Daily Archives: Մարտ 4, 2015
Սնեժանա Պելիվանն ու Աննա Կարապետյանը հեռացման հետ համաձայն չէին։ Նրանք ունեին ընտրություն՝ վերցնել «վերջնահաշվարկն» ու լռել այն մասին... -
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ֊ի մոտ սպանվածների անունները հայտնի են (թարմացված)
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ մերձակայքում այսօր դիմակավորված 3 անձինք կրակել են կալանավայրին մոտ գտնվող ավտոկայանատեղիում կանգնած անձի վրա ու փախուստի դիմել․․․ -
Նաիրիտցիները փակել են գործարանի մուտքը. բանակցություններից հետո ակցիան դադարեցվել է
«Մենք խոսեցինք և բացատրեցինք, որ մի քանի հոգու աշխատանքը մեզ չպետք է խանգարի: Ի վերջո, մեր խնդիրը Կառավարության հետ է: -
Ո՞րն է անձնական տվյալը․ ԱԺ-ն խնդրահարույց օրինագծին կողմ քվեարկեց
«Մինչև այս օրենքը այն, ինչ արգելված չէր օրենքով, համարվում էր թույլատրված: Բայց սա ստիպում է մտածել, որ այն, ինչ թույլատրված չէ օրենքով... -
Մարտի 5-ին Ծառուկյանը կհայտարարի քաղաքականությունը լքելու որոշման մասին․ Մելքումյան
Ծառուկյանը նաև կհրաժարվի պատգամավորական մանդատից։ «Կարծում եմ՝ նա ժամանակավորապես կհեռանա»,֊ ասել է Մելքումյանը։ -
Դատավորին խնդրել են կանխավարկածներից դուրս գալ․ երեխայի համար վեճը՝ դատարանում
Հովհաննիսյանն ասել է, որ քննիչը չի կատարել երեք փորձաքննությունններից ամենակարևորը՝ ԴՆԹ փորձաքննությունը, պատշաճ կերպով չի կատարվել... -
Բողոքի ակցիաներից հետո ԱԺ֊ն ընդունեց «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի փոփոխված տարբերակը
Համաձայն փոփոխությունների, փոքր և միջին ձեռնարակտիրությամբ զբաղվողները 5 տոկոս հարկ կվճարեն չփաստաթղթավորված ապրանքների համար։ Նախկինում հարկը... -
Էրդողանը կվճարի հայ֊թուրքական բարեկամության քանդակի հեղինակին, վճռել է դատարանը
2011 թվականի հունվարին Թուրքիայի այն ժամանակվա վարչապետ Էրդողանը քննադատել էր Աքսոյի՝ Կարսում գտնվող արձանը՝ Կարսի քաղաքապետ... -
Մրցակցության պաշտպանության ոլորտը չի փոխվի․ ապացույցը՝ շաքարավազի շուկան․ «ՀԺ»
«Բոլորը, բացի Սամվել Ալեքսանյանից, որը վճարել և վճարելու է 0 տոկոս, իբր շաքարի հումք է ներկրում, որն ազատված է մաքսատուրքից... -
Ինչու է կառավարությունը չինական արտադրության ապրանք գնում․ «Ժողովուրդ»
«Առաջին հայացքից կարող է թվալ, թե պատճառը չինական ապրանքի էժան լինելն է, սակայն իրականում այդպես չէ, որակով ապրանքը, թեկուզ չինական, թանկ արժի...

Daily Archives: March 4, 2015
The protesters demanded that the factory was closed down entirely and that the government finally fulfilled their demand and provided them a timetable for when they would cover the debt accumulated by their unpaid salaries... -
Child Custody Battle Continues In Court: Judge Asked to Leave Aside Presumptions
Edison Adyan was also present at today’s court session. He motioned to participate in the case because the issue was related to him. In his speech Adyan said that Nikoghosyan never called or... -
Parliament Passes Amended Version of Turnover Tax Law After Entrepreneurs’ Protests
According to the change, small and medium sized entrepreneurs will have to pay a 5% tax for undocumented products. Previously, the tax was 3%. The invoiced products will be taxed at 1.5%... -
No Changes Expected In the Field of Economic Competition in Armenia
The journalist brought an example of the sugar market where competition is entirely eliminated; sugar is imported to Armenia only by Republican Party faction MP, oligarch Samvel Aleksanyan, while the latter’s... -
Air Armenia Unable to Restart Flights
Hraparak daily notes that currently it is unknown whether the company would get back to business or not. The aviation company has serious financial issues and they have not been successful in finding a solution...