Daily Archives: Հոկտեմբեր 13, 2022
«Փարիզի փորձերը՝ սեպ խրելու Երևանի և Բաքվի հետ Մոսկվայի հարաբերություններում, դատապարտված են ձախողման» -
13 Հոկտեմբեր
Կովկասցիների փոխօգնությունը ռուս-վրացական սահմանին
Վերին Լարսի մոտ նրան հայտնել էին, որ չեչենները և ինգուշները գործնականում շանս չունեն սահմանն անցնելու թույլտվություն ստանալ։ -
Բրյուսովի շենքը մնում է բուհին
ԿԳՄՍ նախարարը հաստատել է, որ շրջանառվում է 3 բուհերը՝ Բրյուսովը, Մանկավարժականն ու Ֆիզկուլտ ինստիտուտը միավորելու հարցը․․․ -
Կառավարությունը բոլորին տանելու է զինվորական հավաքների
Պաշտպանության նախարարությունը հրաժարվում է եռամսյա հավաքներից՝ դրանք դարձնելով 25-օրյա և պարտադիր բոլոր զինապարտ քաղաքացիների համար։ Նախատեսվում է, որ ծառայությունը 21 օր է լինելու, 25 օր են նշում՝ կազմակերպման հատվածն ապահովելու համար՝ կառավարության այսօրվա նիստին զեկուցել է պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։ 21 օրերից 7-ը պատրաստությանն է հատկացվելու, 21-ը՝ մարտական հերթապահությանը։ Կառավարությունը … -
13 տարի անց ՀՀ-ն մեղավոր է նորակոչիկի մահվան համար
2009-ին Արեգ Մալխասյանին զորակոչել են բանակ, 8 օր չանցած շարքային զինծառայողը կորցրել է գիտակցությունը, մի քանի օր անց՝ մահացել

Daily Archives: 13 октября, 2022
«Что происходит на границе последние два года? 5000 российских военнослужащих находятся там якобы для охраны границы, но русские... -
13 октября
Здание — брюсовцам, решение обсуждалось, идея не новая. Министр о подробностях объединения ереванских вузов
«Все это нацелено на повышение качества образования. Ничего не закрывается, никакой штат не сокращается. Возможно, будет на два ректора меньше»... -
Спустя 13 лет Армению признали виновной в смерти новобранца
Согласно вердикту ЕСПЧ, военное ведомство не учло серьезных проблем со здоровьем и в июне 2009 года признало Арега Малхасяна годным к службе... -
Армянским контрактникам поднимут зарплату
«Мы поставили следующую задачу: в результате данных реформ у нас должна состояться профессиональная армия, причем, у ее военнослужащих... -
В Армении трехмесячные сборы сократят до 25 дней и станут призывать всех резервистов
По словам министра, призывники получат возможность добровольно выбрать сроки участия в военных сборах...