Daily Archives: Փետրվար 20, 2012
«Քաղաքաշինության մասին» ՀՀ օրենքի 22.1 հոդվածի համաձայն՝ «Համայնքի գլխավոր հատակագծով և գոտիավորման նախագծով սահմանված պահանջներին հակասող ճարտարապետահատակագծային... -
Բնապահպանը ամաչում է իշխանությունների փոխարեն. խնդրի լուծման հույս չունի
«Ես ամաչում եմ մեր իշխանությունների փոխարեն, որ այսպիսի հարց նրանք չեն կարողանում նորմալ լուծել ու ամաչում եմ նրա համար, որ քաղաքապետարանի... -
Ակտիվիստները որոշեցին լքել Մաշտոցի այգին. վաղը ակցիան շարունակվելու է (թարմացված)
Ակտիվիստները որոշել են այսօրվա համար ավարտել ակցիան այգում և վաղը առավոտյան կրկին վերադառնալ տարածք: Ինչպես Epress.am-ի յետ զրույցում նշել է... -
Օհանյանը պնդում է, որ չի յուրացրել, բայց պատրաստ է փոխհատուցել ողջ վնասը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«ՃՈ-ում ստուգումները տարբեր բաժիններում կատարվել են շատ բիրտ ձևով, դրանից հետո ինձ են անցել: Իմ դեմ ցուցմունք տված մարդկանց նկատմամբ ճնշումներ են իրականացվել... -
Վարդան Մինասյանը հավաքական է հրավիրել 4 դարպասապահ, Օզբիլիսին ու Մամեդովին
Վարդան Մինասյանի գլխավորած թիմը փետրվարի 28-ին 2012 թվականի իր առաջին ընկերական հանդիպումը կանցկացնի Սերբիայի ազգային հավաքականի հետ... -
Պուգաչյովան դեմ չէ Ռուսաստանի առաջին տիկինը դառնալ, բայց «երկար ժամանակով զբաղված է»
«Ըստ էության, առաջին տիկինը պետք է ես լինեմ, բայց ես երկար ժամանակով զբաղված եմ: Իսկ իմ նման երկրորդը գտնելը շատ բարդ է... -
Սեյրան Օհանյանի ուղերձը ՊՆ-ում պարտադրում են անգիր սովորել
Նախարարի ուղերձի տեքստը տպված է աշխատակիցներին բաժանված օրացույցերի մեջ: Այս մասին Epress.am-ին պատմել են նախարարության մի շարք աշխատակիցներ... -
Եմենի նախագահը կհեռանա այս շաբաթ
Ներկայումս նա բուժում է ստանում ԱՄՆ-ում 2011 թվականի հունիսին իր հանդեպ իրականացված մահափորձի հետևանքով ստացված վնասվածքներից հետո... -
Վահան Հովհաննիսյանը նամակով դիմել է Տարոն Մարգարյանին
«Երևանի Գլխավոր պողոտայում` Մաշտոց պողոտայի հարևանությամբ քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող քաղաքաշինական, կառուցապատման աշխատանքները հանրության... -
Միլիարդատիրոջ կինը Սահակաշվիլիից 12 հազար դոլար է պահանջում
Այն բանից հետո, երբ միլիարդատերն ու նրա կինը զրկվել էին վրացական քաղաքացիությունից, դիմել էին դատարան: Նրանց դժգոհությունները մասնակիորեն են բավարարվել...

Daily Archives: 20 февраля, 2012
Впервые за главную команду Армении могут буть заиграны турецкий армянин Араз Озбилис из амстердамского «Аякса» и игрок лидера голландского чемпионата клуба «Цволле»... -
Активисты оккупировали стройку в центре Еревана. Ультиматум полиции истек (ФОТО)
Несмотря на требования полиции, активисты, которых собралось около сотни, не собираются уходить. Встав плечом к плечу, они поют гимн Армении. В данный момент... -
В Минобороны Армении заставляют зубрить послание Сейрана Оганяна (ФОТО)
Специально созданная комиссия проверяет работы, следит за тем, чтобы сотрудники оборонной структуры не списывали и ставит оценки. Их предупреждают, что если... -
Президент Йемена Салех уйдет в отставку на этой неделе
Салех возглавил северную Йеменскую Арабскую Республику в 1978 году в то время, когда южная Народно-Демократическая республика Йемен... -
Пугачева не прочь стать первой леди России, но несвободна
"Первой леди по идее должна быть я, но я не свободна и надолго несвободна. А вторую, такую, как я, найти очень сложно"... -
Экологов и власти Армении обвиняют в поедании грантов
Люди, с прошлой недели протестующие против застройки парка на проспекте Маштоца в Ереване, выполняют заказ, а их акция превращается в шоу, уверен член... -
Жена миллиардера потребовала у Саакашвили 12 тысяч долларов
Иск связан с прошлогодним президентским указом, в соответствии с которым Иванишвили и его жена были лишены грузинского гражданства... -
Выход в туалет позволяет нарушать Конституцию Армении
«Как мне лгать, если я сам видел, как голосуют за других. Но сам я никогда так не делал. Все камеры обращены на нас. Хотя бы раз поверните в сторону и снимайте... -
Заблудившийсв в лесу турист два месяца питался снегом
Шведского рекордсмена обнаружили случайно. Покрытую снегом часть машины заметил водитель снегохода. Когда он понял, что внутри сугроба и автомобиля... -
Азербайджан испытывает оружие в прифронтовой зоне
Учения, в которых принимаю участие сухопутные и военно-воздушные силы, проводятся под командованием министра обороны страны генерал...