Daily Archives: Հունվար 30, 2020
...մարդկանց հաստատություններում տեղավորելու փոխարեն բուժօգնությունն ու խնամքը իրականացնել, օրինակ, համայնքահեն ծառայությունների միջոցով: -
Ինչպես է փոխանցվում կորոնավիրուսը․ կա՞ համաճարակ, թե՞ ոչ
Նոր կորոնավիրուսի հարուցած հիվանդությունը յուրահատուկ սիմպտոմներ չունի․ հազ, բարձր ջերմություն, բարդ շնչառություն։ -
Ծխել կարելի է, աճեցնել՝ ոչ․ վրացական շարժումը դիմում է դատարան
Վրաստանում շուտով, հնարավոր է, որ մինչև 19 կգ կանեփի աճեցումը ոչ պատժելի դառնա: Հայցը ներկայացրել է Ավթանդիլ Մետրևելին, որին սպառնում են հենց կանեփի․․․ -
Նախկին տնօրենը հարյուրավոր միլիոններով քամել է Երևանի մետրոպոլիտենը․ ոստիկանություն
Նշվածից բացի, իր մերձավորների անվամբ Հայաստանում և արտերկրում գործող մի շարք տնտեսվարողներից իրականացրել է ընդհանուր՝ 734․741․890․․․ -
Ղարաբաղում զինծառայող է մահացել
Դեռևս չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանը -
Շուռնուխի գործով պատշաճ նախաքննություն չի կատարվում․ «Փինկ» ՀԿ
Շուռնուխում տեղի ունեցած բռնության գործով նախաքննությունը դեպքից շուրջ 1․5 տարի անց դեռևս ավարտված չէ։ -
Ադրբեջանը 62 հազար եվրո կվճարի գերեվարված հայաստանցուն սպանելու համար
․․․Ադրբեջանական կողմի պնդումները, թե Սարիբեկյանը ինքնասպան է եղել (կախվել է), դատարանը ընդունելի չի համարել։ -
Կառավարությունը փորձում է գրավիչ դարձնել բանտերում աշխատելն ու նստելը
Կառավարությունն ընդունեց քրեակատարողական ծառայողների աշխատավարձները 30 տոկոսով բարձրացնելուն ուղղված օրենքի նախագիծը։ -
«Ամուսնացիր քեզ բռնաբարողի հետ» օրինագիծը կներկայացվի Թուրքիայում
պատրաստվում են նոր օրենք ընդունել, որը թույլ կտա խուսափել պատժից այն տղամարդկանց, որոնք մեղադրվում են բռնաբարության կամ անչափահասների հետ սեռական հարաբերություններ ունենալու մեջ։

Daily Archives: 30 января, 2020
Впрочем, это не значит, что человек, вырастивший 19 килограммов конопли, будет совершенно свободен... -
«Пинк Армения» недовольна следствием по делу об инциденте в Шурнухе
«Пинк» неоднократно заявляла, что отсутствие надлежащей правовой оценки преступлениям на почве ненависти... -
В Карабахе погиб солдат
Днем 30 января в одной из воинских частей Армии обороны Карабаха, при неустановленных обстоятельствах... -
Азербайджан заплатит 62 000 евро за убийство плененного им гражданина Армении
Он скончался в октябре 2010 года в Военной полиции Баку. Власти Азербайджана заявили, что молодой человек... -
Правительство улучшает условия работы и несения наказания в армянских тюрьмах
В Уголовно-исполнительной службе и Минюсте проводятся обсуждения, и вскоре, сообщил министр, в правительство... -
16-летнюю девочку выдали замуж, через две недели муж ее задушил
В ходе осмотра тела Фатимы Гамбаровой были обнаружены повреждения в области шеи, задней части правой руки, а также в области спины. Согласно... -
В Турции могут легализовать изнасилование
ООН предупредила Турцию, что данная инициатива «открывает путь к волне безнаказанных преступлений против...