Daily Archives: Հոկտեմբեր 28, 2014
«Ես այդպիսով արտահայտում եմ իմ բողոքը ՀՀ դատարանի դեմ։ Ես դա անում եմ՝ հիշեցնելով, որ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում․․․ -
Դատարանն արդարացրել է Մաշտոցի քրեականի նախկին պետի դեմ քրգործ չհարուցելու որոշումը
Հայցվորը պահանջում է չեղյալ համարել Հատուկ քննչական ծառայության (ՀՔԾ) որոշումը, որով ՀՔԾ֊ն մերժել է Մաշտոցի ոստիկանության քրեական հետախուզության նախկին պետ... -
Հայաստանում ուկրաինական կայքի արգելափակումը կապի խափանման հետևանք է, պնդում է «Ռոստելեկոմը» (թարմացված)
«Ռոստելեկոմ»֊ի բաժանորդներին անհասանելի է եղել «ՈՒՆԻԱՆ» պետական լրատվական գործակալության www.unian.net կայքը։ Մեզ հետ զրույցում ոլորտի մասնագետներից մեկը․․․ -
ՖԻՖԱ֊ն Հայաստանի և Ադրբեջանի օրինակը կտարածի Ռուսաստանի և Ուկրաինայի վրա
ՖԻՖԱ-ն, որպես կանոն, նման կերպ է վարվում երկու երկրների միջև լարված քաղաքական հարաբերությունների դեպքում: Այսպես, տարբեր խմբերում են սովորաբար հանդես գալիս... -
Դատապարտյալը ՔԿՀ պետի նախկին տեղակալից բարոյական փոխհատուցում է պահանջում
Դավիթ Մուրադյանի փաստաբան Մնացական Ղազարյանը միջնորդել է կարճել քաղաքացիական հայցի հիման վրա քննվող գործը, քանի որ իր պաշտպանյալի... -
Դպրոցներում «Ազգային երգ ու պար» առարկան կնպաստի «հայեցի մտածողության պահպանմանը»․ վարչապետ
Նա նշել է, որ կրթության և առողջապահական ոլորտների զարգացումը երկրի զարգացման գերակայություններից է, և խոսել է «այդ ոլորտների մի շարք... -
Խոշոր բիզնեսմեն Հովիկ Աբրահամյանը պայքարելու է խոշոր բիզնեսում ստվերի դեմ
«Սակայն ունենք կամք և վճռականություն՝ քայլ առ քայլ, ոլորտ առ ոլորտ դա իրականացնելու: Մեր թիրախը խոշոր բիզնեսն է, և, եթե խոշոր բիզնեսին հաշվետվելի դարձնելու... -
Հայաստանը գենդերային հավասարության առումով նահանջ է ապրել․ զեկույց
Հայաստանը 2014 թվականի վարկանիշային աղյուսակում 103֊րդ տեղն է զբաղեցնում՝ հավաքելով հնարավոր 1 միավորից 0.6622֊ը, մինչդեռ անցյալ տարվա աղյուսակում... -
Ձերբակալվածին ծեծի են ենթարկել․ Դիտորդական խումբ (թարմացված)
Դիտորդական խումբի հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Խմբի անդամները հանդիպել են Ա. Թամարյանի հետ, արձանագրել են նրա մարմնական վնասվածքները... -
Հայաստանում քննիչները գործերում «ներգրավում» են գոյություն չունեցող ընթերակաների
Իրավապաշտպան կազմակերպությունն ընդգծում է, որ եղել են դեպքեր, երբ քննչական գործողություններին մասնակցել են նաև նաև մարդիկ, ովքեր չեն իմացել...

Daily Archives: 28 октября, 2014
«Таким образом я выражаю протест против суда Армении. Я делаю это, напоминая, что 49 из 52 дел, рассматриваемых в Европейском суде по правам... -
Армянский суд оправдал решение не заводить уголовное дело на экс-начальника ургозыска
Истец требует отменить решение Специальной следственной службы, которым ССС отказала в возбуждении уголовного дела против бывшего... -
Не цензура. «Ростелеком» о блокировке в Армении украинских сайтов
В частности, для абонентов «Ростелеком»-а был недоступен сайт www.unian.net государственного информагентства «УНИАН». Один из специалистов сферы... -
В Армении арестант требует компенсации от бывшего замначальника тюрьмы
Артак Акопян заявил, что Мурадян потребовал от него и получил взятку в размере $14 000 и 760 000 драмов (порядка $200 000) за досрочное освобождение... -
С Россией и Украиной поступили, как с Арменией и Азербайджаном
Президент ФИФА Йозеф Блаттер заявил о том, что сборные России и Украины могут быть разведены по разным группам на чемпионате мира по футболу 2018 года. -
Родиться армянином в России – пример исключительного везения
- На просторах Армении, где высоко в горах у меня наверняка есть десятки, если не сотни родственников, а что уж говорить о друзьях и знакомых... -
Национальные песни и танцы в школах помогут сохранить армянское мышление – премьер
В частности, в общеобразовательных учебных заведениях появится предмет «Национальные песни и танцы», в качестве цели глава правительства указал... -
Армения регрессировала в индексе гендерного равенства
По показателю «Экономическое участие и возможность» Армения заняла 82-ую строчку (0.6478 балла), «Уровень образования» - 31 (0.9996)... -
Арестант сообщил Группе наблюдателей о насилии со стороны армянских полицейских
В сообщении Группы говорится, что ее представители встретились с Тамаряном, зафиксировали у него телесные повреждения и некоторые... -
Премьер Армении призвал не политизировать обсуждения бюджета
Общий объем госдоходов на 2015г. предусмотрен в размере 1 трлн. 184.5 млрд драмов, или на 4,3% больше плана на 2014г., на 14.1%...