Daily Archives: Հունվար 23, 2013
Ճիշտ է, որոշ մարդիկ և ոչ միայն մեր երկրում, փորձում են մեզ մեղադրել, որ ուժեղ մրցակիցներ չկան: Կարծես իշխանությունների գործը այն է, որ իր համար մրցակիցներ ստեղծի և հետո... -
ՄԻԵԴ-ը ՀՀ կառավարությանը Ջհանգիրյան եղբայրների գործի մասին հարցեր է ուղղել
Գագիկ Ջհանգիրյանի կողմից ներկայացված երրորդ գանգատը, որը վերաբերում էր դասային աստիճանից զրկելու և աշխատանքից հեռացնելու փաստերին, դեռ չի ծանուցվել... -
Դատախազի նախկին տեղակալը ձերբակալվել է ապացույցներ կեղծելու մեղադրանքով
Պարզել էր, որ Գագիկ Դանիելյանը, հանդիսանալով հետաքննություն իրականացնող պաշտոնատար անձ, կեղծել է ապացույց` որպես վկա է ներգրավել ոմն Ն. Հ-ին, ով Դանիելյանի ուղղորդմամբ տվել է սուտ ցուցմունք... -
«Տեխնիկական հեղուկ»-ի համար՝ 87500 դրամ. տնտեսավարողներին մտահոգում է նոր տուրքը
Epress.am-ը տվյալ հարցով դիմել է Երևանի քաղաքապետրան: Առևտրի և սպասարկման վարչությունից մեզ հայտնել են, որ օրենքն ընդունվել է ԱԺ-ում դեկտեմբերին: Համաձայն օրենքի... -
«Քահանան ապրանք է բերում, առևտուր անում». Ինչ էր կատարվում Նիսի հայկական համայնքում
Նրանք որոշում էին կայացրել, որ հեռանան մեր պատմական եկեղեցուց: Այնուհետև Նորվան սրբազանն ասաց, որ մեր եկեղեցում չպետք է լինի պատարագ: Հոգևորականը գնաց, ու որոշ ժամանակ եկեղեցին մնաց առանց հոգևորականի... -
Ցածր աշխատավարձը օլիգարխների հարստացման հիմքերից է. փորձագետ
Ունա՞կ է արդյոք բիզնեսը կարճ ժամկետում 100 հազար նոր աշխատատեղ ստեղծել՝ սա ավելի շուտ գուշակության ոլորտից է: Սա հնարավոր է 4-5 տարվա կտրվածքով, եթե համակարգաստեղծ 4-5 ձեռնարկություն... -
ՏԵՍԱՆՅՈՒԹԵՐ. Մահմեդական Լոնդոնը «մաքրում են անհավատներից»
Բրիտանիայում կարծիք է ձևավորվել, որ իրենց երկիրը չափազանց շատ է «սեթևեթում մահմեդական համայնքի հետ»: Նրանք նշում են, որ հաճախ իրավիճակը աբսուրդի է վերածվում. մինչ ոստիկանները պաշտպանում են մզկիթները... -
Սերժ Սարգսյանը կընտրվի 72% ձայներով, վստահեցնում է Ադիբեկյանը
Սոցիոլոգիական հարցումը պարունակել է նաև հարց թեկնածուների ճանաչվածության մասին: Հարցի պատասխաններից դատելով՝ Ադիբեկյանն ասել է, որ Սերժ Սարգսյանին ճանաչում է հայաստանցիների 89%-ը... -
Հանրության համար միավորող գործոն կարող է լինել «ընդդեմ ռեժիմի» գաղափարը. փորձագետ
«Պետք է մասնակցել ընտրություններին, մոբիլիզացնել հասարակությանը, հարվիրել ընտրատղամաս և քանի որ իշխանությունները, այսպես ասած, մոնիտորինգի տակ են և չեն կարողանալու բիրտ կերպով... -
Չկան սպասելիքներ, չկա հիասթափություն. նախագահական ընտրությունների մասին
«Նոր չէ, որ մեր ժողովուրդը պետք է վիրավորված զգա իրեն: Նրան շուտվանից վիրավորում, նվաստացնում են: Ընտրություններին ընդառաջ նման իրավիճակը ևս սպասելի էր...

Daily Archives: 23 января, 2013
В рамках того же уголовного дела ранее были арестованы бывший следователь следственного отдела полиции Сюникской области Арман Енгоян... -
Низкая зарплата как источник обогащения армянских олигархов – мнение
Одним из источников богатства олигархов является эксплуатация сотрудников с низкими зарплатами и отсутствие инвестиций в улучшение условий труда. В конце концов... -
Карабах можно разминировать за 5 лет
Ник Смарт опроверг распространенную ранее информацию о том, будто деятельность организации в Карабахе будет прекращена по причине отсутствия доноров. -
Идея «против режима» может объединить армянское общество – эксперт
«В отличие от своего предшественника, Саргсян и его команда почти не пользуется черным пиаром, однако при помощи СМИ, в основном телевидения, они представляют кандидатов... -
Мусульманский Лондон «очищают от неверных» (ВИДЕО)
Встреченных на улице белых женщин патруль обзывает "голыми животными без всякого самоуважения" и требует, чтобы те прикрыли тело и не носили мини-юбок. -
«Нет ни ожиданий, ни разочарований». Этнолог о выборах президента Армении
«Наш народ оскорбился не теперь. Его давно оскорбляют и унижают. Такая ситуация в преддверии выборов была прогнозируема, события последнего года давали основания... -
Кандидат в президенты Армении об армии, Карабахе и ЛГБТ — интервью Epress.am
«Считаю, что личная жизнь каждого должна быть защищена от неуместного вмешательства извне. В то же время неприемлемо агрессивное и показательное навязывание собственного... -
«Больного ветрянкой ребенка заставили работать» — отец скончавшегося армянского солдата
Гагик Акопян не позволит старшему сыну, до демобилизации которого остается 4 месяца, вернуться и продолжить службу. «Пусть приходит, кто хочет, делают, что хотят, я не... -
Европейский чиновник добавил Азербайджану демократии
ESI выступила с докладом «Икорная дипломатия», в котором обвинила власти Азербайджане в подкупе лояльности членов Совета Европы дорогими подарками и осетровой икрой. -
В Баку обвалилась престижная новостройка. Есть погибший и раненые
Жилой комплекс «Ени Хаят» является одним из самых престижных и дорогих новостроек столицы и расположен в районе другого престижного проекта - «Белый город».