Daily Archives: Մարտ 14, 2012
ՀՀ ոստիկանությունը վրանում գտնվող քաղաքացիներին պահանջ է ներկայացրել ապամոնտաժել վրանը: Պահանջը չի կատարվել, որից հետո ՀՀ ոստիկանությունն իր ուժերով ապամոտաժել է այն... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ Մաշտոցի այգուց. ոստիկանները գողացան վրանը
Ոստիկանները սկսեցին հրմշտել հավաքված քաղաքացիներին: Վրանի մեջից ակտիվիստներից մեկին ոստիկանները դուրս բերեցին: Ըստ TheEcolur-ի` այս գործողությունները տեղի ունեցան... -
Թուրքիայի տարածքը հունական և հայկական հողեր են. Շարմազանով
«Ի գիտություն համառորեն չհասկացող թուրք փոխվարչապետի` տեղեկացնեմ, որ ոչ միայն Արցախն է հայկական և որևէ պատմական առնչություն չունի թյուրքական ցեղերի հետ, այլև այն պետությունը... -
Զոհված զինվորի ծառայակիցները ենթարկվում են ճնշումների, պնդում են իրավապաշտպանները
2011 թ. հունիսի 1-ին բանակ զորակոչված և դեկտեմբերի 30-ին զորամասի բուժանձնակազմի անփույթ վերաբերմունքի պատճառով ջրծաղիկ հիվանդությունից մահացած... -
Ինքնորոշված քաղաքացիների երթ` հանուն հանրային շահի
«Տարիներ շարունակ քաղաքային ու պետական իշխանությունների կողմից հանրային տարածքները խլվել են ու շարունակում են օտարվել` ի շահ մասնավոր շահի... -
Պետությունը թույլ է տալիս, որ դատախազը դժբախտացնի 18 տարեկան երեխաներին. իրավապաշտպան
Մարտիորսյանն ասել է, որ իրենք ունեն տվյալներ, որ ոչ միայն այս վկան, այլևս գործով անցնող այլ վկաներ ևս ծեծի են ենթարկվել, նրանց խոշտանգել են ու ահաբեկել, որպեսզի սուտ ցուցմունք կորզեն... -
Կինը լեփթոփը դավաճան ամուսնու գլխին է կոտրել
Ռումինացի ուղեկցորդուհին ստիպված է եղել մերկ վիճակում լոգարանում պաշտպանվել զայրացած կնոջից մինչ ոստիկանության ժամանելը... -
«Ջազզվեն» ոչ մեկի իրավունքները չի խախտում. իրավաբան
«Ապրանքանիշի ճշտման հարցը քննելու է մտավոր սեփականության գործակալությունը: Հիմա սպասում ենք այդ փորձաքննության պատասխանին: Մեզ չբավարարող պատասխան ստանալու դեպքում... -
«Այստեղ կատակների տեղ չէ». Ահմադինեժադին հարցաքննել են
«Այնքան էլ բարդ ստուգում չէր: Ինձ թվաց, որ հարցերը կազմած մարդիկ ընդամենը ստեղնաշար էին սեղմել մագիստրոսի աստիճան ստանալու համար... -
Արդարադատության և ֆինանսների նախարարները դարձան ՀՀԿ-ական
Թե անդամատոմսերը երբ պաշտոնապես կհանձնվեն նախարարներին, Թադեւոսյանը չգիտեր: «Տեսնենք, կքննարկենք, Ձեզ էլ անպայման կտեղեկացնենք...

Daily Archives: March 14, 2012
Armavia airline has reached an agreement with Zvartnots International Airport, according to a statement by the Armenian air carrier. -
Deceased Soldier’s Fellow Servicemen Subject to Pressure, Insists Human Rights Group
The Helsinki Citzens' Assembly Vandzor Office has several concerns regarding the investigation into the death of Hayk Movses Khachatryan... -
Self-Determined Citizens to March for Public Interest
A protest march on Mar. 15 in defense of public space will begin at 3 pm from Student Park in central Yerevan — as one of the... -
Burberry Sues Armenian Coffee Chain Jazzve Over Trademark Infringement
The British luxury brand Burberry Ltd. has filed proceedings against Armenian coffee chain Jazzve, the coffee company's attorney... -
Justice, Finance Ministers Join Republican Party of Armenia
Justice Minister Hrayr Tovmasyan, Finance Minister Vache Gabrielyan and MP Viktor Dallakyan (no party affiliation) have submitted applications for... -
‘Freedom to Pussy Riot’: Activists Protest Outside Russian Embassy in Yerevan (PHOTOS, VIDEO)
A group of men and women organized a protest outside the Russian Embassy in Armenia today to support Russian feminist punk-rock group Pussy Riot and... -
Parliamentary Candidate Khachatur Sukiasyan Supports Businessmen in Parliament, Tax Relief
The former MP said he considers the inclusion of businessmen in parliament to be positive, reminding the press that he was one of... -
Better Economic Opportunities for Women in Armenia, Georgia Than in Azerbaijan, Russia
The Women’s Economic Opportunity (WEO) Index, created by the Economist Intelligence Unit, aims to measure progress in the economic advancement of... -
Armenian Government Not Ready for Democratization: About Serzh Sargsyan’s Speech
"There's no growth; we've said it for a hundred times — well shouldn't the president or the finance minister know this much?" -
No Deal: Armenian Airline Armavia Again Accuses Zvartnots Airport
A statement issued by Armavia, however, states that though the company made concessions and the parties reached some agreements...