Daily Archives: Նոյեմբեր 5, 2018
Անդրեյ Նառոդնիյ, 23 տարեկան, գրաֆիկական դիզայներ, ձերբակալվել է երթի ժամանակ՝ մետաղյա դետեկտորով անցնելուց հետո։ «Քաղաքացիական հագուստով մեկն ասաց․ խնդրահարույց դեմք ունես․․․ -
Սերբիան Կոսովոյից խլել է Գրենադան
Ալբանական կողմը դժգոհում է ինձանից արևմտյան երկրներին, իսկ Արևմուտքը պահանջում է դադարեցնել դա, որովհետև այն նյարդայնացնում է ալբանացիներին և իբր վնասում բանակցություններին, երբ իրենց․․․ -
Նախարարի դեմ արշավն սկսվեց Սերժ Սարգսյանի խնամու՝ գործից ազատելուց հետո
Դիտարկելով այդ ֆեյքերի վերջին 2 ամսվա ակտիվությունը՝ տեսնում ենք, որ վերջիններս զբաղված են եղել բացառապես Թորոսյանին փնովելով․․․ -
Վրաստանում վերսկսել են շահագործել ոսկու հանքը․ Գյուղացիները փակել են ճանապարները
Իելիում 2005 թ.-ից քիմիական արդյունահանմամբ զբաղվում է «Օպտիկալ Սերվիս» չինական ընկերությունը։ Բնակիչների ճնշման արդյունքում, 2016թ.-ին ընկերությունը դադարեցրել է արդյունահանումը․․․ -
«Գոլոս Արմենիի» թերթի մասին
- Հովիկ Աբրահամյանը՝ լինելով վարչապետ, այդ պաշտոնո՞ւմ էր ծնվել: Թե քաղաքապետ նշանակված Տարոն Մարգարյա՞նն էր ողջ կյանքում քաղաքապետ եղել... Խոսքի ազատության հնարավորությունները սկսել․․․ -
«Նուբարաշենի» աշխատակիցները դաժանաբար ծեծել են ծանր հիվանդին և հիմա փրկվում են վերջինիս «ինքնա»սպանությամբ

Daily Archives: 5 ноября, 2018
Все это в основном распространялось СМИ, которые связывают с именем сына Ара Минасяна Микаэлом Минасяном [зять Сержа Саргсяна]. Больше всего... -
На «Русском марше» требовали освобождения политзаключенных
Андрей Народный, 23 года. Графический дизайнер. Арестован на марше сразу же после прохождения металлоискателей: «Сотрудник в гражданской форме сказал мне: у тебя лицо проблемное... -
Сербия отобрала у Косово Гренаду
- Албанская сторона жалуется на меня западникам, а Запад требует прекратить это, потому что это раздражает албанцев и как будто вредит диалогу, тогда как их лоббирование за новые признания․․․ -
В Грузии перекрыли трассу против опасной добычи золота
с 2005 года в Иели добычу химическим методом ведет китайская компания «Оптикал сервис». На фоне протестов населения в 2016 году компания прекратила добычу, однако вскоре возобновила свою деятельность. -
В ереванской тюрьме пытали тяжело больного и пытаются выдать дело за самоубийство
«Труп сына нашли утром, но нам о случившемся не сообщили. Целый день мы пытались связаться с Арменом, но телефон был отключен... -
Убитых в Гяндже мужчин назвали религиозными террористами
Жестокость властей связывают с волной поддержки и героизации в соцсетях несостоявшегося убийцы деспотичного и богатеющего мэра. После покушения на главу исполнительной власти Эльмара Велиева...