Daily Archives: Փետրվար 8, 2011
«Իշխանությունը փորձում է ներկայացնել, որ ինքն, իբր, պայքարում է մաքսավճարից խուսափելու երևույթի հետ։ Իրականությունը բոլորովին այլ է, խնդիրը մաքսային... -
Սերժ Սարգսյանն ու Դմիտրի Մեդվեդևը քննարկեցին փոխգործակցության հեռանկարները
Փետրվարի 8-ին կայացել է Հայաստանի և Ռուսաստանի նախագահների հեռախոսազրույցը... -
«Դինքի ընկերները» խորհուրդ են տվել Թուրքիայի ղեկավարներին հետևել Եգիպտոսի դեպքերին
Թող միացնել հեռուստացույցերը և նայեն, թե ինչ է կատարվում Եգիպտոսում: Մի օր մարդիկ կստիպեն իրենց... -
Վարորդները պատրաստվում են փակել Հայաստան-Վրաստան ճանապարհը փետրվարի 10-ին
Քննարկման արդյունքում «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչները խոստացան խնդիրը հնչեցնել ՀՀ ԱԺ այսօրվա նիստում... -
Երևանում քննարկեցին ԵՄ երկրներ վիզայի ստացման գործընթացը դյուրացնելու խնդիրը
Նախատեսվում է, որ ԵՄ հետ մուտքի արտոնագրերի դյուրացման համաձայնագրերը դյուրին և արագացված ընթացակարգեր կսահմանեն մի շարք... -
Եգիպտոսում ցուցարարները կես-հեղափոխություն չեն ցանկանում
Խոսելով Ալ Ջազիրա հեռուստաընկերության եթերում` մի քանի ցուցարարներ նշել են, որ իրենք շարունակելու են պահանջել Հոսնի Մուբարաքի... -
Էջմիածինը պատրաստվում է քննել գիշերային ակումբներ այցելող քահանայի հարցը
Տեր Վահրամը նշել է նաև, որ Բուլղարիայի թեմական խորհրդի կողմից 2010 թվականի նոյեմբերին գրություն են ստացել միջադեպի առնչությամբ: -
«Արմավիան» թռիչքներ է իրականացնելու դեպի Լիոն
Երևան-Լիոն չվերթներն իրականացվելու են սկսած մարտի 27-ից յուրաքանչյուր կիրակի` Երևանի ժամանակով 06:30-ին, տեղեկացրել է... -
Տիգրան Կարապետյանին պատրաստ են տեղ հատկացնել Իսրայելի հոգեբուժարանում
«Այն, ինչ նա ասել է, հիվանդի զառանցանք է: Նա ակնհայտ մոլագարությամբ է տառապում, հիվանդ մարդ է, քանի որ նրա դիտարկումներում որևէ... -
Սերժ Թանկյանը System of a Down-ի հետ ելույթ կունենա Մոսկվայում
Ավելի քան 5 տարի լռություն պահպանած System of a Down-ը պաշտոնապես հայտարարել է խմբի վերամիավորման...

Daily Archives: 8 февраля, 2011
8 февраля между лидерами Армении и России состоялся телефонный разговор, в ходе которого Серж Саргсян... -
Полуреволюция египтянам не нужна
Сегодня правительство Египта приняло решение увеличить зарплату госслужащих на 15%. Это решение, однако, никак не повлияло на настроения демонстрантов... -
Оскандалившийся армянский священник будет допрошен в Эчмиадзине
В связи с инцидентом в ноябре 2010 года они получили письмо от совета болгарской епархии. «Мы будем последовательны и сможем принять... -
Роберт Кочарян — президент в представлении дашнака
Он процитировал слова Кочаряна о том, что в годы его правления он мог основать новую партию. «А что? Кто-то не знает, что в Армении так и бывает... -
В Гюмри продолжается противостояние полиции с «грузинскими» водителями
«Они в прямом смысле этого слова заполнили здание союза журналистов и прилегающие к нему территории, тем самым лишив возможности свободного передвижения... -
Дашнак вступился за олигархов
«У меня есть множество примеров, когда они выполняют заказы. Такие случаи имеют место, и люди работают над этим: получают заказ на дискредитацию того или иного... -
В Карабахе «в результате чрезвычайного проишествия» умер солдат
6 февраля в одной из воинских частей Армиии обороны НКР, расположенной на южном направлении, «в результе чрезвычайного проишествия»... -
«Армавиа» весной открывает новый рейс Ереван-Лион
Рейсы будут выполняться по воскресеньям с вылетом из Еревана в 06:30, начиная с 27-го марта 2011 года... -
Армянскому политику готовы отвести место в психбольнице Израиля
«То, что он сказал, - бред сумасшедшего. У него явная мания, он - явно психически больной человек, потому что никакой логики в его рассуждениях нет... -
Серж Танкян с System of a Down выступит в Москве
Группа System of a Down была основана в 1995 году в Лос-Анджелесе выходцами из Армении вокалистом Сержем Танкяном...