Daily Archives: Սեպտեմբեր 14, 2011
Կառավարման ապակենտրոնացման քողի տակ ի կատար է ածվում Հայաստանի գիտական ներուժը փոշիացնելու՝ վարչակարգի գիտակցված քաղաքականությունը... -
14 Սեպտեմբեր
Ադրբեջանը լռում է հայերի կողմից անօդաչու թռչող սարքի կործանման մասին
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը դեռևս չի մեկնաբանել Ղարաբաղի երկնքում հայտնված անօդաչու... -
Տոնական օրերին Երևանը կունենա աննախադեպ շքեղ լուսավորություն
Ավարտական փուլում են «Հաղթանակ», «Կիևյան» կամուրջների և Կոմիտաս-Դավիթ Անհաղթի փողոցների ու Ազատության պողոտայի հատման մասի... -
Հայաստանցի երգիչները ելույթ կունենան Մոնրեալում
Հոկտեմբերի 1-ի համերգի մասնակիցների թվում են Եվրատեսիլի նախկին մասնակիցներ Եվա Ռիվասը և Ինգա և Անուշ Արշակյանները... -
Վրաստանի բանտում գտնվող Չախալյանին թույլ չեն տալիս տեսակցել կնոջ ու որդու հետ, ահազանգում է փաստաբանը
Վահագն Չախալյանի ձերբակալությունից հետո անցած երեք տարի երկու ամիս ժամանակաշրջանում նրան միայն մեկ անգամ՝ 15 րոպե տեւողությամբ... -
Անգլերենը կօգնի ադրբեջանցի ոստիկաններին ավելի լավ պաշտպանել կարգուկանոնը
«Համաձայն երկրի ղեկավարի կարգադրության` Բաքվում կայունությունն ու հասարակական անվտանգությունն ավելի լավ պետք է ապահովվեն, որպեսզի... -
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Մեդվեդևին ու քննարկել իր այցը Ռուսաստան
Զրույցի ընթացքում Սարգսյանն ու Մեդվեդևի կարևորել են ՀՀ նախագահի` այս տարվա հոկտեմբերին Ռուսաստան... -
Հայկական ավիաընկերությունը զե՞նք էր մատակարարում Լիբիային
Գեներալ Դոմինիկը հաստատել է այն փաստը, որ փոխադրողի համար գաղտնիք չի եղել, թե ուր է ուղղվում զենքը... -
Թամամյանի կալանքը երկարաձգելու միջնորդության քննությունը հետաձգվել է
Այսօր ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունը միջնորդություն է ներկայացրել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր... -
Թուրքիայի գնացքներում տղամարդիկ այսուհետ չեն նստի կանանց կողքին
Աթաթուրքից հետո Թուրքիայի ողջ պատմության ընթացքում հասարակական տրանսպորտում առաջին անգամ հայտնվել են «միայն կանանց համար» նախատեսված տեղեր...

Daily Archives: 14 сентября, 2011
Пресс-служба МО Азербайджана не отвечает на телефонные звонки, сообщает «Новости Азербайджан». Аппараты израильского и местного производства показывали... -
Карабахские специалисты изучают детали азербайджанского беспилотника
В последнее время Азербайджан активизировал действия на границе с Карабахом. Беспилотник был сбит утром 12 сентября у села Вазгенашен. Он посчитал нужным... -
Серж Саргсян поздравил Медведева и заодно обсудил предстоящий визит в Россию
В ходе беседы главы государств отметили значимость подготовки запланированного на октябрь текущего года... -
Английский язык поможет азербайджанским полицейским лучше защищать порядок
Министерство внутренних дел Азербайджана организует для сотрудников полиции курсы английского языка... -
Средства на безопасность армянской АЭС разворовываются — президенту и в Росатом
Главный инженер станции принял на работу своего зятя Айка Галстяна, который недавно получил степень бакалавра, отучившись в вузе 4 года и не имеющий элементарного... -
Скандальный самолет с оружием для Ливии принадлежит компании из Армении
Пресс-секретарь Управления гражданской авиации Армении Нелли Черчинян сообщила Epress.am, что «комментарий по данному вопросу может дать компания... -
Пугачева стала партийной
"Я глубоко уважаю Аллу Борисовну. Это очень сильный, самостоятельный и необыкновенно талантливый человек. Именно такие люди... -
В Грузии насчитали только 2 процента атеистов
98% опрошенных на поставленный вопрос ответили утвердительно. 34% респондентов считают религию «очень значительной» в своей жизни; 57% - значительной... -
Шоу-мен: Армянским режиссерам мешает советское мышление
«В действиетльности он сам не знает, кого критикует. Люди чаще ходят на шоу, так как это им старательно представляется. Организаторы шоу проделывают очень... -
В карабахском небе сбит азербайджанский беспилотник. Армянские покажут 21-го
Он посчитал нужным сообщить, что армянские ВС представят свои беспилотники во время ереванского парада по случаю 20-летия независимости Армении 21 сентября.