Monthly Archives: Փետրվար 2020
Պուտինը մեդալ է շնորհել Ռուսլան Գերեմեյեվի հորեղբորը, ով հետախուզման մեջ է Նեմցովի սպանությունը կազմակերպելու կասկածանքով։ -
29 Փետրվար
Մարտի 1-ի զոհերի հիշատակին նվիրված երթի օրը մասնակի կարգելվի երթևեկությունը
Մարտի 1-ին Երևանում կայանալիք երթի մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու համար նույն օրը՝ ժամը 11․00-ից․․․ -
Պացիենտը «առաջնայի՞ն» տեղում է․ ՁԻԱՀ կենտրոնի պացիենտ
Արդյո՞ք ձեր հարցազրույցներում, գործողություններում ու հայտարարություններում ձեր իրական նպատակներն են, թե այս ամենն անում եք․․․ -
Մարտի 1-ից 32 երթուղայինի գործունեությունը կդադարեցվի
հ. 20 երթուղինը Ավան վարչական շրջանի «Դուրյան» թաղամասից կշահագործվի միկրոավտոբուսային հ. 32 երթուղու ուղեգծով՝ մինչև Նոր Նորքի 7-րդ զանգված։ -
ՊՆ փոխնախարար Բալայանին ենթարկել կարգապահական պատասխանատվության․ հայտարարություն
ՀՀ ՊՆ փոխնախարար Գաբրիել Բալայանին՝ հրապարակայնորեն ներողություն խնդրել իրավապաշտպաններին վարկաբեկելու, նրանց սպառնալու․․․ -
Ղարաբաղի ընդդիմադիրը Երևանի ուշադրությունն է հրավիրում «կեղտոտ խաղերի» վրա
«Ուրեմն, մենք դուրս ենք գալու, մեր պահանջը շարունակվելու է, մեր ամեն մի բառի համար պատասխան ենք տալու․․․ -
Չափից դուրս ուղիղ ժողովրդավարություն
Թավշյա հեղափոխությունից անցած մեկուկես տարին իշխանության՝ փողոցին ուղղված չդադարող դիմումների կամ այդ դիմումների սպառնալիքի․․․ -
Պատմամշակութային հուշարձանը վաճառվել է օֆշորային ընկերության
Ապօրինությունների հետևանքով պետությանը պատճառվել է առանձնապես խոշոր չափերի՝ 201 միլիոն դրամի վնաս։ -
Կուսակցություններին առնչվող երրորդ անձանց գործունեության թափանցիկությունը օրհասական խնդիր, է և կուսակցությունների․․․ -
Երկիրը երկրորդ լուսին ունի, հավանաբար՝ մինչև ապրիլ
2020 CD3 անվանումը ստացած տիեզերական մարմինը Երկիր մոլորակի կողմից կլանվել է մոտ 3 տարի առաջ, Երկրի շուրջ լրիվ պտույտ գործում է 47 օրում։

Monthly Archives: Февраль 2020
В Петербурге во время марша памяти политика Бориса Немцова задержали семь человек. Об этом сообщает «ОВД-Инфо». На Невском проспекте одного пикетчика задержали с плакатом «Пора уже понять всем, что Путин — это кризис, что Путин — война». По оценкам корреспондента «Медиазоны», на акцию пришли около тысячи человек. Местные власти согласовали марш за два дня до … -
«Каковы цели?» — пациент о ситуации вокруг ереванского Центра по профилактике СПИД-а
Как вы считаете, ваши действия и теперь соответствуют провозглашенным вами идее и цели защитить пациента?.. -
В Армении требуют привлечь к ответственности замминистра обороны
По мнению авторов заявления, Габриел Балаян позволил себе выражения, дискредитирующие миссию правозащитников... -
Карабахский оппозиционер обращает внимание Еревана на «грязные предвыборные игры»
«Итак, мы будем продолжать выходить и требовать. Мы отвечаем за каждое свое слово. И за слова о том, что вы - грабители... -
Пацан нашел пацана. Но Ни Россия, ни Турция не начнут войну
Ах, кстати, а что российский народ? Да, мы как-то о нём забыли. А народ получит очередную блокаду всего... -
Партию Пашиняна обвинили в непрозрачности при сборе средств к предвыборной кампании
Партии и избирательная система традиционно считались в Армении институтами, пользующимися самым... -
Армянские организации призывают не перемещать вопрос ложного доноса в плоскость СМИ
Авторы заявления выражают серьезную обеспокоенность, вызванную в журналистской среде рядом положений... -
Правозащитница ответила на угрозу замминистра обороны Армении
«Потому что когда правоохранители не занимаются реальными виновниками происходящего в Минобороне и армии... -
Сопротивление и вина бывшей власти Армении в событиях 2008 года
«Есть множество доказательств того, как вся государственная система была вовлечена в осуществление «1 марта»... -
Коронавирус как идеальный повод для чрезвычайных положений и ограничений
В этом извращенном порочном цикле навязанное правительствами ограничение свободы воспринимается как...