Daily Archives: Ապրիլ 30, 2014
Այսօր Հայաստանում աշխատանքային օրը օրենքով 8-ժամյա է, սակայն արդյոք մարդկանց աշխատանքն ազատ է, իսկ հասարակությունն արդար է: Արդյոք աղքատի և հարուստի իրավունքները հավասար են: Նման հարցեր են բարձրացնում Հայաստան... -
Երևանի նախկին քաղաքապետը նախարարի պաշտոն ստացավ
Երվանդ Զախարյանը Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության օրոք զբաղեցրել է Տրանսպորտի և կապի նախարարի, Պետական եկամուտների նախարարի... -
100 տեղեկատվական հերոսների շարքում՝ թուրք, ռուսաստանցի և ադրբեջանցի լրագրողներ
Հերոսների շարքում են նաև երեք ռուսաստանցի լրագրողներ, այդ թվում՝ Սվետլանա Ռեյտերը, ով 2013 թվականին արժանացել է «ՊոլիտՊրոսվետ» քաղաքական լրագրության... -
Հովիկ Աբրահամյանը՝ նախկին վարչապետի մասին․ ««Սկանդալներ» ձևակերպման հետ համաձայն չեմ»
«Ես պատասխանատվություն վերցնող եմ և գիտակցելով եմ համաձայնել այդ պաշտոնը ստանձնել: Տիգրան Սարգսյանն ունեցել է թերություններ, սակայն․․․ -
Մայիսի 1-ից Երևանի մի մասում ջուրը ժամանակացույցով են տալու
Մայիսի 1-ից Երևանում գործելու է ջրամատակարարման նոր ժամանակացույցը, հայտնում են «Երեւան Ջուր» ընկերությունից: Ջրամատակարարման ժամանակացույցին․․․ -
Հովիկ Աբրահամյանն ուզում է խաբս տալ հասարակությանը․ Փաշինյանը՝ կուտակայինի մասին
«Պետք է խոստովանել, որ նախարարին էդքան հարցրին, հարցրին, ինքը չխոստովանեց։ Կամոյի դերում էր նախարարն այսօր: Այո, իշխանության հետ կապ ունեցող գործատուները պարտադիրը պարտադիր պահելու են»․․․ -
Գասպարին դատարանում պատմել է՝ ինչու «ստոր», «սրիկա» բառերը ոստիկանների համար վիրավորանք չեն
«Իմ խորին համոզմամբ՝ «ստոր», «սրիկա», «հանցագործ» գնահատականները չափազանց մեղմ են ձեզ բնութագրելու համար: Բառեր չեմ գտնում ձեր ստորության խորքը․․․ -
«Տղամարդավարի զրույց է պետք»․ Լուկաշենկոն՝ Հայաստանի ապագա Միության նոր անդամների մասին
Մեզ որևէ մեկը չի շտապեցնում, բոլոր գրաֆիկներն ինքներս ենք հաստատում, բայց ինձ թվում է՝ չպետք է վերածել գործընթացի հանուն գործընթացի՝ կարևորը մասնակցությունն է, այլ ոչ՝ արդյունքը սկզբունքով: -
Աշոտյանը ցանկանում է իր դեմ բողոքողների նման «Ֆեյսբուք» օգտագործել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վերջինս անդրադարձել է նաև երեկվա ակցիայի մասնակիցների՝ «լոգ աութ եղիր Ֆեյսբուքից, իջիր ներքև» պահանջին։ Աշոտյանն ասել է, որ ակցիայի ընթացքում ինքը... -
ՀՀ բուհերին գալիք ուստարում բակալավրի ծրագրով 2516 անվճար տեղ են տրամադրել
Մեկ այլ որոշմամբ գործադիրը հաստատել է 2014/2015 ուսումնական տարվա ասպիրանտուրա և դոկտորանտուրա ընդունելության տեղերը և դրանց բաշխումը...

Daily Archives: April 30, 2014
Also in the list is Turkish journalist, author of the book 1915: Armenian Genocide Hasan Cemal, who is a "regular target of hate campaigns and smears by... -
Hovik Abrahamyan About Former Prime Minister: “I Don’t Agree with the Wording ‘Scandalous'”
"I am one who assumes responsibility, and I agreed to undertake this position knowingly. Tigran Sargsyan had his shortcomings, but I don't agree with 'scandalous' or... -
Activist Tells the Court Why ‘Dastard’ and ‘Criminal’ Should Not be Offensive to Police
Presenting evidence, the activist described a few cases in which the behavior of the police is enough to prove that police officers are criminals and... -
Education Minister Wants to Use Facebook Just As Those Protesting Against Him
"This movement was initiated and operates solely due to Facebook's information platforms and capabilities. If they use it, why shouldn't I?" -
Issue of Returning Already Collected Mandatory Pension Payments Not Discussed Separately
The authors of the new bill on the funded pension system are not discussing separately the matter of returning the funds mandatorily collected from... -
Family Members of Accused in Fatal Restaurant Beating to Go on Trial
Criminal proceedings over the incident that occurred in the courtroom while the verdict in the "Harsnaqar case" was being read have been launched with... -
Ararat Regional Governor Sacked
The regional governor of Ararat marz (province) Aramayis Grigoryan today was dismissed from his post. -
Armenian Mining Giants Paid Less Tax This Year: Newspaper
The four "giants" in Armenia's mining industry — Zangezur Copper Molybdenum Combine, GeoProMining, Agarak Copper Molybdenum Combine, and Deno Gold Mining Company... -
Over Half a Million Armenia Citizens Registered for Russian Federal Migration Service
The number of Republic of Armenia citizens that registered for migration in the territorial organs of the Federal Migration Service of the Russian Government is... -
Victory Day Marked in Yerevan with Songs and Russia, Karabakh, Ukraine, USSR Flags
A convoy of cars and motorcycles decorated with the ribbons of St. George; the flags of Armenia, Belarus, Russia, the unrecognized Nagorno-Karabakh Republic...