Daily Archives: Հոկտեմբեր 28, 2011
Մեր կարգախոսն, ինչպես անցյալում, այնպես էլ ներկայումս, մնում է նույնը՝ «Հայաստանն առանց Սերժ Սարգսյանի», որովհետև վերջինիս կառավարման յուրաքանչյուր... -
Զուրաբյանը բացատրել է` ինչ է նշանակում ՀԱԿ-ի թավշյա հեղափոխության տարբերակը
«Ի՞նչ է սա նշանակում: Սա նշանակում է, որ այլևս մենք որևէ իմաստ չենք տեսնում ռեժիմի հետ բանակցելու մեջ և այսօրվանից սկսում ենք ժողովրդի ճնշման ներքո` Սերժ Սարգսյանի անվերապահ... -
ՀԱԿ-ն առաջարկում է քաղաքական ուժերին կողմնորոշվել (թարմացվում է)
Այսօր Հայ Ազգային Կոնգրեսն իր առաջին հանրահավաքն է անցկացնում հոկտեմբերի սկզբի 7-օրյա հանրահավաքների շարքից հետո: -
ՊՆ-ն խիստ է վերաբերվելու «բանակն ամեն գնով վարկաբեկողներին». նախարար
«Մենք հասկանում և ընդունում ենք արտակարգ պատահարներից հետո հասարակության կողմից բանակին ուղղված կառուցողական քննադատությունը, ավելին` այդ քննադատությունը օգտակար է և պետք է... -
Հանրահավաքին ընդառաջ միջքաղաքային տրանսպորտը մասնակի է աշխատում
Ինչպես արձանագրել են Կոնգրեսի՝ ճանապարհային մոնիտորինգ իրականացնող խմբերը, տրանսպորտը հանված է Արտաշատում, Արթիկում, Այնթափում, Խարբերդում, Մարմարաշենում, ՄասիսումԱշտարակում... -
Օսվենցիմում հանցագործությունների հետաքննությունը վերսկսվել է
1980-ականներին դադարեցված և այժմ վերսկսված հետաքննչական միջոցառումների նպատակը հանցագործության կենդանի մնացած անդամներին... -
Աթաթուրքի համար այս տարի շքերթ չի լինի
1923 թվականին` հենց այս օրը փոփոխություններ մտցվեցին երկրի Սահմանադրության մեջ, որի արդյունքը Օսմանյան կայսրության փլուզումն է Թուրքիայի Հանրապետության հռչակումն էր... -
Հայաստանին 400 մլն վարկ հատկացնելու վերաբերյալ որոշում չի կայացվել
Օրերս ռուսական «Իզվեստիա» պարբերականի կողմից տեղեկատվություն էր հրապարակվել, որտեղ, հղում անելով ՌԴ ֆինանսների նախարարության իր աղբյուրին... -
Բաթումիի քաղաքապետը պարաստ է համագործակցել Հայաստանի հետ
Ներկայացնելով Բաթումիի զարգացման հեռանկարները` քաղաքապետ Չխեիձեն ընդգծել է մշակութային, տնտեսական և զբոսաշրջության ոլորտներում Հայաստանի... -
Սերժ Սարգսյանը բացեց Ապարանի բժշկական կենտրոնը
Ծրագրի շրջանակներում իրականացվել են նաև տարաբնույթ խորhրդատվական և կրթական բնույթի աշխատանքներ: ՀՀ կառավարության և ՀԲ-ի կողմից կատարված ընդհանուր ներդրումները...

Daily Archives: October 28, 2011
Polish authorities have reopened an investigation into World War II crimes committed at Auschwitz and its satellite camps that was... -
No Parade for Atatürk in Turkey This Year
Turkish officials have cancelled parades traditionally held every year to celebrate the proclamation of the Republic of Turkey in 1923 after... -
Batumi Mayor Prepared to Cooperate with Armenia
RA Consul General Garik Israyelian met with Batumi mayor Robert Chkhaidze on Oct. 27 in the Georgian seaside resort town of Batumi. -
Yerevan Mayor Karen Karapetyan: Armenia President ‘Respected my Decision’ to Resign
Asked about returning to politics, the mayor said he never considered his position to be political and has repeatedly said he has no... -
Yerevan Mayor Karen Karapetyan Confirms Resignation
Yerevan Mayor Karen Karapetyan, in an interview with ArmNews Armenian News Channel has confirmed reports of his impending resignation. -
Armenians to be Tried for Threatening St. Petersburg Judge
A St. Petersburg court has launched criminal proceedings against Armenian nationals Artak Harutyunyan and Aram Rafaelyan, who are... -
Azerbaijan to Supply Gas to Europe Through Turkey
The Republic of Azerbaijan and the Republic of Turkey have signed a number of key gas export related agreements to enable Turkey to... -
Steven Tyler: Substance Issue ‘Not the Issue’
Though Steven Tyler has openly admitted to abusing drugs in the past, he assured the world this morning that his recent bathtub... -
No ‘Armenian’ Side or ‘Turkish’ Side to History: Turkish Scholar on Armenian Genocide and Hrant Dink
"If you cannot speak freely on history, you cannot call your country a democracy and you cannot create a society and a future that... -
Armenia to Turn Clocks Back One Hour on Oct. 30
Armenia will revert to standard time when Daylight Saving Time (DST), the practice of temporarily advancing clocks during the...