Daily Archives: Նոյեմբեր 23, 2012
Նատելա Գալստյանի մահվան փաստը գործակալության հետ զրույցում հաստատել է նրա հարևանը՝ Ալևտինա Սմիրնովան: Նա նշել է, որ նախօրեին տեսել է Գալստյանին... -
23 Նոյեմբեր
Զուրաբյանը, Փաշինյանը իրավասու են հորդորել. Վարդգես Գասպարիի 4 պարզաբանումները
Ես երբևե չեմ հերքում կամ հաստատում Լ. Զուրաբյանի հեսցեին արվող քննադատությունները. ամեն ոք թող ինքը հիմնավորի իր քննադատությունը: Ոչ էլ ես ցանկանում եմ Լ. Զուրաբյանին անթերի... -
Համայնքներում դժգոհ են սերմերի որակից. գյուղնախարարը ցածր բերքատվությունը պայմանավորում է եղանակով
ԱԺ հանձնաժողովի նախագահ Մարտուն Գրիգորյանը, իր հերթին, լսումների մասնակիցներին փոխանցել է պետության կողմից տրվող սերմերի վերաբերյալ մի շարք համայնքներից... -
Արվեստագետները պահանջում են Թերլեմեզյանի քոլեջի տնօրեն նշանակել իրենց թեկնածուին
«Ոչ լեգիտիմ թեկնածուն չպետք է կարողանա մասնակցել մրցույթին: Մշակութային ոչ հեշտ ժամանակներ ապրող մեր երկրում մեծ առաքելություն է վերապահված արվեստի կրթօջախներին, որոնց ղեկավարումը... -
Խտրականության դեմ պայքարը ձևական է. ՄԻ պաշտպանը օրենքի նախագիծ է մշակում
Սույն օրենսդրական նախաձեռնության մասին շահագրգիռ կողմերին տեղեկացնելու նպատակով Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչներն այսօր հանդիպել էին քաղաքացիական հասարակության... -
Հայաստանը Բագրատաշենի անցակետի տարածքում նոր կամուրջ կառուցելու համար վարկ ստացավ
Վարկը տրամադրվում է 15 տարի մարման ժամկետով, որից 3-ը` արտոնյալ, տարեկան 6-ամսյա EURIBOR+ 1% սպրեդ տոկոսադրույքով... -
13-ամյա աղջիկն ընկել է տատիկին ու պապիկին պատկանող բնակարանի պատուհանից (թարմացված)
Ինչպես Epress.am-ին տեղեկացրել են ոստիկանության լրատվության ծառայությունից, աղջիկը 1999 թվականի ծնված Է.Ս.-ն է: -
Ավանում բացվել է Սայաթ-Նովայի կիսանդրին
«Գաղափարը վաղուց էր քննարկվում ու այսօր Սայաթ-Նովայի ծննդյան 300-ամյակի հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում կյանքի կոչվեց: Ինչպես գիտեք... -
Վերաքննիչ դատարանը օրինական ճանաչեց սփյուռքահայ գործարարի ընկերության պայմանագրերը
«Պատասխանողի անհետացած այս ցուցմունքում մասնավորապես նշվել է, որ 2010 թ. փետրվարի 11-ից մինչ հուլիսի 30-ը հանդիսանալով նույն գործով վիճարկվող փոխառության պայմանագրերով փոխատու... -
Տիգրան Առաքելյանը գրել է Հրայր Թովմասյանին. պահանջում է հանդիպել և քննարկել իր առաջարկը
Պահանջում եմ, որպես արդարադատության բարեփոխումների ջատագով և, ինչու չէ, շահագրգիռ անձ, հանդիպել ինձ և քննարկել նշածս հարցերի լուծման հնարավորությունները»...

Daily Archives: 23 ноября, 2012
На берегу были обнаружены личные вещи погибшей. На месте происшествия проводятся оперативно – следственные мероприятия... -
Омбудсмен Армении разрабатывает законопроект «Против дискриминации»
По завершении разработки первоначального варианта проекта закона он будет представлен всем заинтересованным сторонам для ознакомления с их мнением и предложениями... -
В Ереване 13-летняя девочка выпала с 11-ого этажа
инцидента. Как сообщает shamshyan.com, девочка училась в столичной школе 171 им. Сафаряна. По словам соседей, девочка проживала с отцом, матерью и старшим братом. Полиция разрабатывает несколько версий, в том числе – несчастный случай... -
Политзаключенный требует встречи с министром юстиции Армении
Требую Вас как апологета правовых реформ и, почему нет, заинтересованную сторону, встретиться со мной и обсудить возможности решения вышеотмеченных проблем... -
Самые объективные СМИ обнаружены в Азербайджане
«Разве кто-нибудь преследуется за какую-нибудь статью в Интернете? Разве в Азербайджане арестован хоть один блогер? Однако в Европе и других местах за отдельные... -
Член «Единой России» презентовал в Ереване книгу об истории Армении
«Я успел прочитать немного. Есть очень четкие аргументы. Во-первых, Рафаил Зиннуров сделал очень интересное открытие, и для меня интересно открытие по поводу связи между... -
Декана не накажут за инцидент с активистами, он был «адекватен» (ВИДЕО)
«Господин Минасян обязан был призвать к порядку молодых людей. Не думаю, что делая это, Минасян был неадекватен. Покинуть здание он призвал только после того, как получил личное... -
Русская армия жалуется на армянские цены. «Эксперты» знают, почему Баку не воюет
Эксперты ИА REX отмечают, что для страны, находящейся в условиях воздушной блокады, имеющей в составе национальных ВВС только штурмовую авиацию, такое поведение... -
По автомобилю службы безопасности Сержа Саргсяна не стреляли – пресс-секретарь
«Никакого инцидента с участием автомобиля охраны президента Армении, либо обслуживающего главу государства, не было», - сообщил Армен Арзуманян... -
Кто стрелял в автомобиль сотрудников службы безопасности Сержа Саргсяна
Ашот К. дал показания, согласно которым, 20 ноября он пил водку на могиле родителей, затем решил поехать в Ереван. На пути его машина попала в ДТП, после чего он сбежал...