Daily Archives: Մարտ 4, 2011
Ըստ հարևանների պատմածի, մի քանի ամիս առաջ Վոլոդյա Սարգսյանը հեռացել է ոստիկանության համակարգից, նրա նկատմամբ... -
Լեռնային Ղարաբաղում 20-ամյա զինվոր է սպանվել
«Այն բացառապես պայմանավորված է ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների նախահարձակ գործողություններով... -
«Քադաֆին Աստծու թշնամին է». Լիբիայի ընդդիմությունը չի հանձնվում
Կառավարական ուժերը ստուգման կետեր են տեղադրել Տրիպոլիում, իսկ բնակիչները պատմել են, որ զինվորները վերահսկում էին... -
Հայաստանի ծրագրավորողները կմրցեն մարզադաշտում
Առաջնությունը կտևի շուրջ 2 ամիս, որի ընթացքում մասնակից 28 թիմերի միջև 100 խաղ տեղի կունենա: Խմբային փուլից հետո յուրաքամչյուր խմբի 7... -
Պարզել են Գալինա Ստարովոյտովայի սպանության պատվիրատուին
Պետդումայի պատգամավոր Գալինա Ստարովոյտովայի սպանությունը կազմակերպած Յուրի Կոլչինը հայտարարել է... -
Յեմենում ևս երկու ցուցարարի են սպանել
Զինվորները կրակ են արձակել նախագահ Ալի Աբդուլա Սալեհի հրաժարականը պահանջող ցուցարարների ուղղությամբ: Ընդդիմադիր կայքերից... -
Բրիտանացի լողորդուհիներին մերկ նկարահանել են լողավազանում
2012 թվականանի օլիմպիական խաղերի մրցանակներին հավակնող Մեծ Բրիտանիայի հավաքականի 10-ից ավելի ջրային տարբեր մարզաձևերի իգական սեռի... -
Սերժ Սարգսյանը քննարկել է Սևանի հիմնահարցերը
Նախագահը նշել է, որ թեպետ հանձնաժողովն իր գործունեության գրեթե երկու տարիների ընթացքում զգալի աշխատանք է իրականացրել... -
Ֆրանսիացի երգիչը Հայաստանն իր երկրորդ հայրենիքն է համարում
«Ես շատ եմ սիրում Կորսիկան, որտեղ բնակվում եմ: Հայաստանը իմ երկրորդ հայրենիքն է, այն նույնպես հիասքանչ երկիր է...» -
Հայ գործարարի մարդասպանը ձերբակալվել է Ուկրաինայում
Արևմտյան Ուկրաինայում գտնվող Տրուսկովեց քաղաքում բերման է ենթարկվել Լիպեցկի հայ գործարար Սիմոն Ազիզյանին սպանած անձը...

Daily Archives: March 4, 2011
The anti-government demonstrations in Arab countries that have led to the downfall of the ruling regimes in Tunisia and Egypt... -
French Singer Considers Armenia his Second Homeland
French singer Patrick Fiori, born Patrick Jean-François Chouchayan to an Armenian father and Corsican mother and known... -
Prosecutor Refused Khachatur Sukiasyan’s Attorneys’ 2011 Complaint in 2008
A complaint by the attorneys of former Armenian National Assembly deputy, notorious businessman Khachatur Sukiasyan to... -
No Need for Mediators Between Government and the People: HHK MP
"We consider using the language of ultimatums to be unacceptable — we don't even use that language. It's... -
Yerevan Deputy Police Chief Considers Himself President of Armenia: Dashnak MP
"To tell the truth, I wasn't even surprised because there's a script at work here and it continues to work. And yesterday, Yerevan's... -
Why did Sargsyan Not Accept Saakashvili’s Border-Crossing Proposal?
During his last visit to Yerevan on Jan. 22–23 of this year, Georgian President Mikhail Saakashvili suggested to his Armenia... -
Armenian Authorities Consider MP’s Naughtiness to be Dangerous: Opinion
Heritage Party MP Armen Martirosyan, talking about the edited video footage shown on TV, particularly noted one video clip that... -
Armen Martirosyan Thanks Police for Not Finding Any Weapons on Them
Martirosyan also thanked the police for the video footage provide to Armenia's Public TV where, according to the MP, it was clearly... -
Collapse of Russian Empire will Resolve Karabakh Conflict: Opinion
The inevitable, and for many of today's analysts and politicians predictable, collapse of the Russian colonial state is the main and... -
Google’s Blogger Banned in Turkey Football Row
Google confirmed the Blogger/Blogspot ban in a statement and said those with worries about piracy should turn to its easy to...