ղարաբաղում․ «Վիլիսը», որի մեջ նա գտնվել է, պայթել է ականապատ տարածքում․․․ -
Զինվորի սպանության մեջ մեղադրվողը զորակոչվել էր հաշմանդամ լինելով, պնդում է հայրը
Էնքան դավադիտ են արել, երեխես ... 92 պատրոն մարդու վրա կրակելը դա ի՞նչ է նշանակում... ոչ մարդկային արարք է արել իմ երեխեն... -
ՀՖՖ նախագահը Հովիկ Աբրահամյանի հետ պրոբլեմ չունի, իսկ Գագիկ Բեգլարյանի հետ՝ հարաբերություններ
«Ես ձեզ ասեմ, նախ՝ Հովիկ Աբրահամյանն իմ կուսակցական գործընկերն է, իմ կուսակցության նախագահի տեղակալն է: Իմ երկրի վարչապետն է ու իշխող կուսակցության...

Daily Archives: 22 июля, 2014
Адвокат Гукасяна Айк Алумян сообщил Epress.am о намерении обжаловать вердикт, так как суд не учел всех доказательств. Ваге Гукасян... -
Озеро Севан превратилось в бизнес и стоит на грани уничтожения – эксперты
«Проблема возникла из-за ошибочного управления: Национальное Собрание приняло новый закон и через несколько дней тайно внесло... -
Армения направила ноту Грузии в связи с инцидентом у армянской церкви
«На самом деле мы знаем, что произошло, с чего началась ссора, однако в настоящее время говорить о преднамеренности... -
Грузия и Евросоюз перейдут на безвизовый режим в 2016 году
«Сейчас мы находимся в завершающей стадии первой фазы двухфазового плана действий по визовой либерализации и надеемся... -
Посол Украины: Параджанов вышел бы на Майдан одним из первых
Я всегда говорил, что это армянин, который родился в Грузии, сидел в российской тюрьме за украинский национализм. Думаю, что если бы Параджанов жил в сегодняшнее... -
Боевики уничтожили самолет полученным из РФ оружием – посол Украины
Посол в Армении уверен, что сепаратисты в Донецке вооружены российским оружием: они, по мнению дипломата, не могут взорвать самолет выстрелом из... -
«Виллис» мэра Армавира подорвался на заминированной территории в Карабахе, есть жертва
Мэр армянского города Армавир Рубен Хлгатян получил ранение в Карабахе: «Виллис», в котором он находился, подорвался на заминированной территории... -
Отец обвиняемого в убийстве сослуживца утверждает, что сына призвали с проблемами со здоровьем
Ответственными за случившееся он считает также тех, кто отправил инвалида на передовую. «В Карабахе для моего ребенка трижды проводили медкомиссию...