Daily Archives: Հունվար 16, 2014
Epress.am-ի հետ զրույցում Միքայելյանն ասել է, որ նախագահող Գրիշա Մելիք-Սարգսյանը, լսելով իր բողոքը, առաջարկել է պատասխանող կողմին... -
Նախագահականից ֆինանսավորվող հիմնադրամի տնօրենը դանակահարել է քաղաքացուն․ հայտարարություն
«Այդ ընթացքում հիշյալ անձի մերձավոր օգնական` Կարեն Վրթանեսյանին պատկանող և նախագահականից ֆինանսավորվող «Զորակն» հիմնադրամի տնօրեն... -
ՈՒԵՖԱ-ն պարտավոր է ապահովել ադրբեջանական գովազդը Հայաստանում․ SOCAR
«Համաձայնությունները պետք է կատարվեն երկուստեք։ Մենք Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ համաձայնագիր չենք կնքել։ ՈՒԵՖԱ-ն պետք է․․․ -
Նախարարից պահանջում են հրապարակի կենտրոնում պատժել զինվորին բռնության ենթարկածներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Տարին սկսվել է, արդեն քանի՞ զոհ կա բանակում, երբ են վերջապես սրանց դեմն առնելու։ Նախարարն ասում էր՝ «ի՞նչ անենք, ո՞նց անենք, որ կանխվեն դեպքերը բանակում․․․ -
Վրաստան, Իրան, Թուրքիա..․ ՀԱԿ-ը վերլուծել է հարևանների հետ հարաբերությունները
Բացի լրացուցիչ լարվածությունից, որ առաջացավ Իրանի դեսպանի` գազի վերաբերյալ հայտարարությունից հետո, այլ զարգացում երկկողմ հարաբերություններում չի նկատվում... -
2014 թվականին Սեյրան Օհանյանը պայքարելու է «փողոցային, արատավոր բարքերի դեմ»
Օհանյանի խոսքով՝ կոնֆլիկտները բանակում շարունակական կլինեն այնքան ժամանակ, քանի դեռ «ընտանիքներում կան չարաճճի երեխաներ, քանի դեռ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում․․․ -
«Սերժ Սարգսյանը բոլոր փաստաթղթերից ջնջել է «եվրաինտեգրում» եզրը»․ ՀԱԿ-ի ամփոփումը
«Սերժ Սարգսյանի կառավարությունը նաև շտապում է Հայաստանը դարձնել Եվրասիական Միության հիմնադիր անդամ: Այս գործընթացը նույնպես շատ արագ է ընթանում․․․ -
Կառավարությունը հավանություն տվեց «Հայռուսգազարդ»-ի 20 տոկոսը վաճառելու համաձայնագրին
Համաձայնագրի և պայմանագրի համաձայն, «Հայռուսգազարդ» ՓԲԸ-ի կանոնադրական կապիտալում ՀՀ սեփականությունը հանդիսացող 20,0007 տոկոս բաժնեմասը... -
Պաշտպանության նախարարն ասել է՝ ինչու չի հաջողվել փրկել ԼՂՀ-ում մահացած զինծառայողին
«Նախնական տվյալներով, արագ առաջացած մենինգիտի դեպք է: Դիահերձման և դատաբժշկական փորձաքննության... -
Խոշտանգման փաստը չի ապացուցվել. նախարարը՝ հոսպիտալ տեղափոխված զինվորի մասին
Լրագրողներից մեկը հարցրել է՝ արդյոք նախարարը խոշտանգում է համարում Խլղաթյանի դեմ արվածը՝ հաշվի առնելով, որ նրա մարմնին...

Daily Archives: 16 января, 2014
«Суд не может не согласиться, что случившееся требует уголовного преследования. Нашу жалобу отклонят, вероятно, хотят сослаться на акты мэрии... -
Министр обороны Армении — пузырь, считают матери погибших солдат
«Сколько жертв мы имеем с начала года? Когда они положат этому конец? Министр говорил «что нам делать? Как предотвратить эти случаи в армии?». Если он не может наказать, мы говорим ему... -
У Армении испортились отношения с Грузией и Ираном, Карабах в тупике, Турция снова хитрит
ладимир Путин в одном из своих выступлений отметил, что для него стало неожиданностью с какой скоростью Армения присоединяется к положениям документов... -
УЕФА обязан обеспечить азербайджанскую рекламу в Армении — SOCAR
- Невыполнение какого-либо пункта соглашения является нарушением. К тому же мы не заключали соглашения с Федерацией футбола Армении... -
Министр сообщил, почему не удалось спасти погибшего в Карабахе солдата
«По предварительным данным, это случай быстро развивающегося менингита. Окончательно будет ясно после эксгумации и судмедэкспертизы. Что касается конкретного случая, скажу, что военнослужащий... -
Армянскому министру не хватает доказательств по факту пыток солдата
По его словам, прежде, чем говорить о наказании, необходимо доказать, было ли применено насилие. «Если [вина] будет доказана, виновные понесут наказание... -
Пострадавшая сторона в деле о гибели армянского солдата обратится в Евросуд
Кассационный суд Армении вернул жалобу Артура Сакунца, представителя отца погибшего в марте 2012 года военнослужащего, рядового Тиграна Ваняна. Постардавшая... -
В Армении и Азербайджане стали чаще избавляться от девочек в зародыше
- Эта глубоко дискриминационная практика исходит из неблагополучного положения женщин в обществе. Этой практике необходимо... -
Сержу Саргсяну имплантировали стволовые клетки – источник
Издание отмечает, что стволовые клетки, которые берут из спинного мозга молодого донора, эффективны в лечении более 50 болезней, кроме того, хорошо влияют на выращивание кровеносных... -
В Европе не бывает политзаключенных, уверен президент Азербайджана
- А это означает, что с моим мнением о том, что в Азербайджане нет политзаключенных, согласен один из самых влиятельных институтов Европы и всего мира – ПАСЕ.