Daily Archives: Հոկտեմբեր 14, 2022
Արդյո՞ք ՀԱՊԿ-ը ճանաչում է ԱՊՀ երկրների միջև 1991-ին հաստատված սահմանները։ Հարկավոր է կողմնորոշվել։ -
Դեռահասները արթնացնում են Իրանը․ հարցազրույցներ
Իրանում հակակառավարական բողոքի ցույցերի ժամանակ ձերբակալված դպրոցականներին «վերադաստիարակման» են ուղարկում հոգեբուժարաններ․․․ -
Դիտորդներ, պայմանագրային տարրեր և այլն․ Աստանայում հանդիպել են ԱԳՆ-ները
Աստանայում ավարտվել է Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպումը․ օրակարգում, ըստ պաշտոնական հաղորդագրությունների, հայ-ռուս-ադրբեջանական եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքն էր՝ աշխատանքները, որոնք տարվում են սահմանազատման հանձնաժողովի շրջանակներում և ապաշրջափակման ուղղությամբ։ Հանդիպումը նախաձեռնել էր ռուսական կողմը։ Հայաստանի արտգործնախարարության փոխանցմամբ, բանակցությունների ընթացքում Արարատ Միրզոյանը, Սերգեյ Լավրովն ու Ջեյհուն Բայրամովը մտքեր են փոխանակել … -
NASA-ն առաջին անգամ պաշտպանել է մոլորակը անվտանգ աստղակերպից
Մոտ 170 մետր լայնությամբ տիեզերական օբյեկտին հարվածել է 750կգ քաշով DART զոնդը, որից հետո աստղակերպի ուղեծիրը փոխվել է․․․ -
Վարժական հավաքների խնդիրները բազմաթիվ են, վարչարարությունը՝ ոչ իրավաչափ
Չեն ենթարկվում նաև օրենքով սահմանված բժշկական հետազոտությունների․․․ -
Դեպի խավարը
- Ո՞վ է մեր ժամանակակիցը․ մեզանից յուրաքանչյուրը։ ․․․հարցը ուղղված է բոլորին՝ տեսնել մեր ժամանակից բխող խավարի պայծառությունը։

Daily Archives: 14 октября, 2022
Для нас эти вопросы получили особенную остроту из-за недавней военной агрессии Азербайджана против Армении. 13 сентября Азербайджан начал... -
Пашинян и Эрдоган договорились о новой встрече спецпредставителей двух стран
"Мы не планируем в ближайшее время подписывать соглашение с Арменией, просто обсуждается направление нормализации отношений", - сказал министр... -
Ночью ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции — Минобороны
В то же время, сообщает ведомство, Минобороны Азербайджана распространило дезинформацию о том, что огонь якобы был открыт армянской стороной... -
Путин надеется «бороться с нацизмом» и в 2025 году
Среди прочего, Владимир Путин предложил объявить 2025 год в СНГ годом 80-летия Победы и годом единства в борьбе с нацизмом. "Тем самым в... -
В Армению прибудет предварительная группа наблюдателей ЕС
Договоренность разместить на территории Армении европейскую гражданскую миссию была достигнута на прошлой неделе в ходе встречи глав Армении, Азербайджана...