Daily Archives: Սեպտեմբեր 24, 2015
Նոյեմբերյանի տարածաշրջանի Բերդավան գյուղում՝ իրենց տան մեջ զոհվել են գյուղի 40-ամյա բնակիչ Սոնա Ռևազյանը և 90-ամյա Շուշան Ասատրյանը: Բերդի տարածաշրջանի Պառավաքարում... -
Մարտունեցի «թուրք դիվերսանտին» կեղտոտ ջուր էին խմացնում․ մայրը պայքարում է որդու համար
Նրանք ասել են, թե երիտասարդը «թուրք դիվերսանտ է»։ Դեպքից հետո արդեն Զախարյանը պատմել է մորը, թե ինքը ոստիկաններին ասել է՝ որտեղ է բնակվում... -
««Գազպրոմն» ասում է՝ դատը չեք շահի»․ պայթյունից տուժածները նախագահականի մոտ են
Տուժած Պետրոսյանը ստացել է այրվածքներ, այժմ նա երկրորդ կարգի հաշմադամ է: Պայթյունի օրը ծանր վիրավորվել է նաև Պետրոսյանի եղբոր կինը․․․ -
ԱԺ֊ում չեն ցանկանում զոհված զինվորների գործով հանձնաժողով ստեղծել. ակցիա
«Իմ որդու գործն արդեն վճիռը կայացնելուց հետո ուղարկել են նոր քննության, ու քանի տարի է՝ զանգում եմ, հարցնում եմ՝ ինչ ընթացքում է․․․ -
Բանտարկված թուրքահայ լեզվաբանին թույլ չտվեցին պատգամավորի թեկնածու դառնալ
Գերագույն ընտրական խորհուրդը մեզ տեղեկացրեց, որ Սևան Նշանյանի թեկնածությունը չի հաստատվի, քանի որ նա [առանց թույլտվության] շինություն է կառուցել․․․ -
Կարեն Ավագյանի մեքենայով կատարված վրաերթի դեպքի առթիվ քրգործ են հարուցել․ «Ժողովուրդ»
Մի քանի օր առաջ, սակայն, Էդգար Սնխչյանը ՀՀ գլխավոր դատախազություն ներկայացրած դիմումով բողոքարկել էր քրեական գործի հարուցումը մերժելու մասին որոշումը... -
Ոստիկանի հարվածից լսողությունը կորցրած տղամարդը պնդում է՝ քրգործը քնեցնում են․ «ՀԺ»
«Քրեական գործի հարուցումից և ինձ հարցաքննելուց հետո 17 օր է անցել, քննիչն ասել էր՝ կկանչեմ, բայց չի կանչում, գործը քնեցրել են, երևի վերևներից նեղում են իրեն... -
Սմբատ Հակոբյանին ծեծելու գործով 3 մարդու են ձերբակալել
«Ազատամարտիկների դաշինք» կազմակերպության վարչության անդամ Սմբատ Հակոբյանին ծեծի ենթարկելու կասկածանքով երեկ երեկոյան...

«Думали, что это турецкий диверсант», - ответил прокурор. Соник Саакян намерена обратиться в Кассационный суд. И хотя...
Daily Archives: Сентябрь 24, 2015
«Газпром Армения» говорит, что мы не выиграем дело» – пикет у офиса президента
«Экспертизы показали, что этот газопровод был построен незаконно, что сотрудники арташатского офиса «Газпром»-а дали положительное...
Парламент Армении не хочет создавать комиссию по делам погибших в армии солдат — акция
Я спросила, гарантирует ли он решение, на что он ответил «как я могу гарантировать?». Так почему они не могут создать комиссию, если...
Арест помешал турецкому армянину-лингвисту стать кандидатом в депутаты
«Верховный избирательный совет сообщил, что кандидатура Севана Ншаняна не будет утверждена, так как он сделал постройку...
Заведено уголовное дело по факту наезда на автомобиле армянского депутата
Эдгар Снхчян подал заявление в генпрокуратуру и обжаловал решение об отказе в возбуждении уголовного дела, а также сообщил о подозрениях...
Потерявший слух после удара армянского полицейского считает, что дело пытаются «усыпить»
Я жалуюсь не только на конкретного полицейского, он – исполнитель. Приказ дал его командир. Если бы командир не сказал «иди, избивай, ломай...
Ереванская психиатрическая клиника оценила публикацию о себе в 6 тысяч долларов
Адвокат Араик Залян назвал абсурдом то, что больница и их вызывает в качестве ответчика, так как организация лишь опубликовала...
Арестованы трое подозреваемых в избиении ветерана Смбата Акопяна
По подозрению в избиении члена организации «Союз ветеранов Карабаха» Смбата Акопяна вечером 23 сентября арестовали 37-летнего...