Daily Archives: Հուլիս 25, 2014
Ռեկտորին հարցրել են նաև՝ ինչպես է կարողանում ապահովել իր դստեր համալսարանական կրթությունը Լոնդոնում։ Արամ Սիմոնյանն ասել է, որ իր աղջիկը լավ է սովորել և ստացել է «Լույս»․․․ -
25 Հուլիս
Պն-ն պնդում է, որ իրավապաշտպանին տեղեկություն չի տրամադրել «պետական գաղտնիք» լինելու պատճառով
ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի պատասխանի մեջ ասված է, սակայն, որ այն գնումները, որոնք չեն կատարվում ռազմական տեխնիկայի, սպառազինության, ռազմամթերքի և ռազմատեխնիկական միջոցների ապահովման նպատակով, չ -
Եվրասիական տնտեսական միության ծրագիրն իրականություն չի դառնա, վստահ է Սեֆիլյանը․ hetq.am
«Ռուսաստանը ձգտում է Ադրբեջանին համոզել կամ պարտադրել միանալու ԵՏՄ-ին և ամենայն հավանականությամբ՝ ռուսական կողմը որոշել է, որ Հայաստանի մուտքը․․․ -
«Բանդայի գործով» մեղադրյալին տեղափոխել են հոգեբուժական բաժանմունք
Նա երկար ժամանակ պահանջում էր որդուն քաղաքացիական հիվանդանոց տեղափոխել՝ պատրաստակամություն հայտնելով վճարել հիվանդանոցային ողջ ծախսերը։ -
Գորիսի սպանության գործով բողոքը մերժվել է․ դատարանի որոշումը կբողոքարկվի. Փաստինֆո
գործի նյութերից երևում է, որ Զարզանդ Նիկողոսյանի և Սուրիկ Խաչատրյանի փոխհարաբերություններն այնպիսինը չեն եղել, որ Նիկողոսյանը․․․ -
Արդյոք Մոսկվան Երևանից, Աստանայից, Բիշկեքից ու Դուշանբեից «շնորհակալություն» կստանա․ Դուբնով
Նրա փաստարկներն ակնհայտ են․ Ռուսաստանի փորձերը՝ ինքնորոշվելու, պարզելու՝ ինչ է ռուսական աշխարհն ու նախկին տարածքների հաշվին ընդլայնվելու որ ձևն է ակտուալ -
Սերժ Սարգսյանը դեմ է սահմանամերձ գյուղերի բնակիչներին զինելու գաղափարին
Պաշտոնական Բաքուն պնդում է, որ ձերբակալվածներ Շահբեզ Գուլիևն ու Դիլհամ Ասքերովը (լուսանկարում), ինչպես նաև սպանված Հասան Հասանովը, երկրի Զինված ուժերի հետ որևէ առնչություն չունեն... -
«Առաքյալ» մարզպետը «Կարմիր գրքում» գրանցված գորշ արջեր է պահում․ «ՀԺ»
Գորշ արջերը, որոնք Տավուշի մարզպետը վանդակում է պահում, գրանցված են Հայաստանի «Կարմիր գրքում»: Կառավարության 2009թ. հունիսի 27-ի որոշման...

Daily Archives: 25 июля, 2014
Даже если Азербайджан официально не объявит о вступлении в ЕАЭС, Армения должна войти в этот союз только после получения... -
В Армении обвиняемый по «делу о банде» доставлен в психиатрическое отделение
Обвиняемого по «делу о банде» Кярама Амояна, чье дело было отделено от основного и рассматривается отдельно, около месяца назад перевели... -
Глава Армении против вооружения граждан на границе с Азербайджаном
«Было развернуто активное обсуждение вокруг идеи вооружения жителей приграничных сел, против которой выступил президент, подробно представив все существующие... -
Армянский политзаключенный просит изменить обвинение на более тяжкое
Судья Мнацакан Мартиросян возразил на ходатайство изучить бронежилет в качестве доказательства. По его словам, бронежилет не являлся... -
«АЖ»: Армянский губернатор-«апостол» держит занесенных в Красную книгу бурых медведей
Бурые медведи, которых губернатор Тавуша содержит в клетке, занесены в Красную книгу Армении. По решению правительства... -
Дождутся ли в Москве «спасибо» из Еревана, Астаны, Минска, Бишкека и Душанбе
В союзных столицах теперь могут не бояться вслух признать, что их отношения с Россией в рамках ОДКБ называются не альянсом, а мезальянсом, то есть неравным браком.