Daily Archives: Մայիս 20, 2019
«Ո՛չ ես, ո՛չ էլ սույն գործով որևէ տուժող կամ տուժողի իրավահաջորդ տեղեկացված չի եղել Ռ․ Քոչարյանի կողմից նման միջնորդության ներկայացման․․․ -
Մեզնից գողանում էին որոշում կայացնելու իրավունքը․ ՔՈ
Երկրորդ քայլով նրանք ջարդել են երկրի ողնաշարը հանդիսացող արդարադատության համակարգը, քանի որ ցանկացած այլ պարագայում հաջորդ պահին կհայտնվեին ճաղերի ետևում․․․ -
«Խնդրեցինք, չէ՞, վերջ»․ Բակո Սահակյանը՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին
«Մեր միջնորդության մեջ նշված էր, որ դա քայլ չէ՝ ուղղված Հայաստանի Հանրապետության դատական այդ գործընթացը կասկածի առնելու, դա ընդամենը․․․ -
Քոչարյանի գործով դատախազները կմիջնորդեն դատավորի ինքնաբացարկի համար
Այս մասին Armtimes.com-ին հայտնեց ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը: Ըստ նրա՝ Քոչարյանի կալանքը․․․ -
Զելենսկին հեռացնում է ուժայիններին, լուծարում պարլամենտը
- Արե՛ք դա և պատվանշաններ կախեք ձեզ վրա։ Խնդրում եմ ընդունել պատգամավորական անձեռնմխելիության չեղարման մասին օրենքը, նախատեսեք, որ ցուցակները բաց լինեն․․․ -
Ակտիվիստի վրա հարձակումը ՀՅԴ ձեռագիրն է
Էս գործելաոճն ինձ ծանոթ է, 2015 թվականին, երբ Արծվիկ Մինասյանին հարց էի ուղղել հանրաքվեի «այո»-ի հետ կապված, նույն գործելաոճն էր եղել: Ես վստահ եմ, որ դա կապ ունի նախորդ․․․ -
«Ակնհայտ է, որ Հայաստանում չի կարող լինել դատական համակարգ, որի իշխանությունը չի բխում ժողովրդից»
Հայաստանում իսկապես ընդդեմ դատական համակարգի տարերային պրոցեսներ են տեղի ունենում, բողոքներ են տեղի ունենում, և շատ կարևոր էր այդ տարերային պրոցեսների բովանդակային վերափոխումը ի նպաստ Հայաստանում անկախ դատական համակարգ ունենալուն -
Դեմոկրատիա ենք կերտում պատերազմի կապիտալի քթի տակ
- Իմ իրանցի կուրսեցին ասում էր, որ Պարսկաստանում Երևանը համարում են Պարսկաստանի մաս: Մեր վրացի գործընկերները համարում են Ալավերդուց մինչև Սևան վրացական հողեր․․․ -
Ապրիլյան «պատերազմը» ուսումնասիրող հանձնաժողով է ստեղծվելու․ Փաշինյանի ելույթը
- Արցախի ժողովրդին օգտագործել իրենց նեղ խմբային շահերն սպասարկելու, Հայաստանի ու Արցախի ինքնիշխանության դեմ դավադրություններ հրահրելու համար․․․ -
Եթե նկարագրվածի 10%-ը ճիշտ է, գործ ունենք ՀՀ պետության և ժողովրդի դեմ դավադրության հետ
եթե վերը նկարագրվածի 10% -ը ճիշտ է, ապա մենք գործ ունենք ՀՀ Պետության և ժողովրդի դեմ պլանավորված դավադրության հետ․․․

Daily Archives: 20 мая, 2019
Пропускная способность проекта около пяти миллионов тонн в год, он загружен до 10-ти процентов, и привлечение новых грузопотоков для Грузии особо важно... -
Полиция сорвала конференцию оппозиционеров в Масаллы
После задержания от активистов потребовали покинуть территорию района и сопроводили до границ района. Советник главы ПНФА Мамед Ибрагим сообщил, члены партии планировали... -
Никто не знал о передаче дела Кочаряна в Конституционный суд
«Ни я, ни какой-либо другой пострадавший или правопреемник пострадавшего по данному делу не были проинформированы о подаче... -
Президент Карабаха прокомментировал поручительство за Кочаряна
«В нашем ходатайстве говорилось, что этот шаг не направлен на то, чтобы поставить под сомнение этот судебный процесс в Республике Армения, это всего лишь... -
Почерк «Дашнакцутюн». В Ереване напали на активиста
«Их было трое. Один напал спереди, потом — остальные. Лица они прикрыли шапками. Мне это знакомо. Я уверен, что это связано с инцидентом того дня... -
Президент Украины дал присягу и распустил Раду
"Не мы начали эту войну, но нам эту войну заканчивать. И мы готовы к диалогу. И я уверен, что прекрасным первым шагом для начала... -
32 человека погибли в результате бунта в таджикской колонии
Это уже второй бунт в таджикистанской колонии за последнее время. В ноябре 2018 года, согласно официальным данным, 21 осужденный... -
Статья о спикере Совета Федерации стала причиной массового увольнения в «Коммерсанте»
"У акционера есть право принимать кадровые решения, у сотрудников есть право с ними не соглашаться единственно возможным способом... -
Комиссия займется «апрельской войной» в Карабахе — выступление Пашиняна
Подытоживая тему Арцах-Армения, призываю наш арцахский народ сказать однозначное нет, отвергнуть все те силы, чья деятельность направлена на внесение... -
Если это правда, мы имеем дело с заговором против Республики Армения
Так что, мой совет тем, кто ищет беззаконие в действиях премьера: если 10% описанного выше — правда, мы имеем дело со спланированным...