Daily Archives: Նոյեմբեր 7, 2013
Ոստիկանության աշխատակիցներն ուղեկցել են երթի մասնակիցներին, սակայն ՀՔԾ-ի շենքի մոտ նրանց թույլ չեն տվել կանգնել մուտքի դիմած: Ոստիկանները պատճառաբանել են... -
«Դեպի Բաղրամյան 26». Հակահարված (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Պաստառի վրա գրված էր «Դեպի Բաղրամյան 26»: Մեքենաների երթևեկությունը մի պահ կանգնել է, որից հետո նրանք անցել են պաստառի վրայով՝ այն հասցնելով մինչև Մաշտոցի պողոտա-Թումանյան խաչմերուկ... -
Ռուսամետ Աշոտ Մանուչարյանը` հակառուս Շանթ Հարությունյանի մասին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ոչ մի րոպե, ոչ մի վայրկյան չունենք, այսուհետ այստեղ գալու ենք աշխատանքի, հավաքվում ու ոտքի ենք կանգնեցնում ամբողջ Հայաստանը: Ոչ մեկը չպետք է պարապ մնա... -
Արգիշտի Կիվիրյանի դեմ մեղադրանք է առաջադրվել. նա հրաժարվել է ցուցմունք տալ
Այս անգամ Կիվիրյանին փորձել են հարցաքննել որպես կասկածյալ, ոչ թե որպես վկա: Ակտիվիստը հրաժարվել է ցուցմունք տալ՝ պատճառաբանելով, որ իր հանդեպ ՀՔԾ-ի սկսած գործողություններն ապօրինի են... -
Ռուսաստանը Ադրբեջանին շանտաժի է ենթարկում, բայց հողերի վերադարձ չի երաշխավորում. հարցազրույց
Պատերազմի հավանականություն միշտ էլ կա: Իմ կարծիքով` կայունությունը կարող է խախտել Ռուսաստանը: Եթե Կրեմլը նման հետաքրքրություն չունենա, կայունությունը կպահպանվի... -
Թուրքիայի ԱԳ նախարարը Հայաստանի համար անակնկալ է պատրաստում
ուրքիայի ԱԳ նախարարը նշել է, որ մոտ ժամանակներս մեկնելու է Բաքու, ու եթե հաջողվի Բաքվին համոզել բացել սահմանը, ապա նրանք կկարողանան անակնկալ մատուցել Հայաստանին... -
Նիկոլ Փաշինյանը ՀՔԾ-ից պահանջում է քննել Շանթ Հարությունյանին ծեծելու մասին հաղորդումը
Իր դիմումում Փաշինյանը գրել է, որ նոյեմբերի 6-ին այցեցել է ՀՀ Ոստիկանության Ձերբակալվածների պահման վայր և այնտեղ հանդիպում ունեցել նոյեմբերի 5-ի Երևան... -
Երկու մարզերում ցեցը վնասել է բերքի 70%-ը. փոխհատուցում չի նախատեսվում
«Միևնույն է՝ դա էլ չի օգնում, ցեցը թռնում է, տարածվում է: Եթե նույնիսկ բուժում ենք, հարևանը՝ չի բուժում, մի քանի օրից ցեցը հարևանի արտից նորից վարակը տարածում է... -
Փոխադրողները սպառնում են չսպասարկել երթուղիները, եթե ուղեվարձը չբարձրանա
«Քաղաքապետարանի սարքածն է, ասում են՝ «եկեք, մեր դիմաց ցույց արեք»: Բացառված է թեկուզ մի ժամով կանգնեցնել երթուղու սպասարկումը, իսկ եթե կանգնեն... -
Երևան-Սանկտ Պետերբուրգ չվերթի օդանավը հարկադիր վայրէջք է կատարել ուղևորի մահվան պատճառով
Ինքնաթիռը Հայաստանի մայրաքաղաքից Սանկտ Պետերբուրգ էր մեկնել նոյեմբերի 6-ի երեկոյան: Թռիչքի ընթացքում անսպասելիորեն վատթարացել է ինքնաթիռի ուղևորներից մեկի առողջական վիճակը...

Daily Archives: 7 ноября, 2013
В итоге группа решила двинуться к зданию Специальной следственной службы, куда 5 арестованных должны были привести на допрос. На акции присутствовали и родственники... -
К резиденции президента. В Ереване состоялась очередная акция инициативы «Контрудар»
Через два дня после неудачной попытки участников шествия миллионов добраться до президентского дворца 5 ноября активисты выложили на проезжей части дороги... -
«Будем приходить сюда, как на работу». В Армении призывают поддержать революцию
Отныне мы будем приходить сюда, как на работу, собираемся и поднимаем всю Армению. Никто не должен оставаться без дела, наш народ объединится, чтобы встать... -
Координатору Armenia Today грозит до 10 лет тюрьмы
Стражи правопорядка изолировали Аргишти в полицейской машине и жестоко избили, “была даже предпринята попытка задушить его”. Так его довезли до... -
Судьба турецкого сюрприза Армении решится в Баку
Давутоглу подтвердил достоверность сведений об осуществлении работ, отметив, что они ведут подготовительные работы по открытию границы в преддверии 2015 года. -
Депутат требует провести расследование на основании заявления Шанта Арутюняна
Как пишет депутат, Арутюнян сообщил ему, что начальник полиции страны Владимир Гаспарян и заместитель последнего Унан Погосян применили насилие в его отношении... -
Интервью: Россия шантажирует Азербайджан, но не гарантирует возвращение земель
- В Азербайджане это не получится, так как база легитимности официального Баку связана с Западом, и то, частично. Речь идет об энергетической безопасности... -
Компании угрожают перестать обслуживать городские маршруты Еревана
«Повышение тарифа неизбежно, и если он останется прежним, завтра мы будем ходить пешком. Все резервы исчерпаны, все погрязли в долгах и не могут покупать шины, аккумуляторы... -
Об избиении оппозиционеров: «Главный полицейский Армении на такое не способен»
Выходит, что у правозащитников, журналистов, арестованных, ни у кого проблем нет, кроме Никола Пашиняна, который посетил МДЗ, и Шант Арутюнян «признал» «факт» насилия только в... -
Самолет Ереван – Санкт-Петербург экстренно сел в Ростове из-за смерти пассажира
Самолет вылетел из столицы Армении в Санкт-Петербург накануне вечером. Неожиданно, одному из пассажиров стало плохо, и пилот принял решение сесть в аэропорту Ростова-на-Дону...