Daily Archives: Մարտ 4, 2011
Ըստ հարևանների պատմածի, մի քանի ամիս առաջ Վոլոդյա Սարգսյանը հեռացել է ոստիկանության համակարգից, նրա նկատմամբ... -
Լեռնային Ղարաբաղում 20-ամյա զինվոր է սպանվել
«Այն բացառապես պայմանավորված է ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների նախահարձակ գործողություններով... -
«Քադաֆին Աստծու թշնամին է». Լիբիայի ընդդիմությունը չի հանձնվում
Կառավարական ուժերը ստուգման կետեր են տեղադրել Տրիպոլիում, իսկ բնակիչները պատմել են, որ զինվորները վերահսկում էին... -
Հայաստանի ծրագրավորողները կմրցեն մարզադաշտում
Առաջնությունը կտևի շուրջ 2 ամիս, որի ընթացքում մասնակից 28 թիմերի միջև 100 խաղ տեղի կունենա: Խմբային փուլից հետո յուրաքամչյուր խմբի 7... -
Պարզել են Գալինա Ստարովոյտովայի սպանության պատվիրատուին
Պետդումայի պատգամավոր Գալինա Ստարովոյտովայի սպանությունը կազմակերպած Յուրի Կոլչինը հայտարարել է... -
Յեմենում ևս երկու ցուցարարի են սպանել
Զինվորները կրակ են արձակել նախագահ Ալի Աբդուլա Սալեհի հրաժարականը պահանջող ցուցարարների ուղղությամբ: Ընդդիմադիր կայքերից... -
Բրիտանացի լողորդուհիներին մերկ նկարահանել են լողավազանում
2012 թվականանի օլիմպիական խաղերի մրցանակներին հավակնող Մեծ Բրիտանիայի հավաքականի 10-ից ավելի ջրային տարբեր մարզաձևերի իգական սեռի... -
Սերժ Սարգսյանը քննարկել է Սևանի հիմնահարցերը
Նախագահը նշել է, որ թեպետ հանձնաժողովն իր գործունեության գրեթե երկու տարիների ընթացքում զգալի աշխատանք է իրականացրել... -
Ֆրանսիացի երգիչը Հայաստանն իր երկրորդ հայրենիքն է համարում
«Ես շատ եմ սիրում Կորսիկան, որտեղ բնակվում եմ: Հայաստանը իմ երկրորդ հայրենիքն է, այն նույնպես հիասքանչ երկիր է...» -
Հայ գործարարի մարդասպանը ձերբակալվել է Ուկրաինայում
Արևմտյան Ուկրաինայում գտնվող Տրուսկովեց քաղաքում բերման է ենթարկվել Լիպեցկի հայ գործարար Սիմոն Ազիզյանին սպանած անձը...

Daily Archives: 4 марта, 2011
В результате стрельбы со стороны азербайджанских сил на оборонительных позициях близ села Джраберд был ранен солдат срочной службы Ованес Авдалян... -
США выталкивает Москву из Армении, развивая канализацию
«Это значит, что ЦРУ создало там региональную резидентуру, и это понятно всем. Поэтому там работает 300-400 офицеров под видом американских... -
Властям и народу Армении посредники не нужны
«О диалоге не заявляют с высокой трибуны, а садятся за стол и находят золотую середину. Ну, они представляют по требованию в день. Откуда мне знать, какое вы имеете в виду? -
Каддафи с новой силой обрушился на граждан. Повстанцы стоят насмерть
В Триполи противники правящего режима использовали мечети «для массовых собраний протеста». Их участники требуют от режима Каддафи уступить власть восставшему народу... -
Назван заказчик убийства Галины Старовойтовой
Организатор убийства депутата Госдумы Галины Старовойтовой Юрий Колчин заявил, что заказчиком преступления являлся другой... -
С опального армянского олигарха не сняли обвинений
«Решение носит абстрактный характер, фактически нет обоснования, в котором было бы отмечено какое-либо доказательство, найденное в рамках уголовного дела... -
В Йемене убиты два манифестанта
Солдаты открыли огонь по толпе демонстрантов, требовавших отставки президента страны Али Абдуллы Салеха... -
Полковник полиции возомнил себя президентом Армении
Все это происходило в самом центре столицы на площади Республики, между минсвязи, МИД-ом, гостиницей «Армения-Мариотт», правительством, что привлекало внимание... -
Шалость депутата как угроза для руководства Армении
Помимо показанных по ТВ смонтированных в соотетствии с версией полиции эпизодов, депутат коснулся также видеоматериала, который телеканалам передали полицейские... -
Французский певец: Армения — моя вторая родина
«Я очень люблю Корсику, где живу постоянно. Армения, моя вторая родина, тоже очень красивая страна. Но вообще достаточно...