Daily Archives: Հունիս 19, 2014
Լրացուցիչ հիմնավորման կարիք ունի աշխատողների թվաքանակի շուրջ 1000-ով ավեկացումը և, երկրորդ` միջին ամսական աշխատավարձի շեշտակի աճը... -
Ավտոերթի բերման ենթարկված մասնակիցներին բաց թողեցին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Այս պահին Շենգավիթի ոստիկանության շենքի մոտ ենք, մեզ հետ ևս երեք մեքենա կա, որոնք առանց որևէ պատճառաբանության, օրինական հիմքի ավտոտեսչությունը... -
Պետական աշխատողների համար պարտադիր կուտակայինը բեռ չի լինի, վստահ է նախարարը
Ասատրյանն ասել է նաև, որ ֆիանսական բեռը մեծ չի լինի, քանի որ մինչ Սահմանադրական դատարանի որոշումը պարտադիր կերպով գանձված գումարները հետ են բաժանվելու․․․ -
Ազնավուրը կերգի նույնասեռականներին նվիրված երգը, եթե ՌԴ-ում հակառակը չխնդրեն
Պուտինի դիրքորոշումը սխալ է։ Չի կարելի դատապարտել բնակչության մի ողջ խմբի։ Իհարկե, կատարելու եմ այդ երգը, ամեն դեպքում, մտադրություն կա․․․ -
Ոստիկանության ներկայացուցիչը Լևոն Բարսեղյանի դեմ իր իսկ հայցի քննությանը դատարան չեկավ
Չնայած դատավորը հիշեցրել է, որ նախնական դատական նիստը կարող է առանց կողմի ներկայության էլ լինել, Բարսեղյանը պնդել է Ոստիկանության ներկայացուցչի... -
Շահութահարկի նվազման ձևը կարող է բերել ստվերի մեծացման. քննարկում ԱԺ-ում
Արծվիկ Մինասյանի կարծիքով՝ նոր օրինագիծը կբերի նրան, որ փոքր բիզնեսի ներկայացուցիչները կձգտեն ցույց տալ 58.3 միլիոնից պակաս շրջանառության շեմ... -
Բարձրակրունկներն ու կեդերը ՄՄ-ում չեն արգելվի․ հայտարարություն
Բացի դա, ԵՏՀ ներկայացուցիչը նշել է, որ նրանց Միխեևից նամակ չեն ստացել։ «Հնարավոր է՝ նա նամակը միայն լրագրողներին է ցույց տվել, հնարավոր է՝ ընդհանրապես մտափոխվել է»,- եզրափակել է նա․․․ -
Օգնեք Ղարաբաղի հարցում․ Ռուսաստանի հետ մտերմացման Ադրբեջանի պայմանը
«Ինչպես հասկանում եմ, տարածաշրջանում Ռուսաստանի հիմնական հարցը պետք է վերաբերի Ադրբեջանին, որն ունի ամենամեծ տարածքները, մարդկային ամենամեծ ռեսուրսները... -
Ակտիվիստին բերման են ենթարկել «Ավելի բարեկարգ Երևան» գրությամբ պաստառը պոկելու համար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ականատես Գրիգոր Ղազարյանը Epress.am-ին ասել է, որ Աղեկյանը ընդամենը պոկել է շինհրապարակում փակցված «Ավելի բարեկարգ Երևան» գրառումով պաստառը: Մեր զրուցակցի խոսքով․․․ -
Գորիսի սպանության գործով առաջին նիստը հետաձգվել է տուժողի առողջական վիճակի պատճառով
Ալումյանի խոսքով՝ Արտակ Բուդաղյանը օրեր առաջ վիրահատվել է և այժմ չի կարող քայլել: Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է հուլիսի 4-ին՝ ժամը՝ 12.00-ին․․․

Daily Archives: June 19, 2014
The trial in the case of the Police of the Republic of Armenia v. Levon Barseghyan in Gyumri on June 18 was postponed due to the absence of the police representative. -
19 June
Reducing Income Tax May Lead to Increase in Shadow Economy: MP
The bill the government is proposing aims to reduce income tax from 3.5% to 1% for those business entities that have an annual turnover of 58.3 million AMD. -
Help in Karabakh Conflict: Azerbaijan’s Call to Russia
At the last meeting of the foreign affairs ministers of Azerbaijan and Russia on June 18, discussed, of course, was the Nagorno-Karabakh conflict, in... -
Police Detain 4 Activists, Tow Vehicles of Demonstrators Protesting Traffic Fines
Four people were detained and several cars towed earlier today following a vehicle procession organized by members of an initiative called "Get Out of Our Pocket"... -
Police Detain Activist Who Tore Banner Advertising “An Improved Yerevan”
Anahit Aghekyan was detained by police earlier today near the Afrikyan House, civil society activist Arpine Galfayan informed Epress.am. -
RusHydro to Profit from Water Drained from Lake Sevan: Expert
"Receiving those earning will be not our government but RusHydro. Who will answer for this, when the state sells all the items of strategic significance to foreigners?... -
Only Ruling Party MPs Asking Government Questions. Opposition Continues Boycott
The Armenian government is in contempt of the National Assembly, by bringing forth dozens of laws without [putting them up for] public debate, head of... -
Does Parliamentary Speaker Need Over a Dozen Aides and Assistants? Newspaper
Sahakyan has 7 advisors, 6 assistants, and 4 aides, whose salaries are paid from the state budget but, as the newspaper reports, who do nothing... -
Why Number of Istanbul-Yerevan Flights Reduced: Newspaper
The frequency of flights from Istanbul to Yerevan has decreased, owner of Tower airline company, prominent Armenian businessman based in Turkey Tigran Altun...