Daily Archives: Ապրիլ 6, 2013
«Եթե ուսանողը վճարում է բուհին, ապա պահանջատերը ոչ թե վաճառողն է, այլ սպառողը: Սակայն քաղաքականացման պայմաններում անիմաստ է խոսել շուկայական հարաբերությունների... -
ՖՈՏՈՇԱՐՔ. «Ստեղծագործական մոտեցում». ՆՓԱԿ-ում բացվեց այլընտրանքային փառատոնը
Ցուցահանդեսի համադրող Սոնա Աբգարյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ փառատոնը չունի թեմատիկ սահմանափակումներ, այլ շեշտը դնում է... -
Հայերը ակտիվ դերակատարում ունեն Դիարբեքիրում, Երևանում ասել է փոխքաղաքապետը
Դիարբեքիրի քաղաքապետի տեղակալ Հեֆիզա Իպեկն էլ իր հերթին նշել է, որ Դիարբեքիրում մեծամասնություն կազմող քրդական համայնքը տեղի հայերի հետ մշտապես բարիդրացիական հարաբերություններ է պահպանում... -
Ինչու են Երևանի կենտրոնում ոստիկաններ կուտակվել
Epress.am-ի թղթակիցը հետաքրքրվել է ոստիկաններից, թե ինչ է տեղի ունենում: Նրանցից մեկը, ով չի ցանկացել ներկայանալ, նշել է, որ... -
Արթուր Բաղդասարյանը կասկածի տակ է դրել իշխանությունների լեգիտիմությունը
«Մեր ազգը վատ է ապրելու, քանի դեռ իր սրտով իշխանություն չի ձևավորել»,- ասել է Բաղդասարյանը՝ փաստորեն, խոստովանելով, որ այս իշխանությունը Հայաստանի ժողովուրդը չի ձևավորել... -
Բագրատյանն ուզում է կրճատել ստվերային տնտեսությունը. օրենքի նախագիծ հանքերի մասին
Օրինագծի ընդունումը թույլ կտա հանքարդյունաբերության ոլորտում հասնել նրան, որ, ինչպես բանկային ոլորտում սև փողերի լվացման պարագայում, ստվերային տնտեսությունը... -
Գագիկ Ծառուկյանը ԲՀԿ-ականներին արգելել է մասնակցել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հանրահավաքին. աղբյուր
«Պայմանավորվածության հիմնական առանցքում «Արմավիան» է. Ծառուկյանն ասել է, որ եթե աշխատավարձի և մյուս պարտքերը մարվեն, ինքը կգնի այն: Իսկ Օսկանյանի որդին էլ... -
«Աերոֆլոտը» թանկացրել է տոմսերի գները
«Այն, որ Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող «Արմավիայի» սնանկացումից հետո լուրջ խնդիրներ են առաջանալու, ենթադրվում էր: Ավելին, մասնագետները...

Daily Archives: 6 апреля, 2013
«Очевидно, что армянские вузы, мягко говоря, несамоуправляемы. Неприемлем уже тот факт, что премьер-министр и президент, забросив свои дела, занимаются руководством... -
«Творческий подход». На выставке в Ереване пытаются освободить время
«Искусство вне эксплуатации, конкуренции, стремления существовать вечно. Это место для исследований и непринужденного самовыражения, которое продолжает... -
Скопления полицейских на ереванских улицах – подготовка к инаугурации Саргсяна
Женщина лет 65 жаловалась: «Не оставили места для пешеходов». Полицейские стали объяснять: «Готовимся к церемонии инаугурации». «Пусть клянется… Заполонили улицы... -
Секретарь Совета нацбезопасности усомнился в легитимности армянских властей
«Наш народ будет жить плохо, пока не сформировал власть себе по душе», - сказал Багдасарян, фактически, признав, что нынешняя власть была сформирована не народом... -
Армянский предприниматель запретил членам своей партии участвовать в митинге оппозиции
Издание отмечает, что Гагик Царукян строго запретил членам своей партии «Процветающая Армения» принимать участие в инаугурации, митинге или шествии Раффи Ованисяна... -
«Аэрофлот» поднял цены на билеты после банкротства «Армавиа»
«Предполагалось, что после банкротства национального авиаперевозчика «Армавиа» возникнут серьезные проблемы. Более того, специалисты, в частности...