Daily Archives: Սեպտեմբեր 8, 2015
Մակրոտնտեսական քաղաքականության իրականացման հարցերում փորձի փոխանակումը նույնպես արդիական է: Այդ համատեքստում կարևոր է ռամզավարական -
8 Սեպտեմբեր
ՊՆ֊ն փոխել է պատվաստման կարգը նորակոչիկի մահից հետո․ բժիշկներն իրենց մեղավոր չեն համարում
Տուժողի իրավահաջորդի կողմը, սակայն, համաձայն է մեղադրական եզրակացության հետ, ըստ որի ռազմական բժիշկները անփութություն են ցուցաբերել... -
Սահմանադրության նախագծում էկոլոգիան ստորադասվում է տնտեսությանը․ փաստաբաններ
Փաստաբանների կարծիքով՝ «ղեկավարվելով կայուն զարգացման սկզբունքով» եզրույթը առաջնային է դարձնում տնտեսական գործոնը, և դա է լինելու որոշիչ բնապահպանական... -
Մարզպետ․ Պետությունը մեղք չունի, որ «Վանաձոր֊Քիմպրոմը» չի վճարում աշխատավարձի պարտքը․ «Ասպարեզ»
«Մենք կփորձենք կառավարության միջոցով լուրջ ազդեցության լծակներ գտնենք սեփականատերերի վրա և տեսնենք, թե աշխատավարձի պարտքը... -
Թուրքիայի տարբեր նահանգներում գրոհել են քրդամետ կուսակցության գրասենյակները․ կան վիրավորներ
Երկրի մայրաքաղաք Անկարայում թուրք ազգայնականներն անգամ հարձակվել են քրդերի տների վրա, վառել նրանց ավտոմեքենաները։ Հարձակումների... -
Քաղաքացուն վրաերթի ենթարկած Կարեն Ավագյանի եղբոր դեմ քրգործ չեն հարուցի. «Հրապարակ»
ՀՀ քննչական կոմիտեից թերթին հայտնել են, որ որոշում է կայացվել մերժել գործի հարուցումը՝ հանցակազմի բացակայության պատճառով, բացի դա «տուժող անձը ինքը չի բողոքել»...

Daily Archives: 8 сентября, 2015
Днем ранее президент России Владимир Путин принял в Москве армянского коллегу Сержа Саргсяна. В официальном пресс-релизе сказано: “стороны констатировали... -
Минобороны Армении изменило порядок проведения прививок после смерти призывника — адвокат
«Раньше призывников прививали в день призыва, а после этого случая решили проводить прививки за месяц до призыва, чтобы призывник... -
Грузинским священникам не понравилось видео с азербайджанского ТВ
Патриархия Грузии уже обратилась к грузинским и азербайджанским властям с просьбой начать следствие по данному факту и своевременно... -
В проекте Конституции Армении экологией пренебрегают в пользу экономики — адвокаты
«Формулировка «учитывая ответственность перед будущими поколениями» ситуацию «не спасает», так как теперь можно навредить... -
На брата армянского депутата не заведут уголовное дело за наезд на человека — «Грапарак»
Газета «Грапарак» узнала в Следственном Комитете Армении о решении отказать в возбуждении уголовного дела за отсутствием состава преступления... -
«В Карабахе солдат совершил самоубийство» — версия СК Армении
Следственный Комитет Армении отмечает, что военнослужащий скончался от огнестрельного ранения в челюсть, и, по предварительным данным...