Daily Archives: Փետրվար 10, 2015
Այնուհետև բնակիչները զանգահարել են «Եղվարդշինի»-ի տնօրենին և փորձել են նրան հարցնել, թե երբ է իրենց փոխհատուցում տալու... -
2015-ին Սևանա լճի մակարդակը չի բարձրանա․ «Էկոլուր»
2014թ-ին արձանագրվել է Սևանա լճի մակարդակի բացասական հաշվեկշիռ․ 2014 թվականի դեկտեմբերին նախորդ տարվա ժամանակահատվածի համեմատ լճի մակարդակը... -
Գյուղատնտեսը պնդում է՝ «Գազպրոմ Արմենիան» կեղծիքով է դատը շահել․ գործը ՄԻԵԴ֊ում է
«Ես շահել եմ գործը առաջին ատյանում։ Վերաքննիչ բողոքելով՝ «Գազպրոմ Արմենիան» ներկայացրել է մեր պայմանագրի բնօրինակ էլ չէ, այլ դրա պատճենի հիման վրա... -
ՀՀ քաղաքացուն Ռուսաստանում կդատեն «Կրեմլում ռումբի մասին» ահազանգի համար
«Ահաբեկչական գործողության մասին կեղծ հաղորդում անելու» հոդվածի համաձայն՝ մեղադրյալին սպառնում է մինչև երեք տարվա ազատազրկում... -
Վրաստանի հազարավոր հայեր օրենքի խախտմամբ ՀՀ քաղաքացիություն են ստացել
Ավելի վաղ Վրաստանի Հանրային ծառայությունների զարգացման գործակալությունը հատուկ նամակով դիմել էր երկքաղաքացիություն ունեցող... -
Ծեծի ենթարկված ԲՀԿ֊ականը ենթադրություններ ունի, բայց դեռ չի ուզում խոսել․ «Ազատություն»
«Հետո բերեցին մի ամայի վայր, թողեցին։ Անցորդներին հարցրերի ու հասկացա, որ Նորքի 8-րդ զանգվածի մատույցներում եմ», ֊ ասել է Խաչատրյանը։ -
«Քաղաքական ուժերը թող օգնեն, բայց չուղղորդեն»․ ձեռներեցների ակցիաների մասին
Ասլանյանը նկատել է, որ մետրոյի «Բարեկամություն» կայարանի գետնանցումի խանութներից մի քանիսն են փակվել, մինչդեռ այդ հատվածում առևտուրը... -
Բողոքող ձեռներեցների շրջանում փորձում են անվստահության մթնոլորտ ստեղծել․ կարծիք
«Ես ուզում եմ նշել, որ քանի որ մենք միասնական ենք, այդ լուրերով մեզ չհաջողվեց բաժանել: Կառավարությանն ուզում եմ ասել... -
Եվրոպան, ինչպես Ուկրաինան, ԱՄՆ֊ի համար մանրադրամ է․ Իլհամ Ալիև
Իլհամ Ալիևը հատուկ ուշադրություն է հրավիրել այն փաստին, որ Ադրբեջանը ԵԽԽՎ֊ում միշտ հանդես է գալիս Ռուսաստանի կողմից... -
Ով է կանգնած Արտակ Խաչատրյանի առևանգման հետևում․ «ՀԺ»֊ի վարկածը
«Այս հայտարարությունը նշանակում է՝ տարանջատվել խնամի Գագիկ Ծառուկյանից։ Սա հենց այն է, ինչ պետք է Սերժ Սարգսյանին։ Այսպիսով, միանշանակ է, որ Արտակ Խաչատրյանի...

Daily Archives: 10 февраля, 2015
«В первой инстанции я выиграл. Обратившись в Апелляционный суд, «Газпром Армения» представила не оригинал договора, а подделку... -
Избитый армянский активист имеет догадки, но говорить пока не хочет
В транспорт, по словам активиста, он сел с большим трудом, так как ни таксисты, ни водители маршруток не останавливались при виде... -
За звонок “о бомбе в Кремле” гражданина Армении будут судить в России
По статье “заведомо ложное сообщение об акте терроризма” обвиняемому грозит до трех лет лишения свободы... -
Тысячи грузинских армян тайно стали гражданами Армении, где их замечали во время выборов
Такое решение они приняли, чтобы беспрепятственно выехать в Россию и устроиться там на работу, но в 2012 году автобусы Джавахк в защиту Республиканской партии"... -
«Пусть политические силы помогают, но не направляют» — о протестах армянских торговцев
«Мы хотим заработать кусок хлеба для своих семей. Мы говорим политическим силам: помогите, если можете, но не направляйте». Новый вариант закона... -
Президент Армении, который извинился
До заключения договора о дружбе и сотрудничестве с Францией, во избежание разночтений, его текст был направлен военно-политическому союзнику в Москву. -
Монополия «Роснефти» или почему бензин в Армении дороже, чем в Грузии — статья
Взамен «Роснефть» получила монополию на импорт в Армению бензина и дизтоплива, и если прежде занятые продажей бензина импортировали... -
Глава Азербайджана: Европа для США такая же разменная монета, как и Украина
- В 2005 году в Азербайджане также едва не состоялся государственный переворот. “Подкупили членов команды, завезли шарфы, но мы остановили эту заразу... -
Карьера сыновей армянского судьи продолжает расти после бойни 2008 года
Издание напоминает, что в одном из рассекреченных сайтом WikiLeaks документов процитированы слова бывшего члена... -
Мать нанесла удары по голове сына прежде чем поджечь дом. СК о трагедии в Ереване
Следователи нашли молоток со следами крови в квартире женщины и полиэтиленовую тару с запахом бензина. Мать подожгла квартиру...