Monthly Archives: Նոյեմբեր 2018
Գործին առնչվող այս մանրամասները հրապարակում եմ խնդրի վերաբերյալ օբյեկտիվությունն ու անաչառությունն ապահովելու․․․ -
Հաագայի բողոքական եկեղեցին անվերջ շարունակվող պատարագով պաշտպանում է հայ ընտանիքին
«Նրանց ապաստան տալը ծանր, բայց՝ ճիշտ որոշում էր», - իր հերթին փաստում է բողոքական եկեղեցու առաջնորդ Թեո Հեթթեման․․․ -
Տղամարդկանց դեպքում կրթական ցենզի մասին մոռանում են
Դա նշանակում է, որ ի սկզբանե կանանց իրավունքները, դերը թերագնահատված է։ Նրանց համար հատուկ ստեղծվել է օրենք, որպեսզի գոնե որոշ չափով կոմպենսացնի դա։ -
Որտե՞ղ խոսի Հասմիկ Սարգսյանը, որ լսելի լինի
Հասմիկն աջակցող խումբը փորձել է կապ հաստատել նաև վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ լրագրող Աննա Հակոբյանի հետ։ Նրա օգնականները խոստացել են խնդրի մասին տեղյակ պահել․․․ -
Բերդավան․ գերեվարված Կարեն Ղազարյանի գյուղը
Ինչո՞ւ է Հայաստանի ղեկավարությունը որոշ դեպքերում պատասխանատու Ղարաբաղի իշխանությունների արածների համար, իսկ որոշ դեպքերում՝ դա Արցախի Հանրապետություն է՝ իր Սահմանադրությունով, ուժային․․․ -
Դաշնակներն ընդդեմ ՀՀ քաղաքացու
Տատս, ավելի ճիշտ՝ բաբոս, դեդոյիս մասին խոսելիս, ասում էր «մեր հայը»։ Հավանաբար, ամբողջ կյանքն ադրբեջանցիների կողքին ապրելուց էր այս խոսքը «շրջանառության մեջ դրվել»՝ չգիտեմ․․․ -
Ինչո՞ւ որոշեցի առաջադրվել
Ես գրող եմ, սցենարիստ, դասընթացավար, սակայն ինձ համար խորթ չէ նաև ծանր ֆիզիկական աշխատանքը: Ուսանողական տարիներին ամառային արձակուրդների ժամանակ շինարար եմ․․․ -
Հանրապետականի մահը Սարգսյան-գործչի ծնունդն է
- «Վիգեն Սարգսյան և ընկերների» որևէ բան «դառնալու» միակ հնարավորությունը պառլամենտում չհայտնվելն ա։ Ես վստահ եմ, որ մարդիկ նրանց կտան այս հնարավորությունը։ -
Ակցիա` Հասմիկ Սարգսյանին ներում շնորհելու և պատժից ազատելու պահանջով
Ըստ էության, Հայաստանի արդարադատության համակարգն այս գործով քրեականացնում է աղքատ և ծայրահեղ կարիքի մեջ լինելը․․․ -
Ադրբեջանուհին խթանում է հավասարության գաղափարը
«Երբ առաջին անգամ ճանապարհորդելու էի պատրաստվում, ոչ֊ոք ինձ խելամիտ խորհուրդներ չէր տալիս, քանի որ իմ...

Monthly Archives: Ноябрь 2018
- Раз нас никто не слушает, мы как женское движение, приняли решение начать голодовку. Нет ничего хуже, чем жить в бегах, страдая от голода. Нам не страшно. С просьбой предоставить гуманитарные визы тем мигрантам... -
В Грузии нет революционных настроений
Вот уже которые выборы мы видим одно и то же: Нацдвижение только-только начинает вставать на ноги, восстанавливать рейтинг, как тут же Миша выйдет... -
Армянский министр о деле многодетной матери: Вердикт подлежит исполнению
Возникает вопрос: возможно, граждане, лишившиеся средств к существованию на месяц вследствие оправдываемой бедностью кражи, тоже должны были... -
Гаагская церковь вступилась за армянскую семью
Он вместе с женой и тремя детьми переехал в Нидерланды из Армении после кровавых событий 1 марта 2008 года в Ереване. Он утверждает, что тогда подвергался... -
В Армении забывают про образовательный ценз для мужчин
Априори все должны быть готовы к входу в политику. Картина предыдущего парламента показывала, что мы рассматривали этот орган в качестве площадки... -
На выборах в Грузии побеждает Зурабишвили. Бывший президент призывает к массовому неповиновению
"С завтрашнего дня, несмотря на то, какие будут результаты, мы переходим на массовое неповиновение. Я призываю грузинскую полицию, армию дистанцироваться... -
Многодетной женщине из Сисиана по-прежнему грозит тюрьма
Уроженка Сисиана, одного из самых бедных армянских городов, Асмик Саргсян и ее четверо детей в тяжелом социальном положении. Женщина... -
Бердаван. Село попавшего в плен Карена Газаряна
Почему в преддверии выборов проблемы между армянами и азербайджанцами, годами усугубляемые прежней властью, взваливаются на главу нового... -
Дашнаки против граждан Армении
Кто бы победил в схватке дашнаков с «Сасна црер»? «Время пришло» - лозунг этой «всеармянской партии». Тоже звучит, как угроза, учитывая, к примеру... -
Арест журналиста, вместо компенсации родным погибших в Карабахе
С 16 по 28 ноября митингующие, несколько десятков человек, собирались 7 раз перед зданиями разных государственных учреждений, требуя компенсацию — 11 тысяч манатов (около $ 6470)...