Daily Archives: Մարտ 27, 2012
«Ժառանգությունն» ակնկալում է, որ Երևանի 5 ընտրատարածքներում ՀԱԿ-ը կպաշտպանի իրենց: Ըստ Հակոբյանի` այդ ընտրատարածքներն են 1-ինը, 4-րդը, 6-րդը, 9-րդը և 12-րդը... -
Նյու Յորք նահանգում արգելել են «պարել» բառը. այն շատ սեքսուալ է
Նյու Յորք նահանգի կրթության վարչությունը արգելել է մի շարք բառերի կիրառումը հասարակության որոշ շերտերին «չվիրավորելու» համար: Արգելված է «դինոզավր» բառը... -
Պոռնկությանն օժանդակող և թմրանյութեր պատրաստող Միքայելյանը 8 տարով կազատազրկվի
Մինչդատական վարույթում ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Հ. Դավթյանը խաբեությամբ, հետագայում ամուսնանալու կեղծ խոստումով, պոռնկության շահագործման նպատակով հավաքագրել է... -
Երևանում կեղծ օղի պատրաստողն ու իրացնողը կդատվեն
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Ա. Մանուկյանը 2011թ. ապրիլի սկզբներին գնել է օղու սպիրտ, դրան ավելացրել ջուր և ստացել շշալցման ենթակա օղի: Այնուհետև շշերի ընդունման կետից գնել է օղու շշերի խցաններ... -
Թուլուզի ահաբեկչի հայրը դատի կտա Ֆրանսիային
«Ես մտադիր եմ վարձել լավագույն փաստաբաններին և աշխատել մինչ կյանքիս վերջ, որպեսզի վճարեմ նրանց»,-հայտարարել է Մարեհը: Ի դեպ, ահաբեկչի հայրը... -
Սումգայիթ և Խոջալու. Լածիրակներ Հայաստանում էլ, Ադրբեջանում էլ շատ են
«Ես չեմ խոսում կույր կրոնական ապաշխարության մասին: Երկրների սահմաններից դուրս հայերն ու ադրբեջանցիները շատ էլ լավ շփվում են, ընկերություն անում, համատեղ բիզնես վարում... -
Մարքսիստը, չնայած իր հակակրանքին, գովում է ՀԱԿ-ին
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Հակոբյանը հայտարարել է, որ եթե անգամ ՀԱԿ-ը 10 տեղ պոկի խորհրդարանում, ապա «միայն մեկ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն արժե 10 մանդատավոր»... -
Ակցիա դատախազության մոտ. ՀՔԾ պետը խոստացել է կնիքն իր սեյֆում պահել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Եթե նման բարձրաստիճան պաշտոնյան ասում է` դե կարող է և չտալ, էլ ինչ ակնկալենք: Ես իմ տունը դրել եմ գրավ, հույսով, որ իմ աշխատավարձը կտան: Հիմա ինձ տնից կհանեն... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ – «Թեղուտը հայտնիների աչքերով». մարդիկ միավորվել են նախաձեռնության շուրջ
Տեսանյութում Թեղուտի վերաբերյալ իրենց մտահոգությունն են հայտնում դերասաններ Սոս Սարգսյանը, Աշոտ Ադամյանը, Երվանդ Մանարյանը, Սերգեյ Դանիելյանը... -
Լավրովը ապրիլի սկզբին Հայաստան կժամանի
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով ապրիլի 2-3-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կայցելի ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը:

Daily Archives: March 27, 2012
Head of the Yerevan-based Helsinki Association for Human Rights Mikael Danielyan, in an interview with the Baku-based Turan news agency, spoke of... -
Homeowners, Employees Protest Outside Prosecutor General’s Office (VIDEO)
Homeowners who signed contracts with Gapbnakshin, as well as employees of the company who say they haven't been paid in a year were protesting outside... -
Republican Party of Armenia has One Primary Issue in Parliamentary Election: MP
The Republican Party of Armenia considers all political parties as its equal competitor and has a respectful attitude toward all political entities... -
Armenia President in Seoul Criticizes Azerbaijan President’s ‘Obvious Misinformation’
Azerbaijani President Ilham Aliyev is disseminating misinformation regarding Armenia's Metsamor Nuclear Power Plant, Armenian President Serzh Sargsyan said... -
Georgian Films on Karabakh to be Screened in Gyumri
Two films, "Trip to Karabakh" and "Trip to Karabakh 2: Conflict Zone", will be screened on Mar. 28 and 29 at 3 pm at the Asparez Journalists' Club in Gyumri. -
Qualities Embodied by Raffi Hovannisian to Affect Decisions Made by Heritage Party, Free Democrats
"Within our union, we shall abide by a process of collegial decision-making, in harmony with the political, human, and ethical qualities embodied by [Heritage Party leader] Raffi K. Hovannisian... -
Women’s Resource Center to Decide in April Who to Endorse in Armenian Parliamentary Election
The Women's Resource Center of Armenia (WRCA) has invited to a discussion in April all those political parties that have candidates in the May 6 parliamentary election. -
Armenia President Congratulates Russia, US and France for Unresolved Karabakh Conflict
On the occasion of the 20th anniversary of the peace process for the resolution of the Nagorno Karabakh conflict, Armenian President Serzh Sargsyan... -
Opposition Lawmakers Supported by the People: Levon Zurabyan Envisions a New Parliament
In Armenian National Congress senior representative Levon Zurabyan's opinion, the situation in parliament will change after the election as currently there are... -
Toulouse Shooting: Video Sent To Al Jazeera Recorded By Mohamed Merah
Video footage filmed by the French gunman Mohamed Merah during his bloody shooting spree has been sent to the Al Jazeera television network in...