Daily Archives: Հունիս 19, 2013
Որոշակի սառնությունը կապված է նրա հետ, որ Ռուսաստանը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախագահն է... -
Կարեն Մովսիսյանը չի հավատում, որ ֆեյսբուքյան գրառման պատճառով կազատվի աշխատանքից
«Ինձ դուր չէր գալիս երևույթը, իմ պատին գրեցի, որ ինձ դուր չի գալիս այն, ինչ կատարվում է: Այն, որ մարդիկ կարող են իրար վիրավորելով խոսել, առավել ևս լրագրողը իրեն պետք է թույլ չտա պատգամավորի հետ... -
Խաբված բնակարանատերերի գործով վկաները դատարան չեն գալիս. նրանց կարող են բերման ենթարկել
Նրա խոսքով՝ տուժող կողմը միջնորդել է, որպեսզի դատավոր Արշակ Վարդանյանը այլևս չբավարարվի վկաներին ծանուցելով, այլ հարկադիրի օգնությամբ վկաներին... -
Գագիկ Ծառուկյանի մայրը վարչապետի հետ քննարկել է մեղվաբուծության խնդիրները
«Այնուհետև անդրադարձ է կատարվել արոտավայրերի, ոռոգման և խմելու ջրի խնդիրներին: Վարչապետը հանձնարարել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությանը... -
Փորձագետը պատմել է ԼՂՀ-ի «աքլոր» փաստաբանների և ապօրինի կառույցների մասին
«Այդպես էլ եղավ, նրան լռեցրեցին, հակառակ դեպքում 30-ից ավելի անձ, այդ թվում՝ Գլխավոր դատախազը, զինդատախազը, մարզային դատախազը, ՌՈ պետը, չակերտավոր Պաշտպանության նախարար... -
Վարդան Այվազյանը՝ Լևոն Զուրաբյանին. «Ինչ-որ դատարանի որոշումը որոշիչ չէ»
«Անկախություն հորջորջացող իմ ընկերոջը, իրավական գիտելիքների մեծ գիտակին, ուզում եմ խորհուրդ տալ, որ ինչ-որ երկրի վարչական դատարանի որոշումը ցիտելու փոխարեն, ցիտի միջազգային արբիտրաժի որոշումը... -
Ռուսաստանի ջավախքյան սփյուռքը Վրաստանին խնդրում է անձնագրային համաներում հայտարարել
Վրաստանի սահմանադրության համաձայն՝ երկրի քաղաքացին, ով միաժամանակ դարձել է մեկ այլ երկրի քաղաքացի, մեխանիկորեն կորցնում է Վրաստանի քաղաքացիությունը... -
Կնոջ վրա հարձակված արջը ՍԴ նախագահինը չէ, պնդում է նրա հետ մտերիմ գյուղապետը
«Այդպիսի արջ Գագիկ Հարությունյանը չունի, նա ընդամենը մի քանի մեղու է պահում: Գագիկ Հարությունյանը ոչ արջ տեսել է, ոչ էլ արջ է պահել»,- պնդել է ՍԴ նախագահի հետ մտերիմ... -
ԱԺ-ն որոշեց Ռուբեն Վարդանյանին հարկային արտոնություններ տալ
Քվերարկությունից առաջ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն ասել է, որ քանի որ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցությունում կարծիքները տարբեր են, քվերակությանը իրենք... -
Խելագարված զինվորի խնդիրները սկսվել են, երբ նա հրաժարվել է սպային «մասաժ» անել
«Անընդհատ տարել-բերել են այնքան, որ նյարդայնանամ, ասեմ՝ ինձ ոչինչ պետք չէ: Մինչև հիմա իմ ուժերով բուժում եմ, չեն հետաքրքրվում Հովիկով, հո Հովիկով չսկսվեցին-վերջացան դեպքերը...

Daily Archives: 19 июня, 2013
- Армян должен беспокоить тот факт, что Азербайджан покупает такое оружие, которого нет даже у России, оно не производится в России, то есть, такого оружия нет и у Армении. -
«Что делать солдатам против системы-мясорубки». О карабахских «петухах»-адвокатах
«Эти «петухи»-адвокаты везде суют свой нос, служат вышеотмеченной системе и являются их преступными партнерами. В результате преступного следствия дело убитого... -
Решение Федерального суда США не основание для экс-министра экологии Армении
«Хочу посоветовать моему коллеге, разглагольствующему о независимости, большому знатоку правовых наук, чтобы он, вместо цитирования решения... -
Из Москвы: Азербайджан — враг. Из Баку: нам не нужен Иран. Из Еревана: у нас тоже есть оружие
- Я уверен, что Путин ничего не знает. Ему не докладывают о поставках потому, что в России существует мощное азербайджанское лобби. Многие чиновники куплены официальным... -
У помешавшегося армянского солдата возникли проблемы после отказа делать массаж офицеру
«Офицер пытался заставить Ово сделать массаж, он отказался. Так все и началось», - рассказал отец, не уточняя последствий «массажа», отметив только, что на парне было... -
Медведь главы КС Армении напал на людей. Зоопарки есть и у других
К удивлению и ужасу присутствующих ишак несколькими ударами копытами раскидал дорогостоящих кошек, которые в ужасе забились по углам. Среди голосов за кадром есть... -
Грузинам послышалось «Рос-си-я». Армянам ответили «А-зер-бай-джан»
Когда мы - болельщики «Ширака» - начали скандировать «та-си-бов» (в переводе с армянского «с честью»), грузинам послышалось, что мы скандируем «Рос-си-я»... -
«Кто кинул, пусть тот и платит». Рубена Варданяна связывают с оффшорным скандалом
«Кто кинул, пусть тот и возвращает. Если Рубену Варданяну кажется, что он получает гарантии того, что его не кинут, он ошибается. Как этот закон приняли за два дня, так... -
Степанакерт напомнил США, РФ и Франции об «обязательном условии» реального мира
- Мы надеемся, что призыв к активизации усилий по мирному урегулированию будет услышан в Азербайджане, и его руководство откажется от попыток избирательного толкования... -
Джавахкская диаспора России просит власти Грузии объявить паспортную амнистию
Согласно Конституции Грузии гражданин страны, ставший одновременно гражданином другой страны, автоматический теряет гражданство Грузии, а для получения двойного гражданства необходимо обратиться к президенту Грузии...