Daily Archives: Հունվար 27, 2015
«Դատավորի ու դատախազի ասելով՝ ոչ մի ձևովով չեն կարողանում բերման ենթարկել Նաիրա կոչվածին: Իբր թե չեն գտնում և չեն կարողանում բերման ենթարկել... -
Ձեռներեցներն ակցիա են անելու ամեն օր․ Գյումրիում նույնպես բողոքում են (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Անցյալ տարվա ակցիաների ընթացքում առևտրով զբաղվողները նշում էին, որ հնարավորություն չունեն գույքագրել ողջ ապրանքը, քանի որ խոշոր մատակարարները... -
Երևանում հարգանքի տուրք մատուցեցին Հոլոքոստի զոհերի հիշատակին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հավաքվածների առջև հնչեցրած իր ելույթում Հայաստանի հրեական համայնքի ռաբբի Գերշոն Մեիր Բուրշտեյնն անդրադարձել է ցեղասպանությունների... -
Եպիսկոպոսի` խաղաղվելու կոչերը չհամոզեցին զոհված զինվորների մայրերին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Մենք բոլոր ճանապարհները փորձել ենք: Արդար դատավարություն չկա: Եթե լինի գլխավոր հրամանատարի հրամանը, հարցը կլուծվի, եթե ոչ՝ չէ»,- ասել է Գոհար Սարգսյանը: -
Բաքվում իրավապաշտպանի վրա հարձակված տղամարդը փախել է՝ լսելով հարևանների ձայնը
Իսմայլովայի քույրն ասել է, որ վերջին օրերին իրենց տան շրջակայքում տեսել է նկարագրված տղամարդուն։ Կնոջ խոսքով՝ նա նայել է իրենց բնակարանի պատշգամբի ուղղությամբ։ -
Դատապարտյալը հացադուլ է սկսել. ՔՀԿ-ում բժիշկներ չկան, պնդում է մայրը
Դատապարտյալն ունի բժիշկ Երևանում, սակայն վերջինս հրաժարվում է անհրաժեշտ հաճախականությամբ գնալ Վանաձոր՝ հիվանդին զննելու: -
Սպանության գործով անչափահաս վկային 2 օր պահել են ոստիկանությունում
Երեկ դատարանում ցուցմունք տված անչափահաս Ռ.Ս.-ն ոստիկանությունում պահվել է 2 օր: Ըստ Կունգորցևի պաշտպան, Հելսինկյան ասոցիացիայի փաստաբան... -
Ադրբեջանի շախմատիստները չեն մասնակցի Ծաղկաձորում կայանալիք առաջնությանը
Ադրբեջանի շախմատի հավաքականը չի մասնակցի Ծաղկաձորում ապրիլի 18-ին մեկնարկող աշխարհի թիմային առաջնությանը։ -
Բարձրաստիճան ոստիկանի ենթակաները նրան մեղադրել են Հրանտ Դինքի սպանությունը չկանխելու մեջ
Դինչը 2007֊ին զբաղեցնում էր Տրապիզոնի ոստիկանության հետախուզության վարչության պետի պաշտոնը։ Դինչի ենթակայության տակ աշխատած ոստիկանները՝ Էրջան Դեմիրը․․․ -
Ամանորին ընդառաջ առևտրի ծավալները նախորդ տարիների համեմատ կտրուկ նվազել են․ «ՀԺ»
«Սա աննախադեպ իրավիճակ է: Նույնիսկ 2008-2009թթ. համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի տարիներին ամանորյա առևտրի...

Daily Archives: January 27, 2015
We are going to come here everyday, except for tomorrow because it’s a holiday (the anniversary of the formation of Armenian Army). We will be in front of the Government building from morning to 3PM,.. -
Holocaust Victims Commemorated in Yerevan (VIDEO)
More than a million inmates, primarily Jews, were brutally and systematically killed in the place where the Nazis introduced the monstrous concept of “industrialized murder”. Among the other victims... -
Armenian Bishop Unable to Calm Down Mothers of Dead Soldiers (VIDEO)
Bishop Bagrat asked the mothers to calm down. Gohar Sargsyan, the mother of soldier Tigran Ohanjanyan, responded saying that they would not calm down until their sons' case’s are dealt with in a just manner... -
Prisoner Starts a Hunger Strike: No Doctors in Vanadzor Prison, Says Prisoner’s Mother
After having a surgery on his head, Hakobyan has to submit various blood samples and has to undergo Magnetic Resonance Imaging, which technically is impossible in the Vanadzor prison... -
Police Keep Teenage Witness in Custody for 2 Days Before Murder Case Hearing
According to the lawyer, there are other witnesses that claim that R.S. was not present in the location during the fight. The other two witnesses who gave testimonies against Kungortsev, went to the court... -
Trade Volume During New Year’s Celebrations Fell Significantly Compared to Previous Years: Haykakan Zhamanak
“This is an unprecedented situation. Even compared to the years of the 2008-2009 global economic crisis, if trade volume was not growing, it at least was not decreasing. And therefore, we...