Daily Archives: Մարտ 4, 2015
Սնեժանա Պելիվանն ու Աննա Կարապետյանը հեռացման հետ համաձայն չէին։ Նրանք ունեին ընտրություն՝ վերցնել «վերջնահաշվարկն» ու լռել այն մասին... -
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ֊ի մոտ սպանվածների անունները հայտնի են (թարմացված)
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ մերձակայքում այսօր դիմակավորված 3 անձինք կրակել են կալանավայրին մոտ գտնվող ավտոկայանատեղիում կանգնած անձի վրա ու փախուստի դիմել․․․ -
Նաիրիտցիները փակել են գործարանի մուտքը. բանակցություններից հետո ակցիան դադարեցվել է
«Մենք խոսեցինք և բացատրեցինք, որ մի քանի հոգու աշխատանքը մեզ չպետք է խանգարի: Ի վերջո, մեր խնդիրը Կառավարության հետ է: -
Ո՞րն է անձնական տվյալը․ ԱԺ-ն խնդրահարույց օրինագծին կողմ քվեարկեց
«Մինչև այս օրենքը այն, ինչ արգելված չէր օրենքով, համարվում էր թույլատրված: Բայց սա ստիպում է մտածել, որ այն, ինչ թույլատրված չէ օրենքով... -
Մարտի 5-ին Ծառուկյանը կհայտարարի քաղաքականությունը լքելու որոշման մասին․ Մելքումյան
Ծառուկյանը նաև կհրաժարվի պատգամավորական մանդատից։ «Կարծում եմ՝ նա ժամանակավորապես կհեռանա»,֊ ասել է Մելքումյանը։ -
Դատավորին խնդրել են կանխավարկածներից դուրս գալ․ երեխայի համար վեճը՝ դատարանում
Հովհաննիսյանն ասել է, որ քննիչը չի կատարել երեք փորձաքննությունններից ամենակարևորը՝ ԴՆԹ փորձաքննությունը, պատշաճ կերպով չի կատարվել... -
Բողոքի ակցիաներից հետո ԱԺ֊ն ընդունեց «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի փոփոխված տարբերակը
Համաձայն փոփոխությունների, փոքր և միջին ձեռնարակտիրությամբ զբաղվողները 5 տոկոս հարկ կվճարեն չփաստաթղթավորված ապրանքների համար։ Նախկինում հարկը... -
Էրդողանը կվճարի հայ֊թուրքական բարեկամության քանդակի հեղինակին, վճռել է դատարանը
2011 թվականի հունվարին Թուրքիայի այն ժամանակվա վարչապետ Էրդողանը քննադատել էր Աքսոյի՝ Կարսում գտնվող արձանը՝ Կարսի քաղաքապետ... -
Մրցակցության պաշտպանության ոլորտը չի փոխվի․ ապացույցը՝ շաքարավազի շուկան․ «ՀԺ»
«Բոլորը, բացի Սամվել Ալեքսանյանից, որը վճարել և վճարելու է 0 տոկոս, իբր շաքարի հումք է ներկրում, որն ազատված է մաքսատուրքից... -
Ինչու է կառավարությունը չինական արտադրության ապրանք գնում․ «Ժողովուրդ»
«Առաջին հայացքից կարող է թվալ, թե պատճառը չինական ապրանքի էժան լինելն է, սակայն իրականում այդպես չէ, որակով ապրանքը, թեկուզ չինական, թանկ արժի...

Daily Archives: 4 марта, 2015
«Мы поговорили, объяснили, что нам не должна мешать работа нескольких человек. В конце концов, у нас проблемы с правительством... -
В перестрелке у ереванской тюрьмы погибли трое
По данным сайта, в результате перестрелки погибли трое. Приехавшие на автомобиле убили гражданина, чьи спутники открыли ответный... -
Армянского судью по делу об опекунстве призывают избавиться от предубеждений
По словам Ованисяна, следователь не провел самую важную из трех экспертиз- анализ ДНК, не было должным образом изучено психологическое состояние... -
Радио “Свобода” лжет своим сотрудникам
— Мы хотим добиться ликвидации той вопиющей несправедливости, которая постигла Анну Карапетян и Снежану Пеливан. Они, поступившись финансовыми интересами... -
Армянский олигарх намерен заявить об уходе из политики
«Мы обсудили этот вопрос. Другого кандидата, кроме Наиры Зограбян, нет. Думаю, ее кандидатуру обязательно поддержат. После съезда... -
Парламент Армении принял измененный вариант закона «О налоге с оборота»
Согласно поправкам, представители малого и среднего предпринимательства станут платить 5-процентный налог за незадекларированные... -
Правительство Армении сотрудничает с китайцами ради откатов – газета
«С первого взгляда может показаться, что причина в дешевизне китайских товаров, однако на самом деле это не так... -
Неожиданные самоотводы на выборах мэра Армавира
Что-то произошло в течение одного дня, отмечает издание, в формате переговоров или давления, и больше всех это выгодно кандидату, действующему... -
«Air Armenia» не может возобновить рейсы
Теперь неизвестно, встанет ли компания на ноги. В авиакомпании серьезные финансовые проблемы, решить которые не удается, заключило издание...