Daily Archives: Սեպտեմբեր 14, 2011
Կառավարման ապակենտրոնացման քողի տակ ի կատար է ածվում Հայաստանի գիտական ներուժը փոշիացնելու՝ վարչակարգի գիտակցված քաղաքականությունը... -
14 Սեպտեմբեր
Ադրբեջանը լռում է հայերի կողմից անօդաչու թռչող սարքի կործանման մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը դեռևս չի մեկնաբանել Ղարաբաղի երկնքում հայտնված անօդաչու... -
Տոնական օրերին Երևանը կունենա աննախադեպ շքեղ լուսավորություն
Ավարտական փուլում են «Հաղթանակ», «Կիևյան» կամուրջների և Կոմիտաս-Դավիթ Անհաղթի փողոցների ու Ազատության պողոտայի հատման մասի... -
Հայաստանցի երգիչները ելույթ կունենան Մոնրեալում
Հոկտեմբերի 1-ի համերգի մասնակիցների թվում են Եվրատեսիլի նախկին մասնակիցներ Եվա Ռիվասը և Ինգա և Անուշ Արշակյանները... -
Վրաստանի բանտում գտնվող Չախալյանին թույլ չեն տալիս տեսակցել կնոջ ու որդու հետ, ահազանգում է փաստաբանը
Վահագն Չախալյանի ձերբակալությունից հետո անցած երեք տարի երկու ամիս ժամանակաշրջանում նրան միայն մեկ անգամ՝ 15 րոպե տեւողությամբ... -
Անգլերենը կօգնի ադրբեջանցի ոստիկաններին ավելի լավ պաշտպանել կարգուկանոնը
«Համաձայն երկրի ղեկավարի կարգադրության` Բաքվում կայունությունն ու հասարակական անվտանգությունն ավելի լավ պետք է ապահովվեն, որպեսզի... -
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Մեդվեդևին ու քննարկել իր այցը Ռուսաստան
Զրույցի ընթացքում Սարգսյանն ու Մեդվեդևի կարևորել են ՀՀ նախագահի` այս տարվա հոկտեմբերին Ռուսաստան... -
Հայկական ավիաընկերությունը զե՞նք էր մատակարարում Լիբիային
Գեներալ Դոմինիկը հաստատել է այն փաստը, որ փոխադրողի համար գաղտնիք չի եղել, թե ուր է ուղղվում զենքը... -
Թամամյանի կալանքը երկարաձգելու միջնորդության քննությունը հետաձգվել է
Այսօր ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունը միջնորդություն է ներկայացրել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր... -
Թուրքիայի գնացքներում տղամարդիկ այսուհետ չեն նստի կանանց կողքին
Աթաթուրքից հետո Թուրքիայի ողջ պատմության ընթացքում հասարակական տրանսպորտում առաջին անգամ հայտնվել են «միայն կանանց համար» նախատեսված տեղեր...

Daily Archives: September 14, 2011
The IL-76 that arrived in Moldova from Libya, with the aim of picking up a regular shipment of arms (and it is presumed to go back)... -
14 September
Serzh Sargsyan Congratulates Medvedev, Discusses his Russia Visit
Armenian President Serzh Sargsyan today called Russian President Dmitry Medvedev to wish him a happy birthday. -
Examination of Motion to Increase Former Police Chief’s Prison Term Postponed
Armenia's Special Investigative Service (SIS) today appealed to the Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork-Marash... -
Québécois and Armenian Artists Take the Stage in Montreal
Notable artists participating in the Oct. 1 concert include former Eurovision contestants representing Armenia Eva Rivas and Inga and Anush. -
Nagorno-Karabakh Authorities Investigating Case of Azerbaijani Drone
There was noticeable activity recently by the unmanned Azerbaijani aircraft along the line of contact of Karabakh and... -
Armenian Nuclear Plant Employees Say Boss Embezzling Funds Earmarked for Nuclear Safety
Several employees at the Metsamor Nuclear Power Plant (also known as the Armenian Nuclear Power Plant) sent an... -
Downtown Yerevan Streets will be Closed on Sept. 17 and 19
From 2 pm to midnight on Sept. 17 and 19, the following streets in Yerevan will be closed to vehicular traffic because of... -
Nagorno-Karabakh Defense Army Took Down Azerbaijani Drone
Nagorno-Karabakh Defense Army units today took down an unmanned Azerbaijani aircraft in the Askeran region of... -
Popular Comedian Says Armenian Show Biz Beats ‘Soviet-Mentality’ Theater Productions
Of course, the theater is no place for show biz, but directors today can't bother to stage good productions, said... -
Robert Kocharian has ‘Warm Recollections’ of Meeting with Vladimir Putin
Former president of Armenia Robert Kocharian recently asserted that Armenia has a serious potential to become the most effective country in...