Daily Archives: Հունվար 31, 2015
«Եվ ոստիկաններ էին, և խաժամուժ, օդ էին կրակում, հարձակվում մեր վրա, մենք գիտեինք, որ խաժամուժ է հավաքվել, բայց որ ոստիկաններն այդ քայլին... -
Դոնբաս, Աբխազիա, Ղարաբաղ․.. Իմ անկախությունը քո փուշն է
Բայց մենք, կրկնվեմ, խոսում ենք Կովկասի մասին։ Նկարագրված մղձավանջներն այստեղ ակտուալ չեն․ առավելագունը՝ կթալանեն զբոսաշրջիկներին ու կբաժանեն ռուսաստանյան օգնությունը․․․ -
Վերաքննիչը վկաներին խոսք չտվեց և անփոփոխ թողեց զոհված զինծառայողի գործով վճիռը
Դատական կազմի նկատմամբ վստահությունը, սակայն, փոքր-ինչ վերականգնվել էր, երբ այն ընդունել էր մեղադրող դատախազ Մայիլյանին բացարկ հայտնելու միջնորդությունը․․․ -
Կալանավորը վաղաժամ ազատվելու մերժումը բողոքարկելու է դատարանում
Որոշումը բանտի պետը հիմնավորել է նրանով, որ Հակոբյանն ուներ տույժեր։ Մինչդեռ, ըստ դատապարտյալի, իր տույժերը մարվել են 6 ամիս առաջ, ինչը օրենքով թույլ է տալիս դիմել հանձնաժողովին։ -
Եթե պատմաբաններն ապացուցեն, Թուրքիան պատրաստ կլինի «գին վճարել» 1915 թվականի համար․ Էրդողան
Վերջինիս խոսքով՝ հայկական սփյուռքը շահարկում է այս հարցն ու փորձում Թուրքիային ներքաշել կռվի մեջ։ Նա նաև հայտարարել է՝ եթե պատմաբանների՝ 1915֊ի դեպքերի․․․ -
Պերմյակովից արյան և մեզի փորձանմուշները վերցվել են սպանությունից 10 օր անց․ «168 ժամ»
Արյան և մեզի փորձանմուշներով տոքսիկաքիմիական փորձաքննության արդյունքում հնարավոր է պատասխանել նաև հարցերին՝ արդյոք դրանցում ալկոհոլի կամ թմրանյութի առկայություն կա՞, թե՞ ոչ․․․ -
Ախթալայի կոմբինատը նոր պոչամբար է կառուցում առանց բնակիչների կարծիքը հարցնելու
Ախթալայի լեռնահարստացման կոմբինատի արտաքին կապերի բաժնի պետ Գագիկ Շահնազարյանը, ով ներկա էր Մեծ Այրումի գյուղապետարանում կազմակերպված...

Daily Archives: 31 января, 2015
Они перекрыли дорогу, сказали, что ни в коем случае не разрешат нам проехать в Арцах, мы обменялись с ними парой предложений... -
Апелляционный суд Армении не дал слово свидетелю по делу о смерти солдата
«Если бы Гор Маргарян дал показания, появилась бы необходимость завести уголовные дела в отношении минимум 30 госчиновников... -
Донбасс, Абхазия, Карабах… Моя независимость – твоя заноза
- А реальность такова, что ее образ – битва за донецкий аэропорт. Давно уже никому ненужный. Ни с военно-тактической, ни со стратегической точек зрения. -
Если историки докажут, Турция готова заплатить цену за 1915 год – Эрдоган
Если оценка историков событий 1915 года покажет, что Турция обязана «заплатить цену», « мы готовы предпринять все необходимые шаги»... -
Арестант армянской тюрьмы обжалует отказ в досрочном освобождении в суде
По словам Айастан Акопян, это решение в очередной раз доказывает, что Комиссия коррумпирована и проявляет предвзятость. Она привела... -
У обвиняемого российского военнослужащего взяли анализы через 10 дней после убийства
В результате химической экспертизы крови и мочи можно будет дать ответы на вопрос, есть ли в них алкоголь или наркотические вещества...