Daily Archives: Հունիս 23, 2014
Փորձագետն ընդգծել է, որ այդ հանգամանքներն ինքը պատրաստվում է ներկայացնել դատավարության ընթացքում, սակայն այժմ որոշել է բացահայտել... -
23 Հունիս
2 տուփ կոֆե = 2 հազար դոլա՞ր․ Վոլոդյա Ավետիսյանը հերքում է
Ըստ վկայի նախաքննական ցուցմունքի համաձայն, «2 տուփ կոֆե» արտահայտությունը 2000 դոլար կաշառքի ծածկանունն է եղել․․․ -
Ոստիկանը հարվածել է լրագրողի դեմքին․ ակտիվիստների նկատմամբ բռնություն են կիրառել նաև մեքենաներում
Նրանք լրագրողներին պատմել են, որ իրենց նկատմամբ բռնություն է կիրառվել նաև ոստիկանություն տարվելու ճանապարհին՝ ավտոմեքենայի մեջ․․․ -
Պուտինն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել Ղարաբաղի մասին
Քննարկվել է նաև Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման հարցը։ Ռուսական կողմը հաստատել է խաղաղ լուծում գտնելու հարցում աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամությունը․․․ -
Զոհված զինծառայողի մահվան փաստի առթիվ քրգործ է հարուցվել․ փորձագետը պնդում է՝ հոդվածը փոխել են
Մարտիրոսյանը, այսպիսով, պնդում է, որ հոդվածը վերաորակավորվել է, մինչդեռ ՊՆ-ի հաղորդագրության մեջ այդ մասին մասին չի նշվում... -
«Ռուսաստանն էլ ի՞նչ անի՝ Թբիլիսի՞ն ռմբակոծի»․ քաղաքագետը համեմատել է Հայաստանն ու Վրաստանը
Ադրբեջանի հետ հակամարտությունը դեռևս առկա է ու, հետևաբար, պետք է ուժեղ բանակ, զինամթերք, պետք է անվտանգության հովանի․․․ -
Ոստիկանները մարդկանց բռնության են ենթարկել․ 27 ակտիվիստ բաժնում է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այժմ մի խումբ ակտիվիստներ հավաքվել են ոստիկանության Կենտրոնի բաժնի մոտ։ Փաստաբաններ Գևորգ Դավթյանին և Ավագ Լալայանին դեռևս թույլ չեն տալիս... -
Քառյակը շարունակելու է պայքարել կուտակայինի մասին օրենքի դեմ
Նման գործելաոճը թե քաղաքական, թե իրավական առումով հեղինակազրկում է օրենսդիր մարմինը, ինչը լրջորեն խարխլում է մեր պետականության հիմքերը... -
«Չվճարել լույսի համար»․ ակցիայի մասնակիցներին տարել են բաժին և հիվանդանոց (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մոտ երեք տասնյակ ակտիվիստները ոստիկաններից պահանջում են նման գործողությունների հիմքեր ներկայացնել՝ պնդելով, որ այլապես կնշանակի՝ որ Ոստիկանությունը քաոս է ստեղծում․․․ -
Ռոբերտ Քոչարյանը կողմ է համամասնականի մասին քառյակի առաջարկին
Ջանքեր են պետք ներկուսակցական ժողովրդավարության զարգացման և կուսակցությունների ինքնաառողջացման ավանդույթների ձևավորման համար` լճացած և հեղինակազրկված կուսակցական գործիչների փոփոխության ճանապարհով...

Daily Archives: 23 июня, 2014
«Проведение судебных заседаний в Нагорно-Карабахской Республике противоречит Конституции Армении, так как армянский суд не может... -
2 пачки кофе = $2000? Суд над ветераном Карабаха проходит за закрытыми дверями
«Суд не принимал решения о проведении заседания за закрытыми дверями, пристав своевольно заявляет, что производство проходит за закрытыми дверями... -
Журналисты и активисты рассказали, как их били ереванские полицейские
В беседе с журналистами они рассказали, что по пути в отделение к ним также применили насилие. Примечательно, что в акции приняли участие... -
Минобороны изменило точку зрения о гибели военнослужащего — эксперт
Рубен Мартиросян заявил, что поначалу уголовное дело возбудили по третьей части статьи 373 (нарушение правил обращения с оружием, боеприпасами, повлекшее... -
Путин и Алиев созвонились и поговорили о Карабахе
- Лидеры двух государств отметили достигнутый высокий уровень российско-азербайджанского сотрудничества и высказались в пользу его дальнейшего... -
27 задержанных: полицейские применили насилие к армянским активистам
«Во-первых, акция была спонтанной, так как планировалась в «Фейсбук»-е. Во-вторых, полицейские, да, имеют право применить силу, если это... -
Что еще делать России — Тбилиси бомбить? Политолог сравнил Армению и Грузию
Другое дело - Армения. Армения ничего не потеряла. Армения – единственное государство на Южном Кавказе, которое контролирует свою территорию. -
Гол Месси убил азербайджанского болельщика
Команда Ирана держала в напряжении своих поклонников на все 90 минут - она провела отличную игру, прессинговала именитых аргентинцев... -
«Не платить за электроэнергию». В Ереване задержали демонстрантов
Плакаты демонстрантов, в частности, гласили: «Когда вы насытитесь?», «Положим конец сбору налогов кочевниками!», «Мой станок для печати денег сломался... -
Власти препятствуют проведению прозрачного следствия по делу Арутюняна — адвокаты
«То есть создалась ситуация, когда власти осуществляют уголовное преследование в отношении 14 человек, по сути, зная, что подсудимые...