Daily Archives: Փետրվար 5, 2019
Չնայած նրան, որ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայության պետ Ա. Մխոյանը բացասական էր բնութագրել Ա. Շամիրյանի վարքագիծը և նպատակահարմար չէր գտել նրան վաղաժամկետ ազատ... -
Սերժ Սարգսյանը գիտեր՝ ինչ է եղել և ինչ է լինելու 2008-ի մարտի 1-ին
- Ես անգամ Սերժ Սարգսյանի ձայնն եմ լսել, որն, ասեմ, ընկճված էր․․․ Զորքը բերում են, որ ժողովրդին ասեն՝ լռեք, ձեզ կսպանենք էլ, չենք թույլ տա, որ դուք հանկարծ ձեր իրավունքի մասին խոսեք, ձեր․․․ -
Հայաստանը ժողովրդավարությունից 4 է ստացել
Կրոնական այլախոհության քաջալերում, արհմիությունների իրավունքների պաշտպանության ցածր մակարդակ, ընտանեկան բռնության օրենքի անկատարություն, կանանց ցածր ներկայացվածություն և․․․ -
Լրագրողները անհանգստացած են իրենց սպառողների իրավունքներով
- Երբ կայքերի բովանդակության հետ մի խնդիր է լինում, անգամ հասցեն հաճախ չես գտնում, որպեսզի պարզաբանում ներկայացնես, կամ անհայտ է լինում իրավաբանական անձը․․․ -
Հիվանդ դատապարտյալին բանտում են պահում համաներումից հետո
Հիմա վիճակը շատ վատ է։ Արթուրի ոտքերի վիճակը շատ վատ է․ արտադրություն է հոսում, բաց վերքեր ունի, թրոմբ ունի։ Հիմա ձմեռ ա, Արթուրը շորտիկով ա ման գալիս, չի կարողանում շալվար հագնի․․․ -
Ամուլսարի պահապաններն ու Ռեստարտի ուսանողները Ամալյա Կոստանյանի անվան մրցանակ ստացան
Մրցանակն այսօր հանձնում ենք մի խմբի, որը հետհեղափոխական շրջանում ստանձնեց պատասխանատվություն խաղաղ անհնազանդության պայքարի ճանապարհով․․․ -
Հարձակման ենթարկված «Սյունյաց երկիրը» գրում էր «Զանգեզուր»-ի կոմբինատի մասին
Տարիներ շարունակ թերթը լուսաբանել է Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանի և «Զանգեզուրի ՊՄԿ» ընկերության գործունեությունը։ Թերթի խմբագիր Սամվել․․․ -
Գյուղացին՝ Գրիգորյանների դիկտատուրայի մասին
Ինքն ու իր ընտանիքը ևս տառապել են տեղի «ֆաշիստական խունտայից»։ Իրեն չէին թողնում առևվտուր անել։ «Ասել ա ՝պիտի ամսվա մեջ 200-300 հազար տաս ինձ, որ էս գյուղի մեջ գոյատևես․․․

Daily Archives: 5 февраля, 2019
«Мы двинулись от памятника Мясникяну к Национальному собранию. Стала поступать информация, что [в город] вводят войска, военные авто... -
Больного заключенного продолжают удерживать в армянской тюрьме после амнистии
Очень плохо и с ногами: текут выделения, у него открытые раны, тромб. Сейчас зима, а Артур в шортах, носить брюки не в состоянии... -
Журналисты — о проблеме анонимности сетевых медиа
Например, законодательством страны предусмотрено, что одно и то же лицо может владеть только одной телекомпанией и одной радиостанцией, однако нет механизмов проверки... -
Атакованная газета писала про Зангезурский комбинат
«Этого, возможно, и не произошло бы, если уголовное дело в связи с попыткой убийства главного редактора, причинения 13 августа 2018 года тяжкого вреда здоровью... -
Армянский сельчанин рассказал о клане Григорянов
С 1993 года в селе Аршалуйс Армавирской области Армении действует военная фашистская диктатура, рассказывает участник прошедшей в понедельник акции протеста против главы общины Зарзанда Григоряна. По словам демонстранта, захватив когда-то земли в общине Ферик, Григорян вылил бетон в текущий к Аршалуйс ручей, чтобы лишить местных воды. Сельский глава представляет местный … -
Акция за освобождение женщин-политзаключенных состоится, несмотря на запрет мэрии Москвы
Поводом для акции стала смерть дочери активистки "Открытой России" Анастасии Шевченко, которая находится под домашним арестом по обвинению в работе на нежелательную организацию...