Daily Archives: Նոյեմբեր 30, 2012
Ակտիվիստները պահանջում են ազատել քաղբանտարկյալ Տիգրան Առաքելյանին և արդարացնել Կոնգրեսի մյուս երեք ակտիվիստներին՝ Արտակ Կարապետյանին, Սարգիս Գևրոգյանին և Դավիթ Քիրամիջյանին... -
Մոսկվայում բուժվող զինծառայողը արհեստական կոմայի մեջ է. ՊՆ-ի խոստացած գումարը տեղ չի հասնում
«Ամեն օր ասում են՝ այսօր գումարը կփոխանցվի, սակայն օրն ավարտվում է ու պարզվում է՝ գումարը չկա, իսկ հիվանդանոցը գումարին է սպասում: Բժիշկները արդեն մտավախություն ունեն... -
Պատմության դասագրքում փաստերը կեղծելու մեղավորը Սերժ Սարգսյանի ռեժիմն է. ՀԱԿ
Կոնգրեսն ընդգծում է, որ վերջին առնվազն 10 տարին, ինչպես ընդունված է քաղաքակիրթ աշխարհում, ընդհանրապես չպետք է մտնի պատմության դասագիրք... -
Արհեստական երկրաշարժ Հայաստանում
Ավերվել են հազարավոր շինություններ, կան մարդկային զոհեր: Առավել ծանր իրավիճակ է ստեղծվել Երևանում՝ հատկապես Ավան, Նոր Նորք և Արաբկիր վարչական շրջաններում: Ըստ կանխատեսումների կան բազմաթիվ... -
Մտավորականները պետք է չվախենան խոսել. Դավիթ Գյուրջինյանը՝ Մարտի 1-ի մասին
Նրա խոսքով՝ այսօր կան նաև այնպիսի մտավորականներ, ովքեր, խոսելով Մարտի 1-ի դեպքերի մասին, կարծիք են հայտնել, որ՝ «լավ են արել, դեռ քիչ են արել»... -
Հայաստանի սահմանը հատած Ալիևին վերադարձրել են Ադրբեջանին. նա խուլուհամր չէ
Հանձնումից առաջ Կարմիր Խաչի ներկայացուցիչներն այցելել են Ալիևին և ստուգել նրա առողջական վիճակն ու այն պայմանները, որորնցում նա պահվում էր... -
Խոշտանգված կնոջ սկեսուրը բանտում միայն 1 տարի և 2 ամիս կանցկացնի. տուժող կողմը դժգոհ է
Մարիամ Գևորգյանի փաստաբան Նոնա Գալստյանը Epress.am-ի հետ զրույցում նշել է, որ դատաքննության ողջ ընթացքում իրենց ունեցած կասկածները, թե դռնփակ դատավարությունը նպատակ ունի հնարավորինս մեղմ... -
ԼՂՀ-ն պետք է մասնակցի բանակցային գործընթացի բոլոր փուլերին. ԼՂՀ ԱԳ նախարար
«Դրա հիմքում պետք է լինի հարգանքը մարդու իրավունքների, հիմնարար ազատությունների և օրենքի գերակայության նկատմամբ: ԼՂՀ անկախության հռչակման առաջին իսկ օրերից... -
«Փնտրում են՝ ում է ծեծել». Ռուսաստանցի իրավաբանն էլ չի հասկանում՝ ինչի համար են մեղադրում Օսկանյանին
«Մի բան էլ, որ ցույց տան՝ այս մարդը հանցագործ է: Կամ էլ պոլիտեխնիկում էր սովորում, Գյուղինստիտուտի հետ, ոնց էլ լինի, կռիվ արած կլիներ: Ծիծաղում ենք, բայց լացելու իրավիճակ է, մենք խոսում ենք մեր երկրի ԱԱԾ-ի մասին... -
Ստյոպա Սաֆարյանի դիմումը մերժվել է. Հանձնաժողովը փաստարկներն անհիմն է համարել
Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովի համար մասամբ ընդունելի էր միայն դիմումատուի մատնանշած այն փաստը, որ Սարգսյանը, անտեսելով ԸՕ-ի արգելքը...

Daily Archives: 30 ноября, 2012
«Интеллигенция должна постараться первой преодолеть страх и способствовать разрушению этих стереотипов в обществе и в людях. Моим студентам известно мое отношение... -
Запад охладел к Грузии, Азербайджан ищет выгоду, а Армения — то, что надо, вывел эксперт
Конкуренция интересов с одной стороны Запада и России, в другой - внутри Запада, с третьей - внутри самого региона Южного Кавказа. «Динамика региональной безопасности... -
Армения вернула Азербайджану пастуха. Он не глухонемой
Ранее азербайджанская сторона подтвердила, что 12 ноября пастух Тельман Алиев заблудился в сильном тумане и пересек границу Армении. В то же время замначальника... -
«Ищут, кого он избил». Российский адвокат не понимает обвинение Осканяна
Адвокат Осканяна Тигран Атанесян заявил, что они обратились в Институт государства и права Российской академии наук, который также представил свое заключение... -
Свекровь, пытавшая невестку, проведет в армянской тюрьме еще более года. Защита недовольна
Свекровь Айкануш Микаелян приговорена к 4 годам заключения, однако срок был сокращен на треть благодаря амнистии. Микаелян уже год находится в заключении, ей остается... -
Для эффективности переговорного процесса необходимо участие Степанакерта — глава МИД
Карен Мирзоян подчеркнул, что для повышения эффективности переговорного процесса необходимо обеспечить полноценное участие официального Степанакерта во всех его этапах... -
Армянского офицера не переводят в резерв. Омбудсмен обратился в Минобороны
Прослужив в ВС Армении 10 лет, офицер выразил желание преждевременно расторгнуть договор и представил командованию три заявления о переводе в резерв, заявив также, что готов... -
Турецкого секс-туриста избили, а ВИДЕО с издевательствами выложили на YouTube
Полуголого иностранца привезли на Окружную дорогу и бросили на обочине шоссе, повесив на него плакаты "Стоп секс-туризм!" на русском и английском языках... -
Баррозу в Ереване встретится не только с президентом
Председатель Еврокомиссии примет участие в саммите лидеров «Восточного партнерства» Европейской народной партии, а также встретится с представителями гражданского... -
Армян и чеченцев в России становится больше
В числе молодых наций оказались таджики, турки, азербайджанцы, чеченцы и узбеки. Но нужно учитывать тот факт, что статистика складывалась из представителей этих...