Daily Archives: Հունվար 30, 2015
Խոսքի ազատության կոմիտեի փորձագետ Վասակ Դարբինյանը նշել է, որ լրագրողների նկատմամբ ֆիզիկական բռնության դեպքերի ուսումնասիրությունը... -
«Ես նույնպես ասում եմ Հայոց ցեղասպանություն». Թոմաս դե Վաալ
Պատասխանելով Ադրբեջանի դեսպանության աշխատակիցներից մեկի հարցին՝ վերլուծաբանն ասել է, թե Հայաստանի հետ Թուրքիայի ու Ադրբեջանի սահմանները․․․ -
Մինչ վարչապետի հետ հանդիպումը, բողոքի ակցիա անող ձեռներեցների հետ զրուցելու համար Կառավարության շենքի մոտ են եկել ԲՀԿ․․․ -
Պետք չէ՝ հայերը նեղանան Պուտինից, նա Ռուսաստանում էլ իրեն այդպես է պահում
Վլադիմիր Պուտինը չի սիրում ասոցացվել տհաճ նորությունների հետ, ու, կարելի է ասել, վերջին տարիներին նրա՝ արտակարգ իրավիճակին մարդկային արագ արձագանքի միակ դեպքը․․․ -
Զինծառայողին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է 4 անձ
Զինծառայողին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել են համածառայակիցներ՝ Վաչե Սահակյանը, Մովսես Ազարյանը, Գնել Թևոսյանը և Նորիկ Սահակյանը: -
Ձեռնարկատերերը սպասում են պատասխանի, որ որոշեն անելիքները (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Մենք պահանջում ենք հարցի լուծումը, ոչ թե ընդհարումներ», «մեր հետևը որևէ կուսակցություն կանգնած չէ, մենք որևէ շահերեր չենք պաշպանում․․․ -
ԵԽԽՎ֊ում Հայաստանին կոչ են արել պայքարել սեռական կողմնորոշման հիմքով խտրականության դեմ
Հայաստանի իշխանություններին, անվերապահորեն դատապարտել հրահրման նման դեպքերն ու միջոցներ ձեռնարկել սեռական կողմնորոշման կամ գենդերային ինքնության... -
Ինչու էին սևազգեստ մայրերը Բանակի օրը մտել Օպերայի դահլիճ
Ծնողները ներս մտան, բայց ոչ թե համերգը տեսնելու համար, այլ լսելու պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի ելույթը, որը, ինչպես նախորդ դեպքերում... -
102-րդ ռազմաբազայի զինծառայողները Գյումրու «Մուշ» թաղամասում․ «Ասպարեզ»
Գասպարյանը վստահեցրել է, որ զինտեխնիկայի այնտեղ գտնվելը օրինական է և հավելյալ թույլտվություն վերցնելու խնդիր չկա, քանի որ քաղաքի այդ մասում... -
Դաշնակցության ղեկավարները գործակալներ են, պնդում է ԼՂՀ ԱԺ պատգամավորը․ «Հրապարակ»
«Դաշնակցության վերնախավը, սերտաճելով իշխանություններին, Դաշնակցությանը դուրս մղեց բոլոր գործընթացներից։ Սփյուռքում վերացվել է Դաշնակցության հավաքական կազմը...

Daily Archives: 30 января, 2015
«Прокуратура Армении поручает ССС заняться инцидентом, а та заминает дело со стандартной аргументацией об отсутствии состава... -
«Я тоже называю эти события Геноцидом армян» — Томас де Ваал
«Геноцид – проблематичное слово и не лучший избранный термин. Однако я встаю рядом с теми, кто называет это Геноцидом армян»... -
«Мы соберем группу, сообщим господину Абрамяну свое мнение. [Министру финансов] Армену Алавердяну мы сообщили, что он должен уйти в отставку... -
По подозрению в убийстве армянского солдата арестованы четверо сослуживцев
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту убийства группой лиц военнослужащего одной из ереванских военчастей Айказа Барсегяна, арестованы... -
Предприниматели грозят требованием об отставке правительства Армении
«Мы требуем решения вопроса, а не стычек», «за нами нет никаких партий, мы не защищаем чьи-либо интересы, только право наших семей на... -
Родителей погибших в армии солдат разочаровало выступление министра обороны Армении
«Они упоминают и преклоняются перед погибшими от пули турка [в разговорном армянском азербайджанцев также называют турками], забывая о тех... -
Армянам не стоит обижаться на Путина – он и в России себя так ведет
- Вряд ли это успокоит армянское общество, но Владимир Путин и в первые месяцы своего президентства вел себя примерно так же. Когда погибала... -
Наш общий с армянами Кровавый Январь
- А если были такие, которые глядя на фотографию, не переживали этих чувств, не страдали, не задыхался от кома в горле, лишь потому, что Сережа – армянский ребенок... -
Карабахский депутат назвал руководство «Дашнакцутюн» тайными агентами недружественных стран
«Перед ними стоит задача закрытия партии, поэтому они уже не действуют в соответствии с регламентом «Дашнакцутюн», иначе никому бы... -
Военнослужащего в ереванской военчасти убила группа людей – версия следствия
Следователи осмотрели местность и на основании полученных материалов возбудили уголовное дело по статье «убийство, совершенное группой лиц...