Daily Archives: Փետրվար 20, 2014
Տիգրան Եգորյանն իր պահաջում նշել է, որ տուժողներ Արտակ Բայադյանին և Գարիկ Սողոմոնյանին պետք է վճարել հնգ֊ական միլիոն դրամ փոխհատուցում... -
Հոգեբուժարաններում մահացության դեպքերի քննությունը պատշաճ ուշադրության չի արժանանում. զեկույց
«Կարելի է եզրակացնել, որ պատշաճ ուշադրություն չի դարձվում հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձանց սոմատիկ հիվանդությունների բուժմանը... -
Բագրատյանն առաջարկում է գուշակել՝ որ պաշտոնյան պետք է հրաժարական տա
«Ավելի վատ միայն 2009-ի հունվարին՝ -0.7%։ Տնտեսության այս ողորմելի վիճակին զուգահեռ ծաղկում է ֆինանսական ոլորտը։ Օրինակ, 2013-ին ՀՀ բանկային համակարգն իր շահույթը... -
Երկու հարվածը խմբակային ծեծ են որակել․ փաստաբանը՝ քննության ընթացքում խախտումների մասին
Տուժող Արմեն Պետրոսյանը դատարանում նշել է, որ ամբաստանյալները առանձին-առանձին են հարվածել իրեն... -
Բաքվեցի ուսանողները բողոքի են դուրս եկել. բուհի անվտանգության ծառայությունը ուժ է կիրառել
Contact.az-ի փոխանցմամբ՝ հարյուրավոր ուսանողներ ցույց են կազմակերպել բուհի շենքի դիմաց՝ վանկարկելով՝ «Ուսանողները չպետք է վճարեն դասախոսների․․․ -
ԱԺ-ում Մարտի 1-ի հարցով հանձնաժողով ստեղծելու համար ստորագրահավաք կանցկացվի
«Իշխանությունների կողմից ցուցարարների նկատմամբ ուժի գործադրումը, ինչպես տեղի ունեցավ 2008 թ. մարտի 1-ին, հանցագործություն է... -
Հացադուլ անող կալանավորին խոստացել են թույլ տալ բուժվել հիվանդանոցում
Ոսկանյանի բուժումը պատշաճ իրականացնելու միջնորդությամբ «Հելսինկյան ասոցիացիայի» նախագահ Միքայել Դանիելյանը դեռևս 2013 թվականի նոյեմբերին դիմել էր․․․ -
Հարկայինը պնդում է, որ կին լրտես էր ուղարկել խանութ. տերը դատարան է դիմելու
«Մեզ մեկ անգամ էլ 150 հազար դրամ են տուգանել, բայց այն ժամանակ ես ներկա չեմ եղել տուգանման գործընթացին, մտածեցի՝ կմուծենք, ու այսուհետ ավելի ուշադիր կլինենք․․․ -
ՀՀ կառավարությունը կարգավորում է ԱՊՀ երկրների մաքսային հարաբերությունները
Մաքսային միությանը և Միասնական տնտեսական տարածքին ՀՀ միացման սանիտարական, բուսասանիտարական և անասնաբուժական միջոցառումների ոլորտներում ճանապարհային․․․ -
Կիևում արյունահեղ բախումները շարունակվում են․ զոհերի թիվն աճում է
«Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի լրագրող Տիմուր Օլևսկին, ով գտնվում է Կիևի կենտրնում, հայտնում է, որ ներկա դրությամբ իրավիճակն այնտեղ շարունակում է․․․

Daily Archives: 20 февраля, 2014
«Применение властями насилия в отношении демонстрантов, как случилось 1 марта 2008 года, является преступлением, оно должно быть раскрыто, а виновные – наказаны. До нашего... -
Бакинские студенты вышли на протест. Охрана вуза применила силу
Один из охранников в штатском вел себя наиболее агрессивно, повредил камеру корреспонденту информагентсва Turan и ударил фоторепортера Этимада Будагова... -
Голодающему армянскому заключенному разрешат лечиться в гражданской больнице
«Восканян сообщил, что у него проблемы со здоровьем, для получения должного лечения он хочет, чтобы его перевели в гражданскую больницу, и готов заплатить за это. После... -
Налоговая утверждает, что отправила в магазин женщину-шпиона. Бизнесмен обратится в суд
В решении говорится, что наш сотрудник не выдал чэка инспектору налоговой Овику Азаряну, а не какой-то женщине. Мы потребовали объяснить, что стало... -
Ректору ереванского вуза не удалось предотвратить акцию инициативы
Ректор подходил к стоящим во дворе института группам студентов, интересовался, какой у них урок, кто преподаватель и призывал возвращаться в аудитории. Когда прибыли... -
Правительство Армении создаст комиссию для установления калирийности газа
Назарян признал наличие жалоб на калорийность газа. «Для того, чтобы суметь быть убедительными, было бы верно создать рабочую группу, в состав которой... -
Ж/д Баку-Тбилиси-Карс могут запустить в начале 2015 года
По словам главы МИД Турции Ахмета Давутоглу, все три страны стараются, чтобы проект Баку-Тбилиси-Карс, который соединит Азербайджан и Грузию с Европой, был реализован в ближайшее... -
Газета: Лекарства индийского производства вредят диабетикам Армении
14 ноября 2013 года собравшиеся на мероприятии в Доме Москвы во Всемирный день борьбы с диабетом врачи даже обсудили этот вопрос и выразили беспокойство по поводу индийских... -
Армянский министр предлагает смириться с нынешним правительством, вне зависимости от недовольств
Проводимые реформы дадут результаты много времени спустя. Не стоит вести себя, как тот чукча, который сажает картофель и раскапывает на следующий день. Нужно подождать, пока... -
Звезды армянского шоу-бизнеса инсценировали акцию по сдаче крови
Однако, по данным источника издания, на самом деле никакой крови звезды не сдавали, а медсестры просто инсценировали сдачу крови певицами Софи Мхеян, Эмми...