Daily Archives: Հունվար 19, 2012
ՀՀ դատախազությունը կարևոր է համարում այն փաստը, որ ՀՀ զինված ուժերում արձանագրված ընդհանուր հանցագործությունները... -
19 Հունվար
ՀՌԱՀ-ը և «Արմնույզը» չեն ներկայացել «Ա1+»-ի կողմից իրենց դեմ կանչված դատական նիստին
«Վերաքննիչ բողոքում «Ա1+»-ն առաջին կետով նշում է, որ մրցույթն անցկացնելիս ՀՌԱՀ-ը պետք է կիրառվեր լիցենզավորան մասին թիվ 29 օրենքը, այլ ոչ թե ՀՌԱՀ-ի մասին օրենքը... -
Դատավորը չի տիրապետում դատարանում տիրող իրավիճակին. սպանության գործով նիստը հետաձգվեց
Վերադառնալով՝ Ավետիսյանը հայտարարել է, որ իրավիճակի փոփոխության հետ կապված դատական նիստը պետք է հետաձգվի, քանի որ դատախազները զանգահարել են և ասել, որ չեն կարող... -
Խաբված մարդիկ չեն հուսահատվելու նախագահականի անտարբերության պատճառով
«Վաղը գալու ենք նախագահական նստավայր ու տեղում որոշելու ենք հետագա անելիքները: Թող չմտածեն, թե հիասթափվելու ենք կամ, անուշադրության մատնված լինելով, աստիճանաբար հետ ենք կանգնելու պայքարի մտքից.... -
Դանիայում նորվեգացի ահաբեկչի մասին ներկայացում կբեմադրեն
Իմ գաղափարը կայանում է նրանում, որպեսզի պատմեմ սարսափելի ողբերգության մասին Բրեյվիկի գաղափարների և մտքերի օգտագործմամբ: Այս պյեսի նպատակը հուլիսի 22-ի իրադարձությունների հետագա կրկնումը կանխելն է... -
ԵՄ-ն և ԵԱՀԿ-ն կբացեն ՄԻ Պաշտանի 6 գրասենյակներ մարզերում
Հայաստանում ժողովրդավարական ընտրությունների անցկացման ծրագրով ԵՄ-ն և ԵԱՀԿ-ն մտադիր են նախաձեռնել Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի դերի... -
YouTube-ը սեփական կինոփառատոնը կանցկացնի
Օգտատերերի քվեարկությունների արդյունքում այդ ֆիլմերից ընտրվելու են 10 լավագույն աշխատանքները: Հաղթած ֆիլմերը այնուհետև կներկայացվեն Վենետիկի 69-րդ կինոփառատոնին... -
Բանակում զոհված զինծառայողի մայրը դատի մասին ծանուցագիրը ուշացումով է ստացել
Երեկ՝ հունվարի 18-ն, ժամը 16.00-ին Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ստեփանակերտի նստավայրում նշանակված է եղել այս գործով առաջին... -
Հոկտեմբերի 27-ի գործով նախկին մեղադրյալը պահանջում է քրեական գործ հարուցել ՀՀ գլխավոր դատախազի նկատմամբ
Նրա խոսքով` իր որոշման համար հիմք է հանդիսացել ՀՀ նախագահի դեկտեմբերի 22-ի հրավիրված խորհրդակցությունը, որի ընթացքում Սերժ Սարգսյանը առաջարկել էր հոկտեմբերի 27–ի գործով... -
Բերլուսկոնին կարող է վաճառել «Միլանը»
Բերլուսկոնիի շրջապատի աղբյուրները նշում են, որ նրան նման քայլի գնալու է դրդել «Միլանի» դժվար ֆինանսական վիճակը, որի պարտքերը, որոշ գնահատականների համաձայն, տարեկան 75-110 մլն եվրո են կազմում...

Daily Archives: January 19, 2012
Initially considered a suspect in the Oct. 27, 1999 parliamentary shootings but later exonerated Nairi Badalyan in the coming days is preparing to... -
3 Out of 4 Armenia Police Employees Confessed in Court to Shady Practices
Four witnesses were examined in court today in the case of former RA Traffic Police Chief Margar Ohanyan, and also named as the accused... -
Mother of Killed Soldier Received Notice to Appear in Court Too Late
The case of Torgom Sarukhanyan, 22, the soldier who died of gunshot wounds in one of the military units in Khojaly, Nagorno-Karabakh... -
EU, OSCE to Open 6 Regional Human Rights Defender’s Offices in Armenia
A new joint project by the European Union and the Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) to support democratic elections in... -
OSCE Won’t Send 2,000 Election Observers as Requested by Armenian National Congress
The EU and the OSCE (Organization for Security and Co-operation in Europe) have agreed on a joint program to support democratic 2012 parliamentary and... -
Why Does Azerbaijan Prefer to Keep its Border Only Partially Open to Turkey?
Turkey's decision to introduce or tighten its visa regime on Feb. 1 is a blow to Georgia's strategic plan, which is known under the conventional... -
Kodak Files for Bankruptcy
Eastman Kodak, the once mighty icon of the photography industry, filed for Chapter 11 bankruptcy protection Thursday, acknowledging that... -
Armenian-American’s Severed Hands and Feet Found Under Hollywood Sign
A pair of severed hands and some feet have been found underneath the famous Hollywood sign in Los Angeles, one day after a decapitated human head was... -
Armenia Defense Minister Seyran Ohanyan Promises to Intervene in Case of Deceived Homeowners
This time homeowners promised apartments in new buildings in Yerevan were protesting outside the government building and asking for answers from... -
Iranian Actress Banned from Homeland after Naked Magazine Shoot (PHOTOS)
The nude photo of Golshifteh Farahani published by Madame Le Figaro magazine has attracted a wave of visitors to her Facebook page from Iran and...