Daily Archives: Հոկտեմբեր 3, 2014
«Հոկտեմբերի 10-ին Սերժ Սարգսյանը մտադիր է ստորագրել ԵՏՄ-ին Հայաստանի անդամակցության պայմանագիրը, որով Ռուսաստանին է տրվելու... -
3 Հոկտեմբեր
Դիմադրության և քաղաքականության ՀԿ֊ացումը
Ապաքաղաքական (հետևաբար, ըստ էության, ծայրահեղ քաղաքական) զեկույցներն աղքատ երկրներից ու պատերազմական գոտիներից ի վերջո այդ (մուգ) երկրների (մուգ) մարդկանց... -
Պաշտպանը ճառն ուղղել է «գործի քավորին»․ Շանթ Հարությունյանի դատավարությունից
Շանթ Հարությունյանն ու նրա 13 ընկերները մեղադրվում են 2013 թվականի նոյեմբերի 5-ին իրենց նախաձեռնած երթի ընթացքում որպես զենք օգտագործվող առարկայի գործադրմամբ... -
«Սուտ բարձր ամբիոնից»․ զոհված զինվորի հայրը վրդովված է ՄԻՊ֊ի պատասխանից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ի պատասխան՝ Կարեն Անդրեասյանը գրել է, որ «նախկինում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին հասցեագրված այլ քաղաքացիների նույնաբովանդակ դիմումների... -
Սևանում հացը գործարանից են գնում․ խանութները փակ են բողոքի ակցիաների պատճառով. «Ազատություն»
«Էնպիսի օրենքներ դնեն, որ մարդկանց ձեռ տա, կարանան աշխատեն, տուն պահեն», - ասել է ակցիայի մասնակիցներից մեկը... -
Շառլ Ազնավուրը՝ «Երեկոյան Ուրգանտի» եթերում
Իվան Ուրգանտի հարցին՝ արդյոք շանսոնյեն հում ձու է խմում կամ ձայնի համար հատուկ վարժություններ կատարում, Ազնավուրը պատասխանել է, որ մի անգամ հայրն իրեն բռնացրել է այդ գործի վրա..․ -
ԵՄ և ԵՏՄ․ ցուցանիշների համեմատություն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
....համեմատվում են Եվրամիության (ԵՄ) և Եվրասիական տնտեսական (ԵՏՄ) միության տարածքը, բնակչությունը, ՀՆԱ-ն, արտահանման ու ներմուծման չափերը, միջին աշխատավարձը․․․ -
Ոսկու շուկայի տերը թույլ է տվել ձեռներեցներին բողոքի ակցիաների մասնակցել․ «Ժողովուրդ»
«Սակայն որոշ վաճառականներ նշեցին, որ Աբրահամյանի այս քայլը ոչ թե ամոթի կամ բարեհաճության դրսևորում է, այլ սովորական խորամանկություն... -
Վարչապետից պահանջում են միջամտել «Ընտանեկան բռնության կանխարգելման» օրենքն ընդունելու հարցում
Այս առիթով մենք կոչ ենք անում Կառավարությանը հստակ քայլեր ձեռնարկել և հանձն առնել այն պարտավորությունների իրականացմանը, որոնք արտահայտված են «Ընդդեմ գենդերային...

Daily Archives: 3 октября, 2014
Закарян напомнил, что в ходе недавней встречи со студентами в США Серж Саргсян, нарушив презумпцию невиновности, заявил, что Шант Арутюнян и его... -
Отец погибшего военнослужащего разоблачил Омбудсмена Армении
Посетившему редакцию Epress.am Мурадяну прискорбно, что Защитник прав человека «солгал с высокой трибуны», заявив в парламенте Армении... -
Из-за протестов жители армянского города покупают хлеб у завода
«Здесь собралось 150 частных предпринимателей, их может быть до 300. Требование у всех одно: пусть останется налог, по которому мы работали... -
Почему Шарль Азнавур не пьет сырые яйца, а его отец подписывался по-русски
«Он спросил меня «что ты делаешь?». Я ответил, что пью сырое яйцо, потому что это хорошо для голоса. Он мне сказал «если это хорошо... -
Армянская организация сравнила показатели Евросоюза и ЕАЭС
Общественная организация «Объединение осведомленных граждан» распространила видео, на котором сравниваются территории, населения, ВВП... -
Владелец рынка золота в Ереване разрешил торговцам участвовать в протестах
Дело в том, что у самого Абрамяна также есть столики на рынке и, когда другие столы часами не работают, на принадлежащих ему продается -
От премьера Армении требуют одобрить закон «О предотвращении домашнего насилия»
Призываем правительство принять конкретные меры и заняться выполнением обязательств, отраженных в национальной программе «Против гендерного насилия»...