Daily Archives: Մարտ 11, 2016
Մեր մարքս-լենինյան վաղ անցյալը և այսօրվա «կրոնական-գեոպոլիտիկ» վերածնունդը ներշնչված են գրական-գեղարվեստական ստեղծագործություններից... -
Դատարանը պաշտպանեց ՊՆ-ի` արտակարգ դեպքերի մասին տեղեկատվություն չտրամադրելու որոշումը
Դատական հայցին ՊՆ-ն պատասխանել էր միայն 8 ամիս անց՝ հիմնավորելով, որ, ըստ Պաշտպանության նախարարի... -
Համալսարանական բոյկոտ․ Թբիլիսիում ուսանողները պահանջներ են ներկայացնում
Նախօրեին մի խումբ ուսանողներ խանգարել էին Սենատի նիստը՝ բողոքելով ԹՊՀ Կանցլերի պաշտոնում Գեորգի Գապրինդաշվիլիի թեկնածության դեմ։ -
ՌԴ ռազմաբազայից պնդում են, թե չգիտեն Ավետիսյանների գործով վկաներից մեկի գտնվելու վայրը
102-րդ ռազմաբազայի հրամանատար Վլադիմիր Ուստինովը դատարանին գրություն է ուղարկել այն մասին, որ Անդրեյ Նիկիշինն այլևս ՌԴ զինված ուժերում... -
Դատարանը մերժեց ազատ արձակել Գևորգ Սաֆարյանին
«Նոր Հայաստան»֊ի անդամները, ովքեր ակցիա են անցկացրել դատարանի շենքի մոտ, ի նշան բողոքի ձվեր են նետել դատարանի ուղղությամբ։ -
ՀՀ ՊՊԾ պետի ընկերությունն ապրանքներ մաքսազերծելով միլիոններ է աշխատում․ «Հրապարակ»
«Հաշվի առնելով, որ յուրաքանչյուր ամիս նշված ընկերությունը Թուրքիայից Հայաստան է տեղափոխում մոտ 60 մեքենա, ապա պարզ հաշվարկով... -
ՀՀ կառավարությունը Մարտի 1-ի վերաբերյալ ՄԻԵԴ֊ի հարցերին պետք է պատասխանի մինչև ընթացիկ ամսվա վերջ․ «ՀԺ»
«Նախորդ տարվա սեպտեմբերին Եվրադատարանն առաջին հարցերն էր ուղղել Հայաստանի իշխանություններին։ ՀՀ կառավարությունը, ըստ իրեն ուղղված հարցերի...

Daily Archives: 11 марта, 2016
Апелляционный суд Армении закрепил за Минобороны право не предоставлять информации о чрезвычайных ситуациях и происшествиях в ВС... -
Свидетели по делу об убийстве армянской семьи больше не служат на военбазе РФ
Для допроса в суд вызвали и других российских военнослужащих, однако руководство военбазы сообщило, что они исключены из списка персонала базы... -
Армянский суд отказал в освобождении оппозиционера
Члены движения, пикетирующие здание суда, в знак протеста забросали учреждение яйцами. Полиция задержала одного из участников акции... -
Тбилисские студенты продолжают протестовать против вмешательства спецслужб
Несмотря на то что они получили определенные обещания от сената вуза и администрации, они не собираются прекращать протестные выступления. К акции присоединятся и студенты других университов... -
Компания армянского чиновника зарабатывает миллионы на растаможке — «Грапарак»
Учитывая, что ежемесячно компания перевозит из Турции в Армению около 60 грузовиков, выходит, что в месяц она зарабатывает в среднем порядка $1 миллиона...