Daily Archives: Ապրիլ 20, 2015
«Պարզ է, որ հուշահամալիրի բացումը պատճառաբանություն է՝ Երևան չգալու համար, քանի որ մինչև հիմա ամեն տարի էլ Բակո Սահակյանը եկել է Երևան ապրիլի 24֊ին»․․․ -
20 Ապրիլ
Երևանյան բակի կանաչ տարածքը սեփականաշնորհվել է․ պաշտոնյաները բողոքին չեն պատասխանում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մեր այն հարցին, թե ինչու է Հովսեփյանը այդքան մեծ գումար վճարել տարածքը սեփականաշնորհելու համար, եթե դրա նշանակությունը չի փոխելու՝ սեփականատերն ասել է... -
Ազատության հրապարակն առանց հացադուլի․ ազատամարտիկը դրժեց խոստումը
Այն, որ Ազատության հրապարակում հացադուլ կազմակերպելու հետ կապված որոշակի խնդիրներ են ծագել, պարզ դարձավ մինչև Ավետիսյանի ճեպազրույցը... -
Ժիրայր Սեֆիլյանի բողոքը մերժվեց․ նա կմնա կալանքի տակ
Վերաքննիչ դատարանն այսօր քննելու է ևս երեք ձերբակալվածների՝ Արամ Հակոբյանի, Գևորգ Սաֆարյանի, Գարեգին Չուգասզյանի նկատմամբ կիրառված․․․ -
Պուտինը ապրիլի 24-ին կլինի Երևանում․ պաշտոնական
«Այցի շրջանակում կկայանա Ռուսաստանի և Հայաստանի նախագահների հանդիպումը, որի ժամանակ ենթադրվում է քննարկել երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցեր․․․ -
«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամը բանտախցում խնդիրներ է ունեցել․ փաստաբան
Նա ասել է, որ փաստաբանական խումբը, որը զբաղվում է Սաֆարյանի և «Հիմնադիր խորհրդարանի» մյուս ձերբակալված անդամների պաշտպանությամբ... -
Կոտայքի մարզում բրուցելոզով հիվանդ 7 մարդ կա
Առաջին հիվանդը հոսպիտալացվել էր ապրիլի 14-ին: Համաճարակաբանական հետազոտությունների արդյունքում պարզվել է, որ հիվանդը շփում է ունեցել իր իսկ գյուղատնտեսական կենդանիների հետ․․․ -
Ղարաբաղյան հակամարտության լուծման տարբերակ կունենա միայն նոր սերունդը․ ռուսաստանցի քաղաքագետ
Ենթադրենք՝ ադրբեջանական բանակը հաղթի հայերին։ Դա կնշանակի, որ հակամարտությունը խորացավ, և 20-30 տարի հետո այն նոր ուժով կպոռթկա։ -
Գիշերը Երևանում երկրաշարժ է գրանցվել
Ստորգետնյա ցնցումները զգացվել են Երևանում, Արմավիրի մարզի Մերձավան և Փարաքար գյուղերում՝ 3 բալ ուժգնությամբ:

Daily Archives: 20 апреля, 2015
Присутствие рядом с ними непризнанного президента может быть неверно понято миром и отрицательно повлиять на отношения этих стран с Азербайджаном... -
Голодовка в центре Еревана отложена. Ветеран Карабаха не выполнил обещания
На вопрос, удалось ли властям подавить движение «100-летняя годовщина без режима» (инициатором является «Учредительный парламент»), Аветисян ответил... -
Армянский суд решил оставить ветерана Карабаха в тюрьме
Апелляционный суд рассмотрит сегодня, 20 апреля, вопрос законности ареста трех других арестованных – Арама Акопяна, Геворга Сафаряна, Гарегина Чугасзяна... -
У армянского оппозиционера были проблемы в тюремной камере – адвокат
«По одной из версий, Геворг объявил голодовку, чтобы покинуть эту камеру», - в частности, сообщил собеседник. 20 апреля в Апелляционном суде адвокаты обжалуют... -
Владимир Путин посетит Ереван в день памяти жертв Геноцида армян
В рамках визита состоится встреча президентов России и Армении, на которой предполагается обсудить вопросы двусторонней повестки дня, взаимодействия... -
«Мы в каком-то смысле армяне и в 1915-ом убили часть себя» — турецкий публицист
«Самобытность турецкой архитектуры изменилась благодаря работам архитекторов армянского происхождения. Музыка, живопись, театр в Турции были бы неузнаваемы... -
Российский политик: Допустим, азербайджанская армия победит армян
- Лидеры Англии и Франции добились крайне несправедливого и жестокого по отношению к Германии Версальского мирного договора. Тем самым была открыта дорога реваншистам... -
В Ереване зафиксировано землетрясение
В ночь на 20 апреля в Ереване зафиксировали землетрясение магнитудой 2.3, сила которого в эпицентре составила 3 балла, сообщает министерство...