Monthly Archives: Դեկտեմբեր 2015
Նվարդ Մարգարյանը, Մամիկոն Հովսեփյանը, Հելսինկյան աոցիացիայի ղեկավար Միքայել Դանիյելյանը և լրագրող Յուրի Մանվելյանը... -
Սահմանին 18-ամյա զինվոր է զոհվել. ԼՂՀ ՊԲ
Դեկտեմբերի 25-ին` ժամը 13:00-ի սահմաններում, Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում... -
Ի՞նչ իրավունքով էին զոհված զինվորների ծնողներին արգելում հավաք անցկացնել նախագահականի մոտ
Դեպքը տեղի է ունեցել այս տարվա մայիսի 13-ին, որբ ոստիկանության աշխատակիցները, բռնություն կիրառելով, նախագահական նստավայրի դիմացից հեռացրել էին... -
«Այստեղ երևում է, որ 24 նկարներից 4-ը բացակայում են, սակայն պահված հղումներով կարող ենք տեսնել կայքից հեռացվածները, որոնք դեռ սերվերից չեն հեռացվել... -
Կուրսանտի հայրն ասել է՝ որ դեպքում կկանխվեր որդու սպանությունը
Նիստի սկզբում 4 մեղադրյալների պաշտպանները՝ Արա Զաքարյանը, Անահիտ Հովհաննիսյանը, Արմեն Նադիրյանը և Հովիկ Արսենյանը, դատախազ Հայկ Հարոյանին... -
Դիանա Նահապետյանի իրավահաջորդը՝ նրա մայրը՝ Վալյա Նահապետյանը, և վերջինիս ներկայացուցիչը՝ Նաիրա Մկրտչյանը, համաձայն չեն երկրորդ և երրորդ փորձաքննության արդյունքների հետ... -
Պատժամիջոցներ ԱՄՆ֊ի նկատմամբ․ ադրբեջանցի պատգամավորը օրինագիծ է ներկայացրել
Ադրբեջանցի պատգամավորի օրինագծում խոսվում է ԱՄՆ֊ում մարդու իրավունքների խախտումների, ինչպես նաև՝ ռասայական ու կրոնական խտրականության մասին... -
Հայաստանում բենզինի գինը չի իջնում մրցակցության բացակայության պատճառով․ «Հայկական ժամանակ»
Մեծածախ գինը, հասկանալի է, շատ ավելի ցածր է՝ մոտ 26 ռուբլի կամ 180 դրամ։ Այդ ի՞նչ քվոտա է, որ դրա շրջանակներում Հայաստան ներկրված բենզինը... -
«Արմավիր» ՔԿՀ֊ում դատապարտյալի են կախված գտել․ «Հրապարակ»
«Երիտասարդն անազատության մեջ էր 2008-ից, խուլիգանական դրդումներով 2 կամ ավելի անձանց առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու համար դատապարտվել է... -
ՀՀԿ֊ական պատգամավորի այցից հետո ցմահ դատապարտյալները դադարեցրել են հացադուլը
«Վերջապես մեզ էլ մարդու տեղ դրեցին ու լսեցին մեր պահանջը։ Երեկ տղաներին այցելել էր նաև ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։ Մեր հորդորների և պատգամավորների․․․

Monthly Archives: Декабрь 2015
«Здесь видно, что отсутствуют 4 из 24 фотографий, однако в сохраненных ссылках можно увидеть те, что были удалены, но все еще остаются на сервере... -
В каком случае было бы предотвращено убийство в ереванском воен.институте, знает отец курсанта
По словам адвокатов, прокурор проявил предвзятое отношение к их подзащитным. В частности, по словам представивших ходатайство... -
Армянский суд приговорил убийцу жены к 3.6 годам тюрьмы
Судья суда общей юрисдикции Араратской и Вайоц Дзорской областей Гагик Саргсян приговорил к 3.6 годам лишения свободы жителя города Арарат... -
Поездка в Дагестан
«Если будет секс до брака, парень потом не женится». Бежтинки удивлялись моим рассказам, что в России сначала сожительствуют, а потом женятся. -
Азербайджан готовит санкции против расистских и проармянских США
Прекратить сотрудничество в энергетической, военной области и сфере безопасности, приостановить участие Азербайджана в операции в Афганистане. -
Бензин в Армении не дешевеет из-за отсутствия конкуренции — «Айкакан жаманак»
«То есть стремительное падение мировых цен на нефть, длящееся уже год, практически не отразилось на цене продаваемого... -
Обнаружен повешенным арестант армавирской тюрьмы — газета
Поговаривают, что за несколько дней до инцидента он попросил у матери денег, на что и связано ли это со случившимся, неизвестно... -
Как армянские высокопоставленные чиновники скрывают налоги — «Жоховурд»
Таким образом, госструктуры, помогая друг другу, по сути, подготавливают почву для коррупционных явлений. И когда мы далаем попытку выявить... -
Грузинские депутаты поговорят о частичной декриминализации марихуаны
В данном случае гражданин будет подвержен только денежному штрафу или “общественно полезным работам”. Поправки предлагается внести в Уголовный кодекс Грузии. -
«Что бы мы здесь ни говорили, на заводе, во время приема, тушуемся. Когда я в последний раз сдавал виноград, принимающий предложил 50, я сказал, что мало...