Daily Archives: Մարտ 31, 2020
Շարժական կապի տվյալների միջոցով տեղորոշման տվյալները ի տարբերություն GPS ի ունեն շատ ցածր ճշգրտություն, ուստի դրա կիրառման օգուտը շատ կասկածելի է։ -
Հայաստանը խախտում է կենսաբազմազանության մասին միջազգային կոնվենցիան. հայտարարություն
Հայաստանի կառավարությունը պետք հաստատի իր կողմնորոշումը եվրոպական արժեքների նկատմամբ․․․ -
«Տանը մնալու» ռեժիմը երկարաձգվում է ևս 10 օրով
Այս պահին 499 հոգին ախտորոշված հիվանդ է և շարունակում է բուժման պրոցեսի մեջ մնալ․․․ -
Ղարաբաղում ընտրողների թիվն ուռճացված է․ լրագրող
Սերժ Սարգսյանի ռեժիմն ու ԼՂՀ իշխանությունները ոչ միայն վտարել են նրանց հայրենիքից, այլև զրկել են նրանց ընտրական իրավունքից․․․ -
Հեռախոսներով մարդկանց հետևելու նախագիծը չանցավ
Մարուքյանի նշեց, որ քաղաքական մեծամասնությունը անհրաժեշտ թվով քվեներ չունի, և եթե իրենք չմասնակցեն քվեարկությանը, նախագիծն ինքնըստինքյան կտապալվի։ -
Կինը պատմել է, որ ոստիկանները խոշտանգել են իրեն և փակել հոգեբուժարանում
Կնոջն ասել են, որ կարողա երեք ամիս էլ դատավորն իրեն պահի հոգեբուժարանում։ «Ես հիվանդ չեմ, ինձ խի են պահել, ես դա արել եմ, որ ուշադրություն դարձնի դատախազը... -
Սահմանամերձ գյուղում վիրավորված երեխայի կյանքին վտանգ չի սպառնում
Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայությունը հայտնում է, որ իրենք գնդակոծում են բացառապես մարտական հենակետերը, որոնք կրակում են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ․․․

Daily Archives: 31 марта, 2020
Строительство Амулсарского рудника стартовало в 2016 году, но оно приостановлено с июня 2018 года местными жителями, которые блокировали... -
В Армении на 10 дней продлен режим «оставаться дома»
В настоящее время диагностировано 499 случая инфицирования, лечение этих людей продолжается... -
В Карабахе завысили число избирателей
А почему участки не созданы в представительствах Карабаха в европейских странах, Ливане, США и особенно Российской Федерации, где живут десятки тысяч карабахцев? Режим Сержа Саркисяна... -
В Армении не прошел проект о слежке за людьми во время режима ЧС
Уже после голосования Макунц заявила, что своей инертностью оппозиция поспособствовала парализации деятельности... -
В Азербайджане задержан журналист
- Затем она пожаловалась на меня, что якобы я украл из ее сумки драгоценности на 7500 манат. Эта женщина уже лжесвидетельствовала против редактора сайта criminal.az․․․ -
Женщина рассказала, что после протеста ее избили в полиции Еревана и забрали в психлечебницу
Привезли меня сюда, заперли, обманули, сказав: напиши, что хочешь вылечиться. Заставляют пить лекарства, мне от них плохо. Сегодня я позвонила в полицию, приехал полицейский... -
Жизнь раненого в приграничном армянском селе ребенка вне опасности
«Для стабилизации ситуации на границе и усмирения в условиях пандемии действий азербайджанских ВС, в данном случае - сил погранслужбы...